Israël: in 24 uur meer dan zeshonderd doelen in Gaza getroffen
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt maandagochtend in 24 uur meer dan zeshonderd doelen in de Gazastrook te hebben getroffen. Het gaat om een van de zwaarste bombardementen tot dusver in de oorlog tegen Hamas. Een dag eerder meldde het leger zo'n 450 doelen in een etmaal te hebben geraakt.
Onder meer wapendepots en tientallen lanceerposities voor antitankraketten van Hamas werden bestookt, aldus het leger in een verklaring. Bij een bombardement in het noorden van de Gazastrook is volgens de Palestijnse Rode Halve Maan ook een ambulance verwoest. De hulporganisatie heeft op berichtendienst X foto's gedeeld waarop het kapotte voertuig te zien is.
Sinds Israël op 7 oktober werd verrast door een enorme aanval van Hamas, bestookt het massaal doelen in de Gazastrook. Hoewel veel landen het recht van Israël op zelfverdediging steunen, klinkt er ook steeds meer kritiek op de bombardementen om de vele burgerslachtoffers. Er zijn volgens de lokale autoriteiten meer dan 8000 doden gevallen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
3 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
5 uur geleden