Israël haalt lichaam gegijzelde terug uit Gaza
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een lichaam van een gegijzelde in de Gazastrook gevonden en terug naar Israël gehaald. Het gaat om het stoffelijk overschot van Itay Svirsky, die op 7 oktober vorig jaar door Hamas werd ontvoerd in de kibboets Be'eri, melden zowel de strijdkrachten als premier Benjamin Netanyahu.
Volgens het leger is Svirsky (38) eerder dit jaar in gevangenschap vermoord door zijn ontvoerders. Bij de operatie om zijn lichaam terug te halen was ook de Israëlische veiligheidsdienst Shin Bet betrokken. In Gaza zijn nog zo'n honderd gegijzelden, van wie een deel vermoedelijk is omgekomen.
De krijgsmacht kwam eerder op woensdag met een rapport over de dood van zes gegijzelden van wie de lichamen in augustus zijn teruggehaald. De zes zijn mogelijk doodgeschoten toen Israël vlakbij een luchtaanval uitvoerde. "Op het moment van de luchtaanval had het leger geen informatie, zelfs geen vermoeden, dat de gijzelaars zich in het ondergrondse complex of in de directe omgeving daarvan bevonden", aldus het leger. Dat stelt dat de aanval niet was uitgevoerd als het daarvan wel op de hoogte was geweest.
De betreffende aanval was in februari in Khan Younis. Als de gegijzelden nog in leven waren, waren ze waarschijnlijk gestikt als gevolg van de aanval. Het is ook mogelijk dat de gegijzelden al eerder zijn vermoord of dat na hun dood op hun lichamen is geschoten. Door de tijd die tussen de aanval en het terughalen van de lichamen zat, is het volgens de krijgsmacht niet goed meer mogelijk om de doodsoorzaak vast te stellen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
49 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
3 uur geledenLGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.
5 uur geleden