Israël: in 24 uur meer dan zeshonderd doelen in Gaza getroffen
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt maandagochtend in 24 uur meer dan zeshonderd doelen in de Gazastrook te hebben getroffen. Het gaat om een van de zwaarste bombardementen tot dusver in de oorlog tegen Hamas. Een dag eerder meldde het leger zo'n 450 doelen in een etmaal te hebben geraakt.
Onder meer wapendepots en tientallen lanceerposities voor antitankraketten van Hamas werden bestookt, aldus het leger in een verklaring. Bij een bombardement in het noorden van de Gazastrook is volgens de Palestijnse Rode Halve Maan ook een ambulance verwoest. De hulporganisatie heeft op berichtendienst X foto's gedeeld waarop het kapotte voertuig te zien is.
Sinds Israël op 7 oktober werd verrast door een enorme aanval van Hamas, bestookt het massaal doelen in de Gazastrook. Hoewel veel landen het recht van Israël op zelfverdediging steunen, klinkt er ook steeds meer kritiek op de bombardementen om de vele burgerslachtoffers. Er zijn volgens de lokale autoriteiten meer dan 8000 doden gevallen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
4 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
37 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
3 uur geledenLGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.
4 uur geleden