Israël dreigt Hezbollah over niet nakomen afspraken
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische regering stelt dat de Libanese beweging Hezbollah de afspraken van het wapenstilstandsakkoord van eind november niet naleeft. Defensieminister Israel Katz zei zondag dat de strijders van Hezbollah zich nog steeds niet allemaal ten noorden van de rivier de Litani hebben teruggetrokken. Dit moeten ze volgens Katz wel doen "want anders is er helemaal geen akkoord".
Israël zal dan volgens de defensieminister met kracht in actie komen. De Litani stroomt over het algemeen van oost naar west en mondt 30 kilometer ten noorden van de Israëlische grens in de Middellandse Zee.
De sjiitische beweging Hezbollah heeft bijna een jaar lang raketten op Israël afgevuurd naar aanleiding van de Israëlische aanvallen op de Gazastrook sinds 7 oktober 2023. Israël bestookte in die periode ook Libanon. Israëlische troepen trokken 1 oktober het zuiden van Libanon binnen en Israël bombardeerde grote delen van het land. Door bemiddeling van Frankrijk en de VS is er sinds 27 november een wapenstilstand van kracht.
Meer uit Buitenland
BERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.
2 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.
2 uur geledenBERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.
4 uur geleden