Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël evacueert stad bij grens met Libanon

Israël evacueert stad bij grens met Libanon

KIRYAT SHMONA (ANP/AFP) - Israël gaat de stad Kiryat Shmona evacueren als gevolg van de onrust aan de grens met Libanon, meldt het Israëlische ministerie van Defensie. Het gaat om zo'n 20.000 mensen die op ongeveer 2 kilometer van de grens met Libanon wonen. Het ministerie van Toerisme helpt bij het overbrengen van de inwoners naar andere verblijfplaatsen in het land.

Eerder deze week had Israël al een evacuatieplan gelanceerd voor 28 dorpen dicht bij de grens met Libanon. Shtula, een van die dorpen, werd vorig weekend getroffen door een raketaanval van de militante beweging Hezbollah uit Libanon.

Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Gaza is het ook aan de grens tussen Israël en Libanon erg onrustig. Hezbollah vuurt al bijna twee weken raketten af over de grens, waarop Israël met tegenaanvallen reageert. Daarbij zijn al meerdere Israëli's omgekomen, onder wie een luitenant-kolonel van het leger. Hezbollah heeft gemeld dat dertien van zijn strijders zijn omgekomen als gevolg van Israëlische tegenaanvallen.

Meer uit Buitenland

Militairen nemen macht over in Guinee-Bissau

BISSAU (ANP/AFP) - Een groep militairen zegt de macht te hebben overgenomen in het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. Eerder op de dag werden er schoten gelost in de hoofdstad en sprak president Umaro Sissoco Embalo al van een coup. Hij zei dat hij was gearresteerd. In een verklaring melden de militairen dat ze de president hebben afgezet, dat het verkiezingsproces is opgeschort en dat de grenzen zijn gesloten.

33 minuten geleden
Extra straf voor Georgische oppositieleider

TBILISI (ABNP/RTR) - Een leider van een van de belangrijkste oppositiegroeperingen in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië is veroordeeld tot een extra gevangenisstraf van anderhalf jaar voor minachting van de rechtbank. Tijdens een zitting eerder dit jaar gooide hij water naar een rechter.

51 minuten geleden
Polen wil drie Zweedse onderzeeërs kopen om Oostzee te beschermen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen wil drie Zweedse onderzeeboten kopen. Met de aanschaf van de A26-onderzeeërs van defensiefabrikant Saab, die vooral de Oostzee moeten beschermen, zijn miljarden euro's gemoeid.

1 uur geleden
Rechtszaak Palestine Action begonnen om Brits verbod op te heffen

LONDEN (ANP/AFP) - De rechtszaak tegen het Verenigd Koninkrijk om Palestine Action te bestempelen als terroristische organisatie is woensdag begonnen. De overheid verbood de pro-Palestijnse groep in juli, enkele dagen nadat activisten een luchtmachtbasis in het zuiden van Engeland waren binnengedrongen. Een van de oprichters stapte na het verbod naar de rechter, haar advocaat noemde het een "autoritaire beperking van protest".

1 uur geleden
NBC: ICE pakt ex-schoonzus Witte Huis-woordvoerder Leavitt op

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft de moeder opgepakt van de neef van Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De vrouw zou op een inmiddels verlopen toeristenvisum als kind vanuit Brazilië naar de VS zijn gekomen, bericht nieuwszender NBC News.

1 uur geleden
Schoten na verkiezingen Guinee-Bissau, president spreekt van coup

BISSAU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn schoten gelost in de hoofdstad van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. President Umaro Sissoco Embalo spreekt van een coup en zei tegen tijdschrift Jeune Afrique dat hij is gearresteerd.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef Kallas: tempo opvoeren voor vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Europa moet koers houden, maar ook het tempo opvoeren om de beste uitkomst voor Oekraïne en Europa te bereiken, zei Kallas na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Om Rusland te dwingen tot vrede, moet de druk verder worden opgevoerd via nieuwe sancties en meer militaire en financiële steun aan Oekraïne, zei ze woensdag tijdens een persconferentie.

2 uur geleden