Israël haalt lichaam gegijzelde terug uit Gaza
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een lichaam van een gegijzelde in de Gazastrook gevonden en terug naar Israël gehaald. Het gaat om het stoffelijk overschot van Itay Svirsky, die op 7 oktober vorig jaar door Hamas werd ontvoerd in de kibboets Be'eri, melden zowel de strijdkrachten als premier Benjamin Netanyahu.
Volgens het leger is Svirsky (38) eerder dit jaar in gevangenschap vermoord door zijn ontvoerders. Bij de operatie om zijn lichaam terug te halen was ook de Israëlische veiligheidsdienst Shin Bet betrokken. In Gaza zijn nog zo'n honderd gegijzelden, van wie een deel vermoedelijk is omgekomen.
De krijgsmacht kwam eerder op woensdag met een rapport over de dood van zes gegijzelden van wie de lichamen in augustus zijn teruggehaald. De zes zijn mogelijk doodgeschoten toen Israël vlakbij een luchtaanval uitvoerde. "Op het moment van de luchtaanval had het leger geen informatie, zelfs geen vermoeden, dat de gijzelaars zich in het ondergrondse complex of in de directe omgeving daarvan bevonden", aldus het leger. Dat stelt dat de aanval niet was uitgevoerd als het daarvan wel op de hoogte was geweest.
De betreffende aanval was in februari in Khan Younis. Als de gegijzelden nog in leven waren, waren ze waarschijnlijk gestikt als gevolg van de aanval. Het is ook mogelijk dat de gegijzelden al eerder zijn vermoord of dat na hun dood op hun lichamen is geschoten. Door de tijd die tussen de aanval en het terughalen van de lichamen zat, is het volgens de krijgsmacht niet goed meer mogelijk om de doodsoorzaak vast te stellen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn nabij Tel Aviv twee mensen om het leven gekomen, meldden Israëlische hulpdiensten. Tegelijkertijd meldde de Israëlische politie dat er in hetzelfde gebied delen van projectielen waren neergekomen als gevolg van Iraanse aanvallen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
8 uur geleden