
Israël investeert miljarden in uitbreiding spoornetwerk
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël gaat 100 miljard sjekel, omgerekend 24,5 miljard euro, investeren in uitbreiding van het spoornetwerk. Dat maakte de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zondag bekend. Het geld zal worden gebruikt voor de aanleg van treinsporen van Tel Aviv naar gebieden verder van het centrum van het land.
Volgens Netanyahu kan in de toekomst ook een spoorlijn worden aangelegd tussen Israël en Saudi-Arabië. Afgelopen week waren Amerikaanse functionarissen nog op bezoek in Saudi-Arabië om te proberen de relaties tussen beide landen te verbeteren. Nu hebben Israël en Saudi-Arabië formeel geen diplomatieke banden.
De uitbreidingsplannen hebben de naam "Eén Israël Project" en moeten helpen om de reistijden met de trein naar de belangrijkste zaken- en overheidscentra van het land te verlagen naar 2 uur of minder, aldus Netanyahu.
In de toekomst zou er dan ook een hogesnelheidslijn moeten komen vanaf de Middellandse Zeekust naar Eilat in het uiterste zuiden van Israël. Die lijn zou dan later moeten worden doorgetrokken naar het Arabische Schiereiland en Saudi-Arabië.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.
6 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".
9 uur geleden