Israël hervat vrijlating Palestijnse gevangenen
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft het vrijlaten van Palestijnse gevangenen hervat. Ze zouden eigenlijk eerder op de dag vrijkomen, maar dat werd op het laatste moment uitgesteld door premier Benjamin Netanyahu. Nu zijn de bussen met Palestijnse gevangenen vertrokken uit de gevangenis waar ze vastzaten.
Als het goed is laat Israël 110 Palestijnen gaan. Eerder donderdag lieten Hamas en Islamitische Jihad acht gijzelaars vrij in de Gazastrook, maar dat verliep chaotisch. Er waren honderden Palestijnse burgers gekomen om te zien dat de gijzelaars werden overgedragen aan het Rode Kruis. Op beelden is te zien dat gewapende groeperingen moeite hadden om de burgers weg te houden van de gijzelaars.
Volgens Israëlische media zaten de Palestijnse gevangenen ook al in de bussen toen Netanyahu op het laatste moment besloot om de vrijlating uit te stellen. Hij eiste dat Hamas zou garanderen dat toekomstige overdrachten veilig zouden verlopen. Volgens Israël is dat inmiddels gebeurd.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.
5 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.
1 uur geledenNOEUX-LES-MINES (ANP) - Nabij het Noord-Franse Noeux-les-Mines, niet ver van Lille, is dinsdagochtend een hogesnelheidstrein in aanvaring gekomen met een voertuig. Daarbij zou de machinist om het leven zijn gekomen, meldt France Bleu op basis van reddingswerkers. Volgens BFMTV, dat zich ook baseert op hulpverleners, botste de trein op een transport van militaire voertuigen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De hoogste Iraanse leider Mojtaba Khamenei krijgt een medische behandeling in de Iraanse stad Qom. Dat schrijft de Britse krant The Times, die zich baseert op een diplomatiek memo dat naar Golfstaten is gestuurd. Daar zou informatie in staan van Amerikaanse en Israëlische inlichtingendiensten.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische droneaanval op een stadsbus in de Oekraïense stad Nikopol heeft aan drie mensen het leven gekost, meldt minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko op Telegram. Twaalf mensen raakten gewond.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Bij nachtelijke aanvallen op Saudi-Arabië is de petrochemische industrie getroffen in de oostelijke stad Jubail. Dat meldt een bron ter plekke aan het persbureau AFP. "Een aanval veroorzaakte brand bij de SABIC-fabrieken in Jubail. Het geluid van de explosies was erg hard", aldus de bron. Die doelde met SABIC op het concern Saudi Basic Industries Corporation.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse inspanningen om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, bereiken een "kritieke" fase. Dat schreef de Iraanse ambassadeur in Pakistan in een bericht op sociale media.
2 uur geleden