Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël komt met nieuw evacuatiebevel voor Zuid-Gaza

Israël komt met nieuw evacuatiebevel voor Zuid-Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft een nieuw evacuatiebevel uitgevaardigd voor de Palestijnse bevolking in het zuiden van de Gazastrook. De Palestijnen moeten nu nieuwe delen van Rafah en Khan Younis verlaten, zodat de Israëliërs daar tegen Hamas kunnen vechten.

Honderdduizenden Palestijnen zijn de laatste maanden al uit Rafah gevlucht, de stad waar daarvoor juist veel vluchtelingen zich hadden verzameld. In mei begon Israël er met een nieuw offensief, ondanks stevige internationale kritiek. Volgens Israël was dat nodig omdat er veel Hamasstrijders zouden zitten. Volgens de Palestijnen zijn daarbij veel burgerslachtoffers gevallen. Israël probeert dat met dit soort evacuatiebevelen te voorkomen.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de krijgsmacht bijna klaar is met het uitschakelen van Hamas in Gaza. "En we zullen doorgaan met het aanvallen van de overblijfselen", zegt hij in een verklaring.

Meer uit Buitenland

Regering Bulgarije treedt af na massademonstraties

SOFIA (ANP/RTR/AFP) - De regering van Bulgarije stapt op na de wekenlange massaprotesten in het land. De demonstranten uitten hun onvrede over het economische beleid en corruptie.

1 uur geleden
Rutte: verlies Oekraïne kost Europa vele honderden miljarden

BERLIJN (ANP) - Als Europa Oekraïne de oorlog tegen Rusland laat verliezen, betaalt het een hoge prijs, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Dan moet het vele honderden miljarden euro's extra in zijn verdediging tegen Rusland steken, gaan de economie en de nationale begrotingen onderuit en zijn zware bezuinigingen nodig, zei Rutte in een grote toespraak in Berlijn.

1 uur geleden
Parlement Oostenrijk verbiedt hoofddoek voor meeste schoolmeisjes

WENEN (ANP/AFP) - Het Oostenrijkse parlement heeft ingestemd met een gedeeltelijk hoofddoekverbod op scholen. Meisjes tot 14 jaar mogen hun hoofd niet meer bedekken volgens "islamitische tradities", bijvoorbeeld met een hoofddoek of boerka.

2 uur geleden
Merz: Oekraïne stuurde VS voorstellen voor opgeven grondgebied

BERLIJN (ANP) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten voorstellen gestuurd over het afstaan van grondgebied aan Rusland, zegt de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. De door Oekraïne aangepaste Amerikaanse vredesvoorstellen, met daarin ook "welke territoriale concessies Oekraïne zou kunnen accepteren", zijn afgerond, zei Merz donderdag tijdens een persconferentie met NAVO-topman Mark Rutte.

3 uur geleden
Gaza getroffen door noodweer: tenten doorweekt en ingestort

GAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.

5 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado na jaar weer in openbaar verschenen

OSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is in de nacht van woensdag op donderdag in het openbaar verschenen in Oslo. Dat was te zien via een livestream op haar Instagram-account. Het was haar eerste publieke optreden in elf maanden.

5 uur geleden
WSJ: Trumps Oekraïneplan omvat Russische energie voor Europa

MOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.

8 uur geleden