Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: in 24 uur meer dan zeshonderd doelen in Gaza getroffen

Israël: in 24 uur meer dan zeshonderd doelen in Gaza getroffen

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt maandagochtend in 24 uur meer dan zeshonderd doelen in de Gazastrook te hebben getroffen. Het gaat om een van de zwaarste bombardementen tot dusver in de oorlog tegen Hamas. Een dag eerder meldde het leger zo'n 450 doelen in een etmaal te hebben geraakt.

Onder meer wapendepots en tientallen lanceerposities voor antitankraketten van Hamas werden bestookt, aldus het leger in een verklaring. Bij een bombardement in het noorden van de Gazastrook is volgens de Palestijnse Rode Halve Maan ook een ambulance verwoest. De hulporganisatie heeft op berichtendienst X foto's gedeeld waarop het kapotte voertuig te zien is.

Sinds Israël op 7 oktober werd verrast door een enorme aanval van Hamas, bestookt het massaal doelen in de Gazastrook. Hoewel veel landen het recht van Israël op zelfverdediging steunen, klinkt er ook steeds meer kritiek op de bombardementen om de vele burgerslachtoffers. Er zijn volgens de lokale autoriteiten meer dan 8000 doden gevallen.

Meer uit Buitenland

Trump denkt dat koning Charles zou hebben geholpen met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.

1 uur geleden
Schepen van Gaza-Flotilla benaderd door 'Israëlische speedboten'

ATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.

2 uur geleden
Washington Post: vliegdekschip VS verlaat Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.

2 uur geleden
Pro-Iraanse beweging eist steekincident Londen op

LONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.

3 uur geleden
Kritiek op minister Hegseth om kosten oorlog VS met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.

3 uur geleden
Poetin stelt eendaagse wapenstilstand met Oekraïne voor op 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een eendaagse wapenstilstand voorgesteld met Oekraïne. Dat heeft hij volgens het Kremlin gezegd in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het staakt-het-vuren zou moeten gelden op 9 mei, de Russische Dag van de Overwinning. Trump zou positief hebben gereageerd op het voorstel.

4 uur geleden
Voormalig FBI-directeur Comey meldt zich bij rechter in Virginia

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Voormalig FBI-directeur James Comey heeft zich gemeld bij een federale rechtbank in Virginia. Woensdag werd hij aangeklaagd voor onder meer het bedreigen van de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden