Israël: Jabalia aangevallen omdat daar Hamas-commandant zat
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft naar eigen zeggen het vluchtelingenkamp Jabalia in Gaza aangevallen om belangrijke Hamasstrijders te doden. Onder de doden zou een vooraanstaande commandant zijn, meldt de krijgsmacht. Bij de aanslagen zijn volgens de autoriteiten in Gaza en journalisten ter plekke meer dan vijftig doden gevallen, plus nog eens tientallen of mogelijk zelfs honderden gewonden.
De commandant die zou zijn omgekomen is Ibrahim Biari, meldt de Israëlische krijgsmacht. "Zijn uitschakeling was onderdeel van een brede aanval op terroristen en terroristische infrastructuur die bij het Centrale Jabaliabataljon hoort dat burgergebouwen in handen heeft in Gaza-Stad." Biari zou als commandant van dat bataljon een van de belangrijkste figuren zijn geweest bij de aanvallen van Hamas op Israëlische doelen, ruim drie weken geleden.
Volgens Israël is bij de aanval op Jabalia naast Biari "een groot aantal terroristen" omgebracht. "Ondergrondse terreurinfrastructuur onder de gebouwen, die gebruikt werd door de terroristen, is na de aanval ook ingestort." Jabalia ligt niet ver buiten Gaza-Stad.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - De EU-sancties tegen Rusland werken veel beter als "de VS op een lijn met ons zouden zitten", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag. De deal die de VS met Rusland heeft gesloten over de levering van diesel, helpt niet om de druk op Rusland te vergroten, voegde ze daaraan toe. Kallas riep de VS op sancties tegen Rusland in te stellen.
28 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Arbeid en Sociale Zaken, Bärbel Bas, legt haar functie neer om persoonlijke redenen. Dat heeft ze haar partij maandagochtend laten weten, melden Duitse media. Naast minister is Bas ook medevoorzitter van de sociaaldemocratische SPD.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse leger meldt dat Pyongyang maandagochtend "meerdere ballistische raketten" in de richting van de Japanse Zee had afgevuurd, nadat het aanvankelijk melding had gemaakt van een "niet-geïdentificeerd projectiel".
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft zondag verboden om omstreden tv-spotjes waarin president Donald Trump zelf te zien is nog langer uit te zenden. De reclames waren met belastinggeld betaald en sinds eind september op tv te zien, in aanloop naar de midterms volgende maand.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
11 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.
11 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.
11 uur geleden