Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël hervat vrijlating Palestijnse gevangenen

Israël hervat vrijlating Palestijnse gevangenen

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft het vrijlaten van Palestijnse gevangenen hervat. Ze zouden eigenlijk eerder op de dag vrijkomen, maar dat werd op het laatste moment uitgesteld door premier Benjamin Netanyahu. Nu zijn de bussen met Palestijnse gevangenen vertrokken uit de gevangenis waar ze vastzaten.

Als het goed is laat Israël 110 Palestijnen gaan. Eerder donderdag lieten Hamas en Islamitische Jihad acht gijzelaars vrij in de Gazastrook, maar dat verliep chaotisch. Er waren honderden Palestijnse burgers gekomen om te zien dat de gijzelaars werden overgedragen aan het Rode Kruis. Op beelden is te zien dat gewapende groeperingen moeite hadden om de burgers weg te houden van de gijzelaars.

Volgens Israëlische media zaten de Palestijnse gevangenen ook al in de bussen toen Netanyahu op het laatste moment besloot om de vrijlating uit te stellen. Hij eiste dat Hamas zou garanderen dat toekomstige overdrachten veilig zouden verlopen. Volgens Israël is dat inmiddels gebeurd.

Meer uit Buitenland

Portugese schrijver António Lobo Antunes (83) overleden

LISSABON (ANP/AFP) - De Portugese schrijver António Lobo Antunes is op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn uitgeverij bekendgemaakt. Hij geldt als een van de belangrijkste auteurs in het Portugese taalgebied.

18 minuten geleden
Rutte: Iraanse raket kon Amerikanen in Turkije treffen

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse raket die op weg naar Turkije uit de lucht werd geschoten, zou "mogelijk Amerikaanse belangen in Turkije raken", zegt NAVO-topman Mark Rutte. De ballistische raket was gericht op de NAVO-basis in het Turkse Incirlik, enkele tientallen kilometers verderop, melden meerdere media.

1 uur geleden
Iraanse minister waarschuwt voor vergelding na aanval VS op schip

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.

1 uur geleden
Eerste Israëliërs sinds begin Iran-oorlog gerepatrieerd

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zijn eerste repatriatievluchten uitgevoerd sinds de uitbraak van de oorlog met Iran. Het Israëlische luchtruim ging zaterdag dicht voor de burgerluchtvaart, waardoor volgens Israëlische media naar schatting zo'n 100.000 Israëliërs vastzaten in het buitenland.

1 uur geleden
Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

5 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

9 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

9 uur geleden