Israël hervat vrijlating Palestijnse gevangenen
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft het vrijlaten van Palestijnse gevangenen hervat. Ze zouden eigenlijk eerder op de dag vrijkomen, maar dat werd op het laatste moment uitgesteld door premier Benjamin Netanyahu. Nu zijn de bussen met Palestijnse gevangenen vertrokken uit de gevangenis waar ze vastzaten.
Als het goed is laat Israël 110 Palestijnen gaan. Eerder donderdag lieten Hamas en Islamitische Jihad acht gijzelaars vrij in de Gazastrook, maar dat verliep chaotisch. Er waren honderden Palestijnse burgers gekomen om te zien dat de gijzelaars werden overgedragen aan het Rode Kruis. Op beelden is te zien dat gewapende groeperingen moeite hadden om de burgers weg te houden van de gijzelaars.
Volgens Israëlische media zaten de Palestijnse gevangenen ook al in de bussen toen Netanyahu op het laatste moment besloot om de vrijlating uit te stellen. Hij eiste dat Hamas zou garanderen dat toekomstige overdrachten veilig zouden verlopen. Volgens Israël is dat inmiddels gebeurd.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
6 uur geleden