Israël: Griekse tanker niet betrokken bij milieuramp
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Griekse olietanker Minerva Helen heeft niets te maken met de milieuramp in Israël. Dat concludeerden de Israëlische autoriteiten na een inspectie van het schip, dat in een haven bij Athene lag. Een Israëlisch team had toestemming gekregen om aan boord te gaan en voerde een "grondig onderzoek" uit.
De eigenaar van de Minerva Helen had al benadrukt niets te maken te hebben met de situatie in Israël. Daar spoelde deze maand teer aan op stranden tussen de Gazastrook en Libanon. Het gaat om een kuststrook van zo'n 160 kilometer lang. Het kan volgens milieuorganisaties jaren duren om alles op te ruimen. Duizenden vrijwilligers en militairen maken stranden schoon en proberen dieren te redden.
De Israëlische minister van Milieu benadrukt dat de zoektocht naar de daders verder gaat. "We doen al het mogelijke om de crimineel te vinden." Het verantwoordelijke vaartuig bevond zich mogelijk op 11 februari op zo'n 50 kilometer van de kust. De autoriteiten hadden eerst ongeveer 10 schepen in beeld die mogelijk betrokken waren, maar hebben die lijst inmiddels fors uitgebreid.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".
38 minuten geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.
1 uur geledenCAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
5 uur geleden