Israël: Hezbollah kan Libanon meesleuren in oorlog
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft gewaarschuwd dat buurland Libanon betrokken kan raken bij een gewapend conflict. Een Israëlische legerwoordvoerder zei dat Hezbollah het land "een oorlog insleurt waar het niks mee te winnen heeft, maar veel mee kan verliezen".
Hezbollah en Israël hebben elkaar de afgelopen tijd herhaaldelijk onder vuur genomen. De Israëlische legerwoordvoerder verweet de militante beweging een "heel gevaarlijk spel" te spelen. "Ze escaleren de situatie. We zien iedere dag meer aanvallen."
Israël maakte zondag bekend dat nog eens veertien plaatsen in het grensgebied worden ontruimd vanwege de groeiende onrust. Aan de Libanese kant van de grens zijn ook al duizenden mensen gevlucht uit het grensgebieden.
Hezbollah, een bondgenoot van Iran, opereert vanuit Libanon en vocht in 2006 nog een oorlog uit met Israël. De beweging zou beschikken over een enorm raketarsenaal, dat volgens sommige schattingen bestaat uit zo'n 100.000 projectielen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn in Londen op de been voor een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig is. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
8 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
11 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
2 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
4 uur geleden