Israël: Hezbollah kan Libanon meesleuren in oorlog
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft gewaarschuwd dat buurland Libanon betrokken kan raken bij een gewapend conflict. Een Israëlische legerwoordvoerder zei dat Hezbollah het land "een oorlog insleurt waar het niks mee te winnen heeft, maar veel mee kan verliezen".
Hezbollah en Israël hebben elkaar de afgelopen tijd herhaaldelijk onder vuur genomen. De Israëlische legerwoordvoerder verweet de militante beweging een "heel gevaarlijk spel" te spelen. "Ze escaleren de situatie. We zien iedere dag meer aanvallen."
Israël maakte zondag bekend dat nog eens veertien plaatsen in het grensgebied worden ontruimd vanwege de groeiende onrust. Aan de Libanese kant van de grens zijn ook al duizenden mensen gevlucht uit het grensgebieden.
Hezbollah, een bondgenoot van Iran, opereert vanuit Libanon en vocht in 2006 nog een oorlog uit met Israël. De beweging zou beschikken over een enorm raketarsenaal, dat volgens sommige schattingen bestaat uit zo'n 100.000 projectielen.
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
12 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
13 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
13 uur geleden