Israël dreigt Hezbollah over niet nakomen afspraken
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische regering stelt dat de Libanese beweging Hezbollah de afspraken van het wapenstilstandsakkoord van eind november niet naleeft. Defensieminister Israel Katz zei zondag dat de strijders van Hezbollah zich nog steeds niet allemaal ten noorden van de rivier de Litani hebben teruggetrokken. Dit moeten ze volgens Katz wel doen "want anders is er helemaal geen akkoord".
Israël zal dan volgens de defensieminister met kracht in actie komen. De Litani stroomt over het algemeen van oost naar west en mondt 30 kilometer ten noorden van de Israëlische grens in de Middellandse Zee.
De sjiitische beweging Hezbollah heeft bijna een jaar lang raketten op Israël afgevuurd naar aanleiding van de Israëlische aanvallen op de Gazastrook sinds 7 oktober 2023. Israël bestookte in die periode ook Libanon. Israëlische troepen trokken 1 oktober het zuiden van Libanon binnen en Israël bombardeerde grote delen van het land. Door bemiddeling van Frankrijk en de VS is er sinds 27 november een wapenstilstand van kracht.
Meer uit Buitenland
NIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
18 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
2 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
2 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
2 uur geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
10 uur geleden