Israël geeft meer burgers in Khan Younis opdracht te vertrekken
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft burgers in een deel van het zuidoosten van Khan Younis opgedragen om te vertrekken. Het gaat om stukken van de stad die eerder niet aangevallen zouden worden, omdat ze bij het humanitaire gebied hoorden, maar waar nu toch operaties gaan plaatsvinden.
Volgens de krijgsmacht zijn vanuit dit deel van de stad in Gaza "talloze terreurdaden" gepleegd. Er zouden van daaruit ook raketten zijn afgevuurd. De IDF zegt dat burgers naar gebieden dichter bij de kust moeten vertrekken om te voorkomen dat ze tussen de gevechten terechtkomen. Er komt volgens de krijgsmacht een "krachtig optreden tegen de terroristische organisaties" aan.
In Gaza komt het vaak voor dat grote aantallen burgers moeten vertrekken voor aanstaande aanvallen van Israël. Alleen in Khan Younis zijn volgens de Verenigde Naties sinds maandag al zeker 182.000 mensen gevlucht. Ook vrijdag werden in het oosten van Khan Younis nog zware gevechten gemeld. Het humanitaire gebied is vaker verkleind.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).
3 uur geledenASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.
6 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.
6 uur geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".
9 uur geleden