
Israël en Palestijnse groepen in Gaza eens over staakt-het-vuren
JERUZALEM/GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël en Palestijnse gewapende groeperingen in Gaza zijn een staakt-het-vuren overeengekomen, melden twee Palestijnse functionarissen. Het "wederzijdse en gelijktijdige" staakt-het-vuren kwam mede tot stand door inspanningen van Egyptische, Qatarese en VN-afgevaardigden. Eerder meldde de islamitische groep Hamas, die Gaza bezet. dat een van zijn leiders in gesprek was met Egypte en Qatar om een einde te maken aan de Israëlische "agressie tegen Gaza".
De gevechten begonnen dinsdag vlak nadat de dood bekend was geworden van de Palestijnse gevangene Khader Adnan, die in hongerstaking was. Gewapende groepen vuurden vanuit Gaza drie raketten op Israël. Het Israëlische leger schoot terug met tanks, waarna volgens de Israëlische krijgsmacht vanuit Gaza nog eens ruim twintig raketten werden afgevuurd. Israëlische straaljagers bestookten vervolgens doelen in heel Gaza, waaronder trainingskampen van Hamas.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - In zijn afscheidsrede heeft de Duitse bondskanselier Olaf Scholz de democraten in zijn land tot samenhang opgeroepen. Hij noemde de komende machtswisseling een "uitdrukking van democratische normaliteit".
51 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft luchtaanvallen uitgevoerd in Jemen na een raketaanval een dag eerder door Houthi-rebellen op de internationale luchthaven bij Tel Aviv. De Houthi's meldden Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen op onder meer de haven van Hodeidah aan de Rode Zee.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering wil ongedocumenteerde immigranten 1000 dollar (ongeveer 884 euro) geven als ze bereid zijn vrijwillig het land te verlaten. De overheid betaalt bovendien de reiskosten. Het geld wordt uitbetaald als iemand zijn terugkeer heeft bevestigd via een daarvoor bestemde app.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De pro-Europese premier van Roemenië, Marcel Ciolacu, heeft zijn aftreden aangekondigd. De sociaaldemocraat trekt zijn centrumlinkse partij terug uit de regeringscoalitie na het enorme verkiezingssucces van uiterst rechts. De extreem nationalistische George Simion won een dag eerder de eerste ronde van de presidentsverkiezingen met een ruime voorsprong. De kandidaat van Ciolacu's coalitie slaagde er niet in de tweede ronde te halen.
4 uur geledenVILNIUS (ANP/AFP) - Litouwen gaat 1,1 miljard euro uitgeven om zijn grenzen met Rusland en Belarus te versterken, maakte het NAVO-lid maandag bekend. Het grootste deel van het geld, 800 miljoen, wordt gebruikt om antitankmijnen aan te schaffen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De langverwachte rechtszaak tegen Sean 'Diddy' Combs is maandag van start gegaan. In de rechtbank van New York begon de selectie van de jury die zal oordelen of de rapper zich schuldig heeft gemaakt aan onder meer mensenhandel en seksueel misbruik.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël wil gebieden in de Palestijnse Gazastrook gaan bezetten, aldus de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap. Volgens een topfunctionaris wordt nog wel eerst geprobeerd een deal te sluiten over de Israëlische gijzelaars die zich in handen van Hamas in Gaza bevinden.
6 uur geleden