Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël evacueert stad bij grens met Libanon

Israël evacueert stad bij grens met Libanon

KIRYAT SHMONA (ANP/AFP) - Israël gaat de stad Kiryat Shmona evacueren als gevolg van de onrust aan de grens met Libanon, meldt het Israëlische ministerie van Defensie. Het gaat om zo'n 20.000 mensen die op ongeveer 2 kilometer van de grens met Libanon wonen. Het ministerie van Toerisme helpt bij het overbrengen van de inwoners naar andere verblijfplaatsen in het land.

Eerder deze week had Israël al een evacuatieplan gelanceerd voor 28 dorpen dicht bij de grens met Libanon. Shtula, een van die dorpen, werd vorig weekend getroffen door een raketaanval van de militante beweging Hezbollah uit Libanon.

Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Gaza is het ook aan de grens tussen Israël en Libanon erg onrustig. Hezbollah vuurt al bijna twee weken raketten af over de grens, waarop Israël met tegenaanvallen reageert. Daarbij zijn al meerdere Israëli's omgekomen, onder wie een luitenant-kolonel van het leger. Hezbollah heeft gemeld dat dertien van zijn strijders zijn omgekomen als gevolg van Israëlische tegenaanvallen.

Meer uit Buitenland

VN slaat alarm over situatie Venezuela na aardbeving

CARACAS (ANP) - De Verenigde Naties waarschuwen dat de nood in Venezuela bijna een week na de verwoestende aardbevingen nog altijd hoog is. Honderdduizenden mensen raakten ontheemd en besmettelijke ziektes dreigen om zich heen te grijpen, stelt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR.

27 minuten geleden
Hoogste hof VS verwerpt poging Trump om geboorterecht te beperken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige nederlaag geleden bij het Hooggerechtshof. De hoogste federale rechters blokkeerden een poging van de president om de automatische toekenning van de Amerikaanse nationaliteit te beperken aan kinderen van buitenlanders die in de VS worden geboren. Die praktijk staat bekend als birthright citizenship.

35 minuten geleden
Iran stuurt delegatie naar Qatar om over tegoeden te praten

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran stuurt woensdag "beslist" een delegatie naar Qatar om er te praten over de bevroren Iraanse tegoeden. Dit zei de woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Er is volgens het ministerie geen ontmoeting met Amerikanen gepland.

3 uur geleden
Duizenden mensen bij anti-immigratieprotesten in Zuid-Afrika

PRETORIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Duizenden mensen hebben zich dinsdag in Zuid-Afrika aangesloten bij protesten tegen migranten. Omdat wordt gevreesd voor geweld hebben de autoriteiten uit voorzorg een grote politiemacht ingezet.

4 uur geleden
VK komt met recordinvestering in defensie komende jaren

BERKSHIRE (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk investeert de komende jaren een recordbedrag van 300 miljard pond (ongeveer 350 miljard euro) in defensie, heeft premier Keir Starmer bekendgemaakt. Starmer spreekt van een "gigantische stap voorwaarts", die genoeg moet zijn om Rusland af te schrikken.

5 uur geleden
Aanslag in Monaco geen terroristische daad, meent justitie

MONACO (ANP) - Justitie in Monaco meent dat de aanslag maandagavond in het prinsdom geen terroristische daad is geweest. Dat zei de Monegaskische minister van Staat Christophe Mirmand dinsdag tijdens een persconferentie. De zaak wordt behandeld als een poging tot moord.

5 uur geleden
Duitse inlichtingendienst: aantal extremisten neemt toe

BERLIJN (ANP) - Het aantal extremisten in Duitsland neemt toe. Dat blijkt uit het jaarrapport van de Duitse binnenlandse inlichtingendienst (BfV). De stijging wordt vooral verklaard door het groeiende ledenaantal van de radicaalrechtse partij AfD.

5 uur geleden