Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël geeft reiswaarschuwing af voor Eurovisie Songfestival

Israël geeft reiswaarschuwing af voor Eurovisie Songfestival

MALMO (ANP/RTR) - Israël heeft een reiswaarschuwing afgegeven voor burgers die naar het Eurovisie Songfestival in Zweden willen. De Nationale Veiligheidsraad van Israël zei dat terroristen Israëliërs daar als een doelwit kunnen zien.

Nieuwssite The Times of Israel bericht dat Israëliërs bij een noodgeval instructies zullen krijgen via een speciale app van de strijdkrachten, Home Front Command. Die wordt normaliter gebruikt bij raketaanvallen en incidenten als aardbevingen.

Binnen de Joodse gemeenschap in gaststad Malmö bestaan ook zorgen over mogelijke ongeregeldheden als tijdens het muziekevenement wordt gedemonstreerd tegen Israël. Dat land stuurt zangeres Eden Golan naar de competitie.

"Ik kan niet zeggen dat ik me geen zorgen maak", erkent een gids bij een synagoge in Malmö tegenover persbureau Reuters. "Nu Israël meedoet aan het Eurovisie Songfestival zullen de emoties nog verder oplopen. Misschien wordt de synagoge een doelwit bij protesten. Het is niet ondenkbaar."

In Malmö, een stad met een grote moslimgemeenschap, staat in aanloop naar het songfestival ook een koranverbranding gepland. Die moet vrijdag plaatsvinden, berichten Zweedse media. De politie heeft er toestemming voor gegeven. Er zou ook voor zaterdag een aanvraag zijn ingediend voor een verbranding van het heilige boek van de moslims.

Meer uit Buitenland

Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

4 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

5 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

6 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

6 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

8 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

8 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

9 uur geleden