Israël: in 24 uur meer dan zeshonderd doelen in Gaza getroffen
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt maandagochtend in 24 uur meer dan zeshonderd doelen in de Gazastrook te hebben getroffen. Het gaat om een van de zwaarste bombardementen tot dusver in de oorlog tegen Hamas. Een dag eerder meldde het leger zo'n 450 doelen in een etmaal te hebben geraakt.
Onder meer wapendepots en tientallen lanceerposities voor antitankraketten van Hamas werden bestookt, aldus het leger in een verklaring. Bij een bombardement in het noorden van de Gazastrook is volgens de Palestijnse Rode Halve Maan ook een ambulance verwoest. De hulporganisatie heeft op berichtendienst X foto's gedeeld waarop het kapotte voertuig te zien is.
Sinds Israël op 7 oktober werd verrast door een enorme aanval van Hamas, bestookt het massaal doelen in de Gazastrook. Hoewel veel landen het recht van Israël op zelfverdediging steunen, klinkt er ook steeds meer kritiek op de bombardementen om de vele burgerslachtoffers. Er zijn volgens de lokale autoriteiten meer dan 8000 doden gevallen.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.
4 minuten geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.
6 minuten geledenBELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op een auto in Gaza-Stad zijn minstens vijf mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook. Meerdere anderen raakten gewond. In totaal zouden bij Israëlische aanvallen in het gebied zeker negen doden zijn gevallen.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - Leiders die rond de G20-top hebben gesproken over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne, zien "een basis waar verder aan moet worden gewerkt". Bij het overleg in Zuid-Afrika waren onder anderen de EU-top en Europese leiders, onder wie premier Dick Schoof, aanwezig.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Brazilië beweegt richting een akkoord, al staan daar naar verwachting geen heel harde afspraken in. De EU is niet enthousiast en mist vooral ambities bij het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen, maar zal de teksten volgens meerdere ingewijden ook niet blokkeren.
3 uur geleden