Israël: Hamas gijzelt nog 242 mensen in Gazastrook
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft het aantal mensen dat wordt gegijzeld door Hamas naar boven bijgesteld. De krijgsmacht heeft de families van 242 mensen geïnformeerd dat hun familielid nog steeds door de militante beweging in de Gazastrook wordt vastgehouden. Dat getal is exclusief de mensen die al eerder zijn vrijgelaten of gered, schrijft de Israëlische krant The Times of Israel.
Het aantal gijzelaars is vaak bijgesteld en volgens de krijgsmacht zou dat weer kunnen gebeuren. Er zijn nog steeds mensen vermist van wie onduidelijk is wat er op 7 oktober met hen is gebeurd.
Eerder liet Hamas vier gijzelaars vrij en Israël meldde een militair te hebben bevrijd. Hamas heeft ook gezegd dat er gijzelaars zijn omgekomen door de Israëlische bombardementen op de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse koning Haakon heeft zaterdag zijn eerste officiële taak als monarch volbracht. Hij ontving op het paleis in Oslo achtereenvolgens de parlementsvoorzitter, de president van het Hooggerechtshof en de leider van de Noorse kerk voor een audiëntie.
1 uur geledenQUSRA (ANP/AFP) - Tientallen kolonisten hebben het Palestijnse dorp Qusra op de bezette Westelijke Jordaanoever aangevallen, waarna Israëlische strijdkrachten hebben ingegrepen.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - De aftocht van een populaire tv-presentator bij Italië's publieke omroep RAI leidt tot beroering in de politiek. Oppositiepartijen veroordelen het gedwongen vertrek van Sigfrido Ranucci en bestempelen het als een aanval op de persvrijheid, terwijl regeringspartijen met instemming reageren.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van de overstromingen in het grensgebied tussen Nepal en Tibet is opgelopen tot 682. Duizenden mensen worden nog vermist, van wie de meesten aan de Nepalese kant van de grens.
3 uur geledenBOHLINGEN (ANP) - Noodweer in de regio rond de Bodensee in het zuiden van Duitsland heeft grote schade aangericht aan woningen en gebouwen. In de Duitse gemeente Bohlingen raakten 190 gebouwen beschadigd, meldt de regionale zender SWR, nu de schade wordt opgemaakt.
3 uur geledenVENETIË (ANP) - De gouverneur van de Noord-Italiaanse regio Veneto heeft vanwege het noodweer van vrijdag en de nacht erna de noodtoestand afgekondigd in de regio. Dat meldt omroep RAI.
5 uur geledenLASHA (ANP/RTR) - Het gevaar dat wordt gevormd door een stuwmeer in het grensgebied van China en Nepal lijkt af te nemen. Uit satellietbeelden komt volgens de Chinese autoriteiten naar voren dat de omvang ervan krimpt.
5 uur geleden