
Israël: inwoners Gaza krijgen weer enkele uren om te vluchten
GAZA-STAD (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft burgers in het noorden van Gaza opnieuw een paar uur de tijd gegeven om te vluchten naar het zuiden van de Gazastrook, meldt een Israëlische legerwoordvoerder in het Arabisch op sociale media. Inwoners mogen vertrekken tussen 09.00 uur en 12.00 uur Nederlandse tijd.
Het Israëlische leger zegt de vluchtroute in de aangegeven tijdsperiode niet aan te vallen. Honderdduizenden Gazanen zouden de afgelopen dagen al richting het zuiden zijn gevlucht. In totaal heeft Israël meer dan een miljoen Palestijnen in het noorden van de Gazastrook opgeroepen te vertrekken vanwege het dreigende grondoffensief.
De evacuatie-oproepen van Israël leiden tot veel kritiek. De Verenigde Naties waarschuwen dat er een humanitaire ramp dreigt in Gaza. Het gebied is door Israël afgesloten van noodhulp en levensbehoeften zoals drinkwater raken op. Hulporganisaties als de Rode Halve Maan en Artsen Zonder Grenzen bemannen ziekenhuizen in het noorden van Gaza en zeggen dat daar evacuatie "ingewikkeld" of "niet mogelijk" is. Zij vragen om "veilige zones" in het noorden zodat de hulporganisaties ook hier veilig hun werk kunnen blijven doen.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/RTR) - Italië gaat naar de stembus in een tweedaags referendum over burgerschap en de arbeidsmarkt. Het referendum was een initiatief van de vakbonden en de oppositie en wordt gezien als een manier om de rechtse regering van Giorgia Meloni onder druk te zetten. Het kabinet probeerde te voorkomen dat het referendum voldoende steun zou krijgen om bindend te worden verklaard.
22 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zet zaterdagavond tweeduizend soldaten van de Nationale Garde in om de protesten in Los Angeles de kop in te drukken, heeft een woordvoerder van het Witte Huis bekendgemaakt. Eerder opperde Tom Homan, binnen de regering-Trump verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten, die maatregel al.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat als de protesten tegen de arrestaties van immigranten in Los Angeles aanhouden de federale regering zal ingrijpen. Eerder zei Tom Homan, binnen de regering van Trump verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten, al dat hij soldaten van de Nationale Garde wil inzetten.
3 uur geledenBOGOTA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe is zaterdag beschoten tijdens een campagne-evenement in hoofdstad Bogota. De 39-jarige rechtse oppositiesenator raakte volgens Colombiaanse media ernstig gewond.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Los Angeles zijn zaterdag opnieuw mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen aanhoudingen van immigranten door immigratiedienst ICE. Stephen Miller, een belangrijke adviseur van president Donald Trump, veroordeelde de protesten en noemde die een "opstand" tegen de Verenigde Staten.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Een 30-jarige vrouw heeft in München zeker twee mensen neergestoken. Ze is door de politie neergeschoten en overleed later in het ziekenhuis aan haar verwondingen, bevestigt de politie.
9 uur geledenCHARKIV (ANP/DPA) - Rusland heeft opnieuw de Oost-Oekraïense stad Charkiv gebombardeerd. Daarbij is een 30-jarige vrouw gedood, meldt de gouverneur van de regio. President Volodymyr Zelensky zegt dat naast de dode ook meer dan veertig gewonden zijn gevallen.
10 uur geleden