Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël heropent tweede waterleiding naar Gazastrook

Israël heropent tweede waterleiding naar Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Israël heeft een tweede waterleiding naar de Gazastrook heropend, schrijft de Israëlische krant The Times of Israel. Maar dat extra water lijkt nog niet genoeg om te voldoen aan de behoeften van de Palestijnse bevolking.

Volgens de autoriteiten stroomt er nu 28,5 miljoen liter water per dag naar Gaza. Voordat de oorlog tussen Israël en Hamas drie weken geleden uitbrak, zou dat nog 49 miljoen liter per dag zijn geweest. Twee dagen nadat het geweld was uitgebroken besloot Israël tot een totale blokkade van de Gazastrook, omdat het niet wilde dat de Hamasstrijders in het gebied zich nog konden bevoorraden. Dat betekende dat er geen water, voedsel, medicijnen en brandstof meer vanuit Israël naar het gebied gingen.

Vorige week heropende Israël al een eerste waterleiding gedeeltelijk, maar volgens experts was dat nog maar een fractie van wat er nodig is, berichtten internationale media. De druk op Israël om de Palestijnse bevolking geen basisbehoeften zoals drinkwater te ontzeggen, is groot. Veel wereldleiders en mensenrechtenorganisaties maken zich ernstige zorgen om de humanitaire situatie in Gaza.

De Gazastrook is deels afhankelijk van Israël voor de watervoorziening en haalt het deels uit andere bronnen. Maar doordat er in het gebied geen brandstof meer binnenkomt, is er ook nauwelijks energie om water op te pompen of te zuiveren. Al Jazeera meldde zondag dat veel Gazanen nu ook zeewater gebruiken om zich bijvoorbeeld te wassen.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

5 uur geleden
Andrew mogelijk uit lijn troonopvolging na Epstein-zaak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.

6 uur geleden
Merz opnieuw CDU-partijvoorzitter met 91 procent van de stemmen

STUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.

6 uur geleden
Zelensky: VS en Rusland willen dat Oekraïne Donbas opgeeft

KYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.

6 uur geleden
NASA wil maanmissie volgende maand alsnog lanceren

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.

7 uur geleden
Politie zoekt contact met (oud-)beveiligers van Andrew

LONDEN (ANP/RTR) - In het onderzoek naar Andrew Mountbatten-Windsor wordt nu ook contact gezocht met (oud-)agenten die werkten met de Britse oud-prins. Dat meldt de Metropolitan Police volgens de BBC. Het gaat volgens het korps om medewerkers die "nauw hebben samengewerkt, in een beveiligende rol" met Andrew. Hen wordt gevraagd of ze tijdens hun werkzaamheden iets hebben meegekregen dat mogelijk relevant kan zijn voor het onderzoek naar Mountbatten-Windsor.

7 uur geleden
VS versoepelen nu ook milieuregels rond kwikuitstoot

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump versoepelt de milieuregels rond het gebruik van kwik en andere vervuilende stoffen die zich verspreiden via de lucht, zogenoemde HAPs. Volgens de Amerikaanse milieuorganisatie EPA moet de versoepeling met name oudere kolencentrales helpen open te blijven, nu de vraag naar energie zo hoog is.

8 uur geleden