Israël hervat vrijlating Palestijnse gevangenen
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft het vrijlaten van Palestijnse gevangenen hervat. Ze zouden eigenlijk eerder op de dag vrijkomen, maar dat werd op het laatste moment uitgesteld door premier Benjamin Netanyahu. Nu zijn de bussen met Palestijnse gevangenen vertrokken uit de gevangenis waar ze vastzaten.
Als het goed is laat Israël 110 Palestijnen gaan. Eerder donderdag lieten Hamas en Islamitische Jihad acht gijzelaars vrij in de Gazastrook, maar dat verliep chaotisch. Er waren honderden Palestijnse burgers gekomen om te zien dat de gijzelaars werden overgedragen aan het Rode Kruis. Op beelden is te zien dat gewapende groeperingen moeite hadden om de burgers weg te houden van de gijzelaars.
Volgens Israëlische media zaten de Palestijnse gevangenen ook al in de bussen toen Netanyahu op het laatste moment besloot om de vrijlating uit te stellen. Hij eiste dat Hamas zou garanderen dat toekomstige overdrachten veilig zouden verlopen. Volgens Israël is dat inmiddels gebeurd.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
4 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
5 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
5 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
5 uur geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
7 uur geleden