Israël: Jabalia aangevallen omdat daar Hamas-commandant zat
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft naar eigen zeggen het vluchtelingenkamp Jabalia in Gaza aangevallen om belangrijke Hamasstrijders te doden. Onder de doden zou een vooraanstaande commandant zijn, meldt de krijgsmacht. Bij de aanslagen zijn volgens de autoriteiten in Gaza en journalisten ter plekke meer dan vijftig doden gevallen, plus nog eens tientallen of mogelijk zelfs honderden gewonden.
De commandant die zou zijn omgekomen is Ibrahim Biari, meldt de Israëlische krijgsmacht. "Zijn uitschakeling was onderdeel van een brede aanval op terroristen en terroristische infrastructuur die bij het Centrale Jabaliabataljon hoort dat burgergebouwen in handen heeft in Gaza-Stad." Biari zou als commandant van dat bataljon een van de belangrijkste figuren zijn geweest bij de aanvallen van Hamas op Israëlische doelen, ruim drie weken geleden.
Volgens Israël is bij de aanval op Jabalia naast Biari "een groot aantal terroristen" omgebracht. "Ondergrondse terreurinfrastructuur onder de gebouwen, die gebruikt werd door de terroristen, is na de aanval ook ingestort." Jabalia ligt niet ver buiten Gaza-Stad.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.
23 minuten geledenMANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".
1 uur geledenVADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
3 uur geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
4 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
7 uur geleden