Israël haalt lichaam gegijzelde terug uit Gaza
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een lichaam van een gegijzelde in de Gazastrook gevonden en terug naar Israël gehaald. Het gaat om het stoffelijk overschot van Itay Svirsky, die op 7 oktober vorig jaar door Hamas werd ontvoerd in de kibboets Be'eri, melden zowel de strijdkrachten als premier Benjamin Netanyahu.
Volgens het leger is Svirsky (38) eerder dit jaar in gevangenschap vermoord door zijn ontvoerders. Bij de operatie om zijn lichaam terug te halen was ook de Israëlische veiligheidsdienst Shin Bet betrokken. In Gaza zijn nog zo'n honderd gegijzelden, van wie een deel vermoedelijk is omgekomen.
De krijgsmacht kwam eerder op woensdag met een rapport over de dood van zes gegijzelden van wie de lichamen in augustus zijn teruggehaald. De zes zijn mogelijk doodgeschoten toen Israël vlakbij een luchtaanval uitvoerde. "Op het moment van de luchtaanval had het leger geen informatie, zelfs geen vermoeden, dat de gijzelaars zich in het ondergrondse complex of in de directe omgeving daarvan bevonden", aldus het leger. Dat stelt dat de aanval niet was uitgevoerd als het daarvan wel op de hoogte was geweest.
De betreffende aanval was in februari in Khan Younis. Als de gegijzelden nog in leven waren, waren ze waarschijnlijk gestikt als gevolg van de aanval. Het is ook mogelijk dat de gegijzelden al eerder zijn vermoord of dat na hun dood op hun lichamen is geschoten. Door de tijd die tussen de aanval en het terughalen van de lichamen zat, is het volgens de krijgsmacht niet goed meer mogelijk om de doodsoorzaak vast te stellen.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
7 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
8 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
8 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
8 uur geleden