Israël: Hezbollah kan Libanon meesleuren in oorlog
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft gewaarschuwd dat buurland Libanon betrokken kan raken bij een gewapend conflict. Een Israëlische legerwoordvoerder zei dat Hezbollah het land "een oorlog insleurt waar het niks mee te winnen heeft, maar veel mee kan verliezen".
Hezbollah en Israël hebben elkaar de afgelopen tijd herhaaldelijk onder vuur genomen. De Israëlische legerwoordvoerder verweet de militante beweging een "heel gevaarlijk spel" te spelen. "Ze escaleren de situatie. We zien iedere dag meer aanvallen."
Israël maakte zondag bekend dat nog eens veertien plaatsen in het grensgebied worden ontruimd vanwege de groeiende onrust. Aan de Libanese kant van de grens zijn ook al duizenden mensen gevlucht uit het grensgebieden.
Hezbollah, een bondgenoot van Iran, opereert vanuit Libanon en vocht in 2006 nog een oorlog uit met Israël. De beweging zou beschikken over een enorm raketarsenaal, dat volgens sommige schattingen bestaat uit zo'n 100.000 projectielen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
1 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
2 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
8 uur geleden