Israël geeft Palestijnse vissers weer ruimte
TEL AVIV (ANP/DPA) - Palestijnse vissers hebben weer wat meer lucht gekregen van de Israëlische autoriteiten. Het gebied waarin zij voor de kust van de Gazastrook mogen vissen is uitgebreid.
In plaats van 10 zeemijl (ongeveer 18 kilometer) mogen zij nu tot 15 zeemijl (28 kilometer) het water op, aldus de Palestijnse autoriteiten. Israël had het visgebied vorige week ingekrompen in reactie op raketaanvallen door militante Palestijnen. Omdat de gemoederen weer wat zijn bedaard, is de strafmaatregel ingetrokken.
De visserij is belangrijk voor de voedselvoorziening in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Qatarese onderhandelaars zijn zondag naar Teheran gevlogen in een poging om een vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten af te ronden, aldus een bron tegen persbureau Reuters. Ook Iraanse media berichtten over het bezoek van een Qatarese delegatie.
44 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse krijgsmacht heeft zondag een olietanker van de Russische schaduwvloot onderschept, meldt de Britse premier Keir Starmer. Het vaartuig deed volgens hem een poging door het Kanaal te varen.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/DPA/RTR) - Ondanks de verkiezingsnederlaag bij de parlementsverkiezingen in april blijft de voormalige Hongaarse premier Viktor Orbán partijleider van het rechts-nationalistische Fidesz. Op een partijcongres stemden vrijwel alle afgevaardigden voor zijn herbenoeming. Er waren geen tegenkandidaten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat volgens de planning de ondertekening van de verwachte deal tussen zijn land en Iran zondag is. Hij claimt op sociale media dat dan de Straat van Hormuz "meteen open is voor iedereen".
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Kennedy Center heeft de naam van president Donald Trump van de gevel verwijderd. Een rechter had de culturele instelling daartoe bevolen.
14 uur geledenBELFAST (ANP/AFP) - Duizenden mensen doen zaterdag mee aan een antiracismeprotest in Belfast. De Noord-Ierse hoofdstad was afgelopen week het decor van rellen na een mesaanval.
17 uur geledenTEHERAN/ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het tijdstip van de ondertekening van een basisdocument voor vrede tussen Iran en de VS is volgens een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken mogelijk in de komende dagen, maar niet al op zondag.
18 uur geleden