Israël herdenkt slachtoffers Holocaust
TEL AVIV (ANP) - Israël heeft donderdag stilgestaan bij de zes miljoen joodse slachtoffers van de Holocaust. ’s Ochtends loeiden de sirenes in het hele land twee minuten waarna verspreid over het land herdenkingsevenementen plaatsvonden.
Volgens officiële cijfers leven in Israël nog 174.500 mensen die de gruwelen van het naziregime hebben overleefd. De gemiddelde leeftijd is 84,5 jaar. President Reuven Rivlin zei woensdagavond tijdens een ceremonie bij het Yad Vashem Holocaustmonument in Jeruzalem dat negenhonderd overlevenden van de Holocaust in Israël zijn omgekomen als "direct gevolg" van de coronapandemie, omdat die en alle maatregelen daaromheen hen deed denken aan de getto's en vernietigingskampen.
De jaarlijkse Mars van de Levenden tussen de concentratiekampen Auschwitz en Birkenau in Polen ging voor het tweede jaar op rij niet door en werd vanwege het coronavirus digitaal gehouden. Deelnemers zijn zodanig gefilmd dat het net lijkt of ze de route echt lopen. Onder anderen president Rivlin, rabbijnen en overlevenden deden mee, evenals medische organisaties als de WHO.
Ook in onder meer Litouwen zijn donderdag de slachtoffers van de Holocaust herdacht.
Meer uit Buitenland
THESSALONIKI (ANP/AFP) - De aanslagen in de Griekse stad Thessaloniki hebben een persoon het leven gekost. De huizen van drie politici werden woensdagochtend aangevallen, waarbij de ouders van een van de politici gewond raakten. De moeder overleed later in het ziekenhuis.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zijn ruim 2 miljoen militairen omgekomen, gewond geraakt of vermist, meldt The New York Times op basis van het in Washington gevestigde Center for Strategic and International Studies (CSIS). Zo'n 450.000 Russische en 125.000 tot 150.000 Oekraïense militairen zouden zijn omgekomen.
4 uur geledenNEW YORK CITY (ANP) - Twee gemaskerde mensen hebben helemaal bovenop het Empire State Building in New York gestaan met een spandoek. Op het spandoek stond een vredesboodschap. Bij de afdaling leek de ene klimmer de ander een huwelijksaanzoek te doen. Niet veel later werden ze hoog boven de grond opgewacht door de politie, zo was te zien op livebeelden vanuit een helikopter.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2295 mensen het leven gekost, meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Ruim 11.000 anderen raakten gewond en nog eens tienduizenden zijn vermist.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft zeven dagen van nationale rouw aangekondigd voor de slachtoffers van de aardbevingen van vorige week. "De ziel van Venezuela wordt verscheurd door de slachtoffers die de verwoestende aardbevingen hebben geëist", schrijft Rodríguez op X.
5 uur geledenVALLETTA (ANP) - In Malta is de langverwachte rechtszaak tegen de rijke zakenman Yorgen Fenech begonnen. Hij wordt ervan verdacht in 2017 opdracht te hebben gegeven voor de moord op de bekende onderzoeksjournalist Daphne Caruana Galizia. De zaak leidde tot grote ophef in Malta en kostte onder meer de premier zijn baan.
6 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat de toetreding van Oekraïne tot de EU onder het voorzitterschap van Ierland zal worden voortgezet. Dat zei hij bij de overdrachtsceremonie van het halfjaarlijkse EU-voorzitterschap in Dublin.
8 uur geleden