Israël erkent dat 'gedode' Hamascommandant nog leeft
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische krijgsmacht erkent dat het een prominent figuur binnen Hamas toch niet heeft gedood. Israël had in 2023 aangegeven dat commandant Haitham Hawajri was uitgeschakeld, maar hij zou volgens sommige berichten zaterdag zijn verschenen bij de overdracht van een gijzelaar in de Gazastrook.
Nieuwssite Times of Israel bericht dat de krijgsmacht haar vergissing toegeeft. Na een luchtaanval op Hawajri zou met een "grote mate van zekerheid" zijn vastgesteld dat hij was gedood, maar nu blijkt dat de gebruikte inlichtingen niet klopten.
Hawajri, die leiding zou geven aan een Hamasbataljon, zou aanwezig zijn geweest toen de Israëlisch-Amerikaanse gijzelaar Keith Siegel werd vrijgelaten. Hamas had in de haven een podium neergezet waarop de gijzelaar werd gepresenteerd, voordat hij werd overgedragen aan het Rode Kruis.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
3 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.
6 uur geleden