Israël geeft reiswaarschuwing af voor Eurovisie Songfestival
MALMO (ANP/RTR) - Israël heeft een reiswaarschuwing afgegeven voor burgers die naar het Eurovisie Songfestival in Zweden willen. De Nationale Veiligheidsraad van Israël zei dat terroristen Israëliërs daar als een doelwit kunnen zien.
Nieuwssite The Times of Israel bericht dat Israëliërs bij een noodgeval instructies zullen krijgen via een speciale app van de strijdkrachten, Home Front Command. Die wordt normaliter gebruikt bij raketaanvallen en incidenten als aardbevingen.
Binnen de Joodse gemeenschap in gaststad Malmö bestaan ook zorgen over mogelijke ongeregeldheden als tijdens het muziekevenement wordt gedemonstreerd tegen Israël. Dat land stuurt zangeres Eden Golan naar de competitie.
"Ik kan niet zeggen dat ik me geen zorgen maak", erkent een gids bij een synagoge in Malmö tegenover persbureau Reuters. "Nu Israël meedoet aan het Eurovisie Songfestival zullen de emoties nog verder oplopen. Misschien wordt de synagoge een doelwit bij protesten. Het is niet ondenkbaar."
In Malmö, een stad met een grote moslimgemeenschap, staat in aanloop naar het songfestival ook een koranverbranding gepland. Die moet vrijdag plaatsvinden, berichten Zweedse media. De politie heeft er toestemming voor gegeven. Er zou ook voor zaterdag een aanvraag zijn ingediend voor een verbranding van het heilige boek van de moslims.
Meer uit Buitenland
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.
14 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Met iets meer dan de helft van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 56 zetels. Dat maakte de kiescommissie rond 07.45 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
1 uur geledenTEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
4 uur geleden