Israël herdenkt slachtoffers Holocaust
TEL AVIV (ANP) - Israël heeft donderdag stilgestaan bij de zes miljoen joodse slachtoffers van de Holocaust. ’s Ochtends loeiden de sirenes in het hele land twee minuten waarna verspreid over het land herdenkingsevenementen plaatsvonden.
Volgens officiële cijfers leven in Israël nog 174.500 mensen die de gruwelen van het naziregime hebben overleefd. De gemiddelde leeftijd is 84,5 jaar. President Reuven Rivlin zei woensdagavond tijdens een ceremonie bij het Yad Vashem Holocaustmonument in Jeruzalem dat negenhonderd overlevenden van de Holocaust in Israël zijn omgekomen als "direct gevolg" van de coronapandemie, omdat die en alle maatregelen daaromheen hen deed denken aan de getto's en vernietigingskampen.
De jaarlijkse Mars van de Levenden tussen de concentratiekampen Auschwitz en Birkenau in Polen ging voor het tweede jaar op rij niet door en werd vanwege het coronavirus digitaal gehouden. Deelnemers zijn zodanig gefilmd dat het net lijkt of ze de route echt lopen. Onder anderen president Rivlin, rabbijnen en overlevenden deden mee, evenals medische organisaties als de WHO.
Ook in onder meer Litouwen zijn donderdag de slachtoffers van de Holocaust herdacht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
9 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
26 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
8 uur geleden