Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël heropent tweede waterleiding naar Gazastrook

Israël heropent tweede waterleiding naar Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Israël heeft een tweede waterleiding naar de Gazastrook heropend, schrijft de Israëlische krant The Times of Israel. Maar dat extra water lijkt nog niet genoeg om te voldoen aan de behoeften van de Palestijnse bevolking.

Volgens de autoriteiten stroomt er nu 28,5 miljoen liter water per dag naar Gaza. Voordat de oorlog tussen Israël en Hamas drie weken geleden uitbrak, zou dat nog 49 miljoen liter per dag zijn geweest. Twee dagen nadat het geweld was uitgebroken besloot Israël tot een totale blokkade van de Gazastrook, omdat het niet wilde dat de Hamasstrijders in het gebied zich nog konden bevoorraden. Dat betekende dat er geen water, voedsel, medicijnen en brandstof meer vanuit Israël naar het gebied gingen.

Vorige week heropende Israël al een eerste waterleiding gedeeltelijk, maar volgens experts was dat nog maar een fractie van wat er nodig is, berichtten internationale media. De druk op Israël om de Palestijnse bevolking geen basisbehoeften zoals drinkwater te ontzeggen, is groot. Veel wereldleiders en mensenrechtenorganisaties maken zich ernstige zorgen om de humanitaire situatie in Gaza.

De Gazastrook is deels afhankelijk van Israël voor de watervoorziening en haalt het deels uit andere bronnen. Maar doordat er in het gebied geen brandstof meer binnenkomt, is er ook nauwelijks energie om water op te pompen of te zuiveren. Al Jazeera meldde zondag dat veel Gazanen nu ook zeewater gebruiken om zich bijvoorbeeld te wassen.

Meer uit Buitenland

Executie in Texas ondanks steun van rappers

HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.

3 uur geleden
VS waarschuwen bondgenoten om steun aan Gaza-flotilla

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.

4 uur geleden
Krant: mogelijk zelfmoordbriefje Epstein al jaren geheim

NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.

8 uur geleden
Hegseth: 60-dagenregel voor einde oorlog niet tijdens bestand

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.

8 uur geleden
Vijftien doden in Libanon na Israëlische aanvallen donderdag

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.

9 uur geleden
VS wel tevreden over nieuwe beoogde regeringschef Irak

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.

9 uur geleden
Jury Biënnale van Venetië stapt op na Rusland-rel

VENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.

11 uur geleden