Israël evacueert stad bij grens met Libanon
KIRYAT SHMONA (ANP/AFP) - Israël gaat de stad Kiryat Shmona evacueren als gevolg van de onrust aan de grens met Libanon, meldt het Israëlische ministerie van Defensie. Het gaat om zo'n 20.000 mensen die op ongeveer 2 kilometer van de grens met Libanon wonen. Het ministerie van Toerisme helpt bij het overbrengen van de inwoners naar andere verblijfplaatsen in het land.
Eerder deze week had Israël al een evacuatieplan gelanceerd voor 28 dorpen dicht bij de grens met Libanon. Shtula, een van die dorpen, werd vorig weekend getroffen door een raketaanval van de militante beweging Hezbollah uit Libanon.
Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Gaza is het ook aan de grens tussen Israël en Libanon erg onrustig. Hezbollah vuurt al bijna twee weken raketten af over de grens, waarop Israël met tegenaanvallen reageert. Daarbij zijn al meerdere Israëli's omgekomen, onder wie een luitenant-kolonel van het leger. Hezbollah heeft gemeld dat dertien van zijn strijders zijn omgekomen als gevolg van Israëlische tegenaanvallen.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat naar verwachting een overeenkomst sluiten met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman, waardoor het koninkrijk F-35 straaljagers kan kopen, meldt een anonieme functionaris aan Bloomberg. De verkoop zou de banden met Saoedi-Arabië aanzienlijk verstevigen. Bin Salman komt dinsdag op bezoek in het Witte Huis.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof gaat de zoon van ex-president Jair Bolsonaro, Eduardo, vervolgen voor een poging tot samenspanning met Amerikaanse autoriteiten. Hij vroeg president Trump om zich te bemoeien met de zaak tegen zijn vader en sancties op te leggen.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Bij een busongeluk in de Zweedse hoofdstad Stockholm zijn drie doden en meerdere gewonden gevallen, meldt de politie. Een bus reed in op een bushalte waar mensen stonden te wachten. Drie gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Trump heeft contact opgenomen met Thailand en Cambodja na het oplaaien van het grensconflict tussen de Zuidoost-Aziatische buurlanden. Het jongste geschil dreigt het door Trump bemiddelde vredesakkoord te doen mislukken, aldus het Witte Huis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse kernwapenspecialisten gaan de komende dagen vergaderen met het Witte Huis om president Trump ervan te overtuigen geen nieuwe kernproeven uit te voeren, melden bronnen aan CNN. Trump gaf eind oktober opdracht om direct te beginnen met het testen van kernwapens "op gelijke basis" met andere landen. Dat leidde wereldwijd tot verwarring.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een man die een Girl with Balloon (Meisje met Ballon), een van de bekendste werken van de Britse straatkunstenaar Banksy, had gestolen, is veroordeeld tot dertien maanden gevangenisstraf. Het werk, dat volgens de politie een waarde heeft van omgerekend ruim 300.000 euro, toont een jong meisje dat reikt naar een rode hartvormige ballon. Er zijn meerdere muurschilderingen met dezelfde afbeelding in Londen en elders.
7 uur geleden