Israël heeft in Europa gevraagd om ziekenhuisschepen voor Gaza
TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft andere landen om hulp gevraagd bij de behandeling van gewonde Palestijnen die voor behandeling naar Egypte zijn gestuurd. Er zijn in ieder geval verzoeken ingediend bij Frankrijk, Duitsland en Italië, zo zei de Israëlische ambassadeur in Duitsland op de Israëlische radiozender Kan.
Volgens ambassadeur Ron Prosor zijn er verzoeken ingediend om schepen te sturen waar patiënten op behandeld kunnen worden. Hij heeft dat zelf aan Berlijn gevraagd en weet dat er ook een verzoek voor een ziekenhuisschip ligt bij de Italiaanse regering. "Ik weet niet of het gaat gebeuren", aldus Prosor. "We hebben erom gevraagd. Ik neem aan dat er over gesproken wordt."
Frankrijk meldde vorige week dat het schip Tonnere naar het gebied gestuurd zou worden om de ziekenhuizen in Gaza te ondersteunen. Prosor zegt dat aan de Europese landen gevraagd is om ziekenhuisschepen naar de haven van Al Arish te sturen, een Egyptische haven nabij Gaza.
Normaal gesproken is de grens tussen Gaza en Egypte gesloten, maar sinds woensdag worden er mondjesmaat toch mensen doorgelaten. Het gaat tot nu toe om honderden mensen met buitenlandse paspoorten en tientallen zwaargewonden uit Gaza.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
6 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
10 uur geleden