Israël erkent dat 'gedode' Hamascommandant nog leeft
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische krijgsmacht erkent dat het een prominent figuur binnen Hamas toch niet heeft gedood. Israël had in 2023 aangegeven dat commandant Haitham Hawajri was uitgeschakeld, maar hij zou volgens sommige berichten zaterdag zijn verschenen bij de overdracht van een gijzelaar in de Gazastrook.
Nieuwssite Times of Israel bericht dat de krijgsmacht haar vergissing toegeeft. Na een luchtaanval op Hawajri zou met een "grote mate van zekerheid" zijn vastgesteld dat hij was gedood, maar nu blijkt dat de gebruikte inlichtingen niet klopten.
Hawajri, die leiding zou geven aan een Hamasbataljon, zou aanwezig zijn geweest toen de Israëlisch-Amerikaanse gijzelaar Keith Siegel werd vrijgelaten. Hamas had in de haven een podium neergezet waarop de gijzelaar werd gepresenteerd, voordat hij werd overgedragen aan het Rode Kruis.
Meer uit Buitenland
LIMOGES (ANP/AFP) - De brand in het stadhuis van Limoges is onder controle, zeggen de autoriteiten. "De brand werd bewust aangestoken", stelt bestuurder Maurice Barate, die spreekt van "een wilde horde". Justitie zegt tegen BFMTV dat in de stad zeventien mensen zijn aangehouden, onder wie zeven minderjarigen.
37 minuten geledenLUIK (ANP/BELGA) - Bij scholierenprotesten in Luik zijn zaterdag 45 mensen aangehouden, meldt de politie zondag. Daar waren ook twaalf minderjarigen bij. In het Franstalige deel van België werd geprotesteerd tegen bezuinigingen op het onderwijs. Daarbij werden ook in Brussel volgens mediaberichten aanhoudingen verricht.
1 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft met tientallen drones de Russische stad Sint-Petersburg aangevallen. Volgens de autoriteiten werden in de omgeving drones neergehaald, maar er zijn ook doelen geraakt. Het Russische staatspersbureau TASS meldt dat een olieterminal en een datacentrum werden getroffen. Oekraïense media melden aanvallen op een brug.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Op de luchthaven van Leipzig lijkt een voertuig door een hek te zijn gereden. Na de ontdekking van een groot gat in de omheining, werd een start- en landingsbaan afgesloten en het Duitse vliegveld werd afgezocht naar mensen, voorwerpen en voertuigen die daar niet horen te zijn. Op het vliegveld werd in augustus een mislukte drone-aanval uitgevoerd.
2 uur geledenWAINWRIGHT (ANP/AFP/RTR) - Op een militaire basis in de Canadese provincie Alberta zijn doden en gewonden gevallen. Premier Mark Carney spreekt op X van "een ernstig incident dat een grote brand heeft veroorzaakt".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS willen dat Israël meer doet om aanvallen door kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat immigratie verantwoordelijk is voor het geweld tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk. Op X reageert de conservatieve politicus op een video waarin te zien is hoe het stadhuis van Limoges in brand werd gestoken.
4 uur geleden