Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: Hamas creëert crisis, nog geen stemming over akkoord

Israël: Hamas creëert crisis, nog geen stemming over akkoord

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - Hamas heeft volgens het kantoor van de Israëlische premier Netanyahu op het laatste moment een crisis gecreëerd door terug te komen op een aantal punten in de afgesproken Gaza-deal. Om die reden wordt de Israëlische stemming over de overeenkomst nog niet gehouden, staat in een verklaring. Onduidelijk is wanneer een eventuele stemming wel plaats zou kunnen vinden.

Israël is pas officieel akkoord als het veiligheidskabinet en daarna de regering de overeenkomst hebben goedgekeurd. Die zouden donderdag samenkomen, maar er was nog geen tijdstip bekendgemaakt. Volgens Netanyahu's kantoor probeert Hamas "op het laatste moment concessies af te dwingen" en wil Israël dat Hamas de bemiddelaars laat weten akkoord te gaan met alle overeengekomen afspraken.

De deal tussen Israël en Hamas werd woensdag aangekondigd, nadat in de voorgaande dagen al was gemeld dat die aanstaande was. Israël reageerde herhaaldelijk terughoudend. Zo zei Netanyahu's kantoor dat de laatste details nog moesten worden uitgewerkt, terwijl veel bronnen en de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump, wiens gezant bij de onderhandelingen was, meldden dat er een akkoord was bereikt.

Maandenlange onderhandelingen

Meerdere Israëlische ministers hebben publiekelijk kritiek geuit op een eventuele deal en de afspraken die nu op tafel liggen. Een ultrarechtse minister dreigde zelfs uit de coalitie te stappen.

De overeenkomst is het resultaat van maandenlange onderhandelingen. De eerste fase van het bestand duurt in eerste instantie zes weken en in deze periode komen 33 gijzelaars vrij in ruil voor honderden Palestijnse gevangenen. Ook vinden dan onderhandelingen plaats voor de tweede fase, waarin de oorlog permanent moet eindigen. In de derde en laatste fase ligt de focus op de wederopbouw van de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

1 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

2 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

2 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

4 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

5 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

8 uur geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

8 uur geleden