Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël en Hamas nog oneens over nieuwe Hamas-lijst met gijzelaars

Israël en Hamas nog oneens over nieuwe Hamas-lijst met gijzelaars

TEL AVIV (ANP) - Israël en Hamas hebben nog geen overeenstemming bereikt over de lijst van gijzelaars die in de volgende ronde moeten worden vrijgelaten, melden Israëlische media. Het meningsverschil zou draaien om de samenstelling van de door Hamas verstrekte lijst, die op aandringen van Israël ook vrouwen en kinderen zou moeten bevatten.

De deadline voor het overdragen van de lijst is morgenochtend 07.00 uur lokale tijd. Het oorlogskabinet van de Israëlische regering moet voor die tijd beslissen of het staakt-het-vuren in de Gazastrook wordt stopgezet.

Volgens de Israëlische nationale publieke omroep Kan wil het oorlogskabinet "vóór 07.00 uur" (lokale tijd) van Hamas een "verbeterde lijst" ontvangen van Israëlische gevangenen die vervolgens zullen worden vrijgelaten. Kan citeerde een Israëlische bron: "Als de huidige lijst om zeven uur 's ochtends niet veranderd is, hervatten we de gevechten."

Meer uit Buitenland

Orbán en Rubio prijzen 'gouden tijdperk' in relatie Hongarije-VS

BOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.

33 minuten geleden
Inval bij instituut Parijs om Epstein-banden oud-minister Lang

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Parijs is het Institut du monde arabe doorzocht vanwege het lopende onderzoek naar Jack Lang, voormalig directeur van die cultuurinstelling. De oud-minister van Cultuur zou nauwere banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben onderhouden dan hij eerder had beweerd. Het instituut werd doorzocht terwijl Lang afscheid nam van het personeel.

36 minuten geleden
EU-commissaris volgende week naar Washington voor vredesraad Gaza

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Dubravka Šuica (Middellandse Zeegebied) reist volgende week naar Washington voor overleg van de zogenoemde vredesraad voor Gaza. Ze zit daar als waarnemer, meldt een commissiewoordvoerder.

37 minuten geleden
Dodental cycloon Madagaskar loopt op

ANTANANARIVO (ANP/AFP) - De cycloon die afgelopen week over Madagaskar trok heeft zeker 59 doden veroorzaakt, meldt de rampendienst van het Afrikaanse eiland. Vijftien personen worden nog vermist.

1 uur geleden
Oekraïense oud-minister formeel verdachte in corruptiezaak

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense justitie heeft oud-minister Herman Haloesjtsjenko formeel aangemerkt als verdachte in een grote corruptiezaak. Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te ontvluchten.

2 uur geleden
Kremlin ontkent Navalny te hebben vergiftigd

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.

2 uur geleden
DNA van dezelfde man in twee Belgische zaken dode kinderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.

2 uur geleden