Israël erkent verantwoordelijkheid voor dood hulpverleners
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël erkent verantwoordelijk te zijn voor de dood van zeven hulpverleners in de Gazastrook. De strijdkrachten spreken in een verklaring over een "tragisch incident" dat het gevolg was van een Israëlische aanval.
De dood van de deels buitenlandse medewerkers van hulporganisatie World Central Kitchen leidde internationaal tot verontwaardigde reacties. De Israëlische strijdkrachten zeggen dat nog wordt onderzocht wat precies is voorgevallen.
Premier Benjamin Netanyahu zei de aanval te betreuren. "In de afgelopen dag vond helaas een tragische voorval plaats waarbij onze troepen in de Gazastrook onbedoeld onschuldige mensen hebben geraakt", zei hij.
Over zee
Netanyahu beloofde een uitvoerig onderzoek en zei dat contact is opgenomen met betrokken regeringen. "We zullen alles doen om te zorgen dat zoiets niet nog een keer kan gebeuren."
World Central Kitchen (WCK) is betrokken bij het afleveren van hulpgoederen over zee in de Gazastrook. De overleden hulpverleners komen uit landen als Polen, Australië en het Verenigd Koninkrijk.
Teruggebracht
De hulporganisatie stelde dat de auto's van de medewerkers waren voorzien van het WCK-logo. De werkzaamheden in het gebied zijn na de aanval opgeschort, aldus World Central Kitchen.
Het Britse Sky News berichtte later dat hulpgoederen die waren aangevoerd per schip niet allemaal meer uitgeladen worden. Zo'n 240 ton aan voedselhulp zou worden teruggebracht naar Cyprus.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.
36 minuten geledenLIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.
10 uur geledenCASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."
10 uur geleden