Israël haalt lichaam gegijzelde terug uit Gaza
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een lichaam van een gegijzelde in de Gazastrook gevonden en terug naar Israël gehaald. Het gaat om het stoffelijk overschot van Itay Svirsky, die op 7 oktober vorig jaar door Hamas werd ontvoerd in de kibboets Be'eri, melden zowel de strijdkrachten als premier Benjamin Netanyahu.
Volgens het leger is Svirsky (38) eerder dit jaar in gevangenschap vermoord door zijn ontvoerders. Bij de operatie om zijn lichaam terug te halen was ook de Israëlische veiligheidsdienst Shin Bet betrokken. In Gaza zijn nog zo'n honderd gegijzelden, van wie een deel vermoedelijk is omgekomen.
De krijgsmacht kwam eerder op woensdag met een rapport over de dood van zes gegijzelden van wie de lichamen in augustus zijn teruggehaald. De zes zijn mogelijk doodgeschoten toen Israël vlakbij een luchtaanval uitvoerde. "Op het moment van de luchtaanval had het leger geen informatie, zelfs geen vermoeden, dat de gijzelaars zich in het ondergrondse complex of in de directe omgeving daarvan bevonden", aldus het leger. Dat stelt dat de aanval niet was uitgevoerd als het daarvan wel op de hoogte was geweest.
De betreffende aanval was in februari in Khan Younis. Als de gegijzelden nog in leven waren, waren ze waarschijnlijk gestikt als gevolg van de aanval. Het is ook mogelijk dat de gegijzelden al eerder zijn vermoord of dat na hun dood op hun lichamen is geschoten. Door de tijd die tussen de aanval en het terughalen van de lichamen zat, is het volgens de krijgsmacht niet goed meer mogelijk om de doodsoorzaak vast te stellen.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
47 minuten geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
1 uur geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
2 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
3 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
8 uur geledenDETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.
8 uur geleden