Israël evacueert stad bij grens met Libanon
KIRYAT SHMONA (ANP/AFP) - Israël gaat de stad Kiryat Shmona evacueren als gevolg van de onrust aan de grens met Libanon, meldt het Israëlische ministerie van Defensie. Het gaat om zo'n 20.000 mensen die op ongeveer 2 kilometer van de grens met Libanon wonen. Het ministerie van Toerisme helpt bij het overbrengen van de inwoners naar andere verblijfplaatsen in het land.
Eerder deze week had Israël al een evacuatieplan gelanceerd voor 28 dorpen dicht bij de grens met Libanon. Shtula, een van die dorpen, werd vorig weekend getroffen door een raketaanval van de militante beweging Hezbollah uit Libanon.
Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Gaza is het ook aan de grens tussen Israël en Libanon erg onrustig. Hezbollah vuurt al bijna twee weken raketten af over de grens, waarop Israël met tegenaanvallen reageert. Daarbij zijn al meerdere Israëli's omgekomen, onder wie een luitenant-kolonel van het leger. Hezbollah heeft gemeld dat dertien van zijn strijders zijn omgekomen als gevolg van Israëlische tegenaanvallen.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
8 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
10 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
11 uur geleden