Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël heropent tweede waterleiding naar Gazastrook

Israël heropent tweede waterleiding naar Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Israël heeft een tweede waterleiding naar de Gazastrook heropend, schrijft de Israëlische krant The Times of Israel. Maar dat extra water lijkt nog niet genoeg om te voldoen aan de behoeften van de Palestijnse bevolking.

Volgens de autoriteiten stroomt er nu 28,5 miljoen liter water per dag naar Gaza. Voordat de oorlog tussen Israël en Hamas drie weken geleden uitbrak, zou dat nog 49 miljoen liter per dag zijn geweest. Twee dagen nadat het geweld was uitgebroken besloot Israël tot een totale blokkade van de Gazastrook, omdat het niet wilde dat de Hamasstrijders in het gebied zich nog konden bevoorraden. Dat betekende dat er geen water, voedsel, medicijnen en brandstof meer vanuit Israël naar het gebied gingen.

Vorige week heropende Israël al een eerste waterleiding gedeeltelijk, maar volgens experts was dat nog maar een fractie van wat er nodig is, berichtten internationale media. De druk op Israël om de Palestijnse bevolking geen basisbehoeften zoals drinkwater te ontzeggen, is groot. Veel wereldleiders en mensenrechtenorganisaties maken zich ernstige zorgen om de humanitaire situatie in Gaza.

De Gazastrook is deels afhankelijk van Israël voor de watervoorziening en haalt het deels uit andere bronnen. Maar doordat er in het gebied geen brandstof meer binnenkomt, is er ook nauwelijks energie om water op te pompen of te zuiveren. Al Jazeera meldde zondag dat veel Gazanen nu ook zeewater gebruiken om zich bijvoorbeeld te wassen.

Meer uit Buitenland

VS leggen inreisverbod op aan nog eens 7 landen en Palestijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.

56 minuten geleden
Trump blijft stafchef steunen na spraakmakend artikel Vanity Fair

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".

1 uur geleden
Trump gaat het Amerikaanse volk toespreken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.

2 uur geleden
EU-toetreding Oekraïne stuit op veto Hongarije

BRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.

2 uur geleden
Geen stemming Huis VS over verlenging zorgsubsidies

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.

3 uur geleden
VS bestempelen Colombiaans kartel als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.

5 uur geleden
EU-landen aan Russische grens willen meer Europese hulp

HELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.

6 uur geleden