Israël hervat vrijlating Palestijnse gevangenen
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft het vrijlaten van Palestijnse gevangenen hervat. Ze zouden eigenlijk eerder op de dag vrijkomen, maar dat werd op het laatste moment uitgesteld door premier Benjamin Netanyahu. Nu zijn de bussen met Palestijnse gevangenen vertrokken uit de gevangenis waar ze vastzaten.
Als het goed is laat Israël 110 Palestijnen gaan. Eerder donderdag lieten Hamas en Islamitische Jihad acht gijzelaars vrij in de Gazastrook, maar dat verliep chaotisch. Er waren honderden Palestijnse burgers gekomen om te zien dat de gijzelaars werden overgedragen aan het Rode Kruis. Op beelden is te zien dat gewapende groeperingen moeite hadden om de burgers weg te houden van de gijzelaars.
Volgens Israëlische media zaten de Palestijnse gevangenen ook al in de bussen toen Netanyahu op het laatste moment besloot om de vrijlating uit te stellen. Hij eiste dat Hamas zou garanderen dat toekomstige overdrachten veilig zouden verlopen. Volgens Israël is dat inmiddels gebeurd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.
46 minuten geledenKYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Meerdere Europese landen waarschuwen voor de naderende storm Goretti, die sneeuw, regen en wind met zich meebrengt. Voor een klein deel van Frankrijk, in het noordwesten, geldt alvast code rood.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft verontwaardigd gereageerd op de Russische aanvallen die in Oekraïne geleid zouden hebben tot grootschalige stroomuitval. "Er is absoluut geen militaire logica voor dergelijke aanvallen op de energiesector en infrastructuur die mensen midden in de winter zonder elektriciteit en verwarming achterlaten", stelt hij op X.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt een mislukte raketlancering richting Israël te hebben waargenomen in de Gazastrook. "Hamas heeft voor de tweede keer in 24 uur het bestand geschonden", aldus de strijdkrachten op X.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije zegt Syrië te willen helpen bij de strijd tegen Koerdische strijders in de stad Aleppo. Het land "steunt de Syrische strijd tegen terroristische organisaties" en houdt de situatie goed in de gaten, zegt het ministerie van Defensie.
4 uur geleden