Israël: in 24 uur meer dan zeshonderd doelen in Gaza getroffen
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt maandagochtend in 24 uur meer dan zeshonderd doelen in de Gazastrook te hebben getroffen. Het gaat om een van de zwaarste bombardementen tot dusver in de oorlog tegen Hamas. Een dag eerder meldde het leger zo'n 450 doelen in een etmaal te hebben geraakt.
Onder meer wapendepots en tientallen lanceerposities voor antitankraketten van Hamas werden bestookt, aldus het leger in een verklaring. Bij een bombardement in het noorden van de Gazastrook is volgens de Palestijnse Rode Halve Maan ook een ambulance verwoest. De hulporganisatie heeft op berichtendienst X foto's gedeeld waarop het kapotte voertuig te zien is.
Sinds Israël op 7 oktober werd verrast door een enorme aanval van Hamas, bestookt het massaal doelen in de Gazastrook. Hoewel veel landen het recht van Israël op zelfverdediging steunen, klinkt er ook steeds meer kritiek op de bombardementen om de vele burgerslachtoffers. Er zijn volgens de lokale autoriteiten meer dan 8000 doden gevallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
31 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
4 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
4 uur geleden