Israël: Jabalia aangevallen omdat daar Hamas-commandant zat
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft naar eigen zeggen het vluchtelingenkamp Jabalia in Gaza aangevallen om belangrijke Hamasstrijders te doden. Onder de doden zou een vooraanstaande commandant zijn, meldt de krijgsmacht. Bij de aanslagen zijn volgens de autoriteiten in Gaza en journalisten ter plekke meer dan vijftig doden gevallen, plus nog eens tientallen of mogelijk zelfs honderden gewonden.
De commandant die zou zijn omgekomen is Ibrahim Biari, meldt de Israëlische krijgsmacht. "Zijn uitschakeling was onderdeel van een brede aanval op terroristen en terroristische infrastructuur die bij het Centrale Jabaliabataljon hoort dat burgergebouwen in handen heeft in Gaza-Stad." Biari zou als commandant van dat bataljon een van de belangrijkste figuren zijn geweest bij de aanvallen van Hamas op Israëlische doelen, ruim drie weken geleden.
Volgens Israël is bij de aanval op Jabalia naast Biari "een groot aantal terroristen" omgebracht. "Ondergrondse terreurinfrastructuur onder de gebouwen, die gebruikt werd door de terroristen, is na de aanval ook ingestort." Jabalia ligt niet ver buiten Gaza-Stad.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/RTR) - De politie in Nepal waarschuwt dat een dam aan de Tibetaanse kant van de grens is gebarsten. In een bericht op X roept de dienst reddingswerkers in het gebied op een veilig onderkomen te zoeken. Het Nepalese leger meldt dat de reddingswerkzaamheden voor zeker anderhalf uur zijn opgeschort.
20 minuten geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Nepal heeft voorlopig geen buitenlandse hulp nodig bij de zoek- en reddingsoperaties na de overstromingen. Andere landen hebben wel hulp aangeboden, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Onze veiligheidsdiensten voeren de zoek- en reddingsoperatie uit. Voorlopig hebben we dergelijke hulp niet nodig", aldus de woordvoerder.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - China en Nepal waarschuwen voor nieuwe overstromingen in het rampgebied aan hun grens, waar na een verwoestende modderstroom nog ruim 1400 mensen worden vermist. Een meer dat achter het puin van een aardverschuiving is ontstaan, dreigt door te breken en opnieuw gebieden stroomafwaarts te overspoelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE koopt 6000 paar handschoenen waarmee agenten elektrische schokken kunnen uitdelen. Met de bestelling is 16,7 miljoen dollar (14,2 miljoen euro) gemoeid. Mensenrechtenorganisaties hadden eerder hun zorgen geuit over de aanschaf.
4 uur geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Venezuela overweegt uit oliekartel OPEC te stappen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Het mogelijke vertrek is onderwerp geweest van gesprekken met Amerikaanse functionarissen. Een definitief besluit is nog niet genomen.
6 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - Voor de tweede dag op rij zijn botsingen tussen de politie en de lokale bevolking in Ceuta donderdag geëscaleerd, een maand na de massale toeloop van duizenden migranten naar de Spaanse enclave in Marokko.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zich geen zorgen dat Rusland aanvallen zal uitvoeren op NAVO-grondgebied. Daarmee gaat hij in tegen mediaberichten dat Washington bezorgd zou zijn over een mogelijke Russische actie tegen Europa.
12 uur geleden