Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: Hamas creëert crisis, nog geen stemming over akkoord

Israël: Hamas creëert crisis, nog geen stemming over akkoord

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - Hamas heeft volgens het kantoor van de Israëlische premier Netanyahu op het laatste moment een crisis gecreëerd door terug te komen op een aantal punten in de afgesproken Gaza-deal. Om die reden wordt de Israëlische stemming over de overeenkomst nog niet gehouden, staat in een verklaring. Onduidelijk is wanneer een eventuele stemming wel plaats zou kunnen vinden.

Israël is pas officieel akkoord als het veiligheidskabinet en daarna de regering de overeenkomst hebben goedgekeurd. Die zouden donderdag samenkomen, maar er was nog geen tijdstip bekendgemaakt. Volgens Netanyahu's kantoor probeert Hamas "op het laatste moment concessies af te dwingen" en wil Israël dat Hamas de bemiddelaars laat weten akkoord te gaan met alle overeengekomen afspraken.

De deal tussen Israël en Hamas werd woensdag aangekondigd, nadat in de voorgaande dagen al was gemeld dat die aanstaande was. Israël reageerde herhaaldelijk terughoudend. Zo zei Netanyahu's kantoor dat de laatste details nog moesten worden uitgewerkt, terwijl veel bronnen en de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump, wiens gezant bij de onderhandelingen was, meldden dat er een akkoord was bereikt.

Maandenlange onderhandelingen

Meerdere Israëlische ministers hebben publiekelijk kritiek geuit op een eventuele deal en de afspraken die nu op tafel liggen. Een ultrarechtse minister dreigde zelfs uit de coalitie te stappen.

De overeenkomst is het resultaat van maandenlange onderhandelingen. De eerste fase van het bestand duurt in eerste instantie zes weken en in deze periode komen 33 gijzelaars vrij in ruil voor honderden Palestijnse gevangenen. Ook vinden dan onderhandelingen plaats voor de tweede fase, waarin de oorlog permanent moet eindigen. In de derde en laatste fase ligt de focus op de wederopbouw van de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff ontmoet donderdag Oekraïense delegatie in Miami

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.

2 uur geleden
Trump zegt dat Poetin de oorlog wil stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".

6 uur geleden
Palestijnen melden doden Gaza na aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.

6 uur geleden
Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

8 uur geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

13 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

13 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

14 uur geleden