Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: Iraans spionagenetwerk rekruteerde vrouwen via Facebook

Israël: Iraans spionagenetwerk rekruteerde vrouwen via Facebook

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA/RTR) - Een Iraans "spionagenetwerk" heeft via Facebook Israëliërs gerekruteerd om missies uit te voeren, meldt Israëlische veiligheidsdienst Shin Bet. Een vermeende Iraanse agent zou mensen hebben gevraagd om foto's te maken van gebouwen of toenadering te zoeken tot Israëlische politici.

Israël vervolgt vier vrouwen en een man omdat zij contact zouden hebben gehad met een Iraanse agent. Hij benaderde hen via Facebook en vroeg ze daarna verder te praten via WhatsApp, meldt Shin Bet. De veiligheidsdienst denkt dat sommige verdachten al vermoedden dat de man een Iraanse agent was. Toch onderhielden ze contact met hem. Ze zouden ook geld hebben aangenomen.

De agent, die zichzelf "Rambod Namdar" noemde, zou met één vrouw al jaren contact hebben. Ze maakte onder meer foto's van de Amerikaanse ambassade voor hem. Deze vrouw heeft volgens Shin Bet haar zoon aangespoord zijn militaire dienstplicht bij een inlichtingendienst te doen. Zo zou hij bij gevoelige informatie kunnen komen.

De advocaat van een van de verdachten laat weten dat zijn cliënt dacht dat Rambod Namdar een Joodse man in de Iraanse hoofdstad Teheran was. De man zou naar Israël willen komen en foto's van het land willen zien.

Alle verdachten zijn volgens Israëlische media Joodse immigranten uit Iran of nakomelingen van Iraanse immigranten.

Meer uit Buitenland

Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

2 minuten geleden
VS melden vernietiging Iraanse boten en neerhalen van raketten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald, meldde admiraal Brad Cooper.

11 minuten geleden
Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.

51 minuten geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

1 uur geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

1 uur geleden
Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

2 uur geleden
VS ontkennen Iraanse aanval op Amerikaans schip

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.

5 uur geleden