Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël dreigt Hezbollah over niet nakomen afspraken

Israël dreigt Hezbollah over niet nakomen afspraken

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische regering stelt dat de Libanese beweging Hezbollah de afspraken van het wapenstilstandsakkoord van eind november niet naleeft. Defensieminister Israel Katz zei zondag dat de strijders van Hezbollah zich nog steeds niet allemaal ten noorden van de rivier de Litani hebben teruggetrokken. Dit moeten ze volgens Katz wel doen "want anders is er helemaal geen akkoord".

Israël zal dan volgens de defensieminister met kracht in actie komen. De Litani stroomt over het algemeen van oost naar west en mondt 30 kilometer ten noorden van de Israëlische grens in de Middellandse Zee.

De sjiitische beweging Hezbollah heeft bijna een jaar lang raketten op Israël afgevuurd naar aanleiding van de Israëlische aanvallen op de Gazastrook sinds 7 oktober 2023. Israël bestookte in die periode ook Libanon. Israëlische troepen trokken 1 oktober het zuiden van Libanon binnen en Israël bombardeerde grote delen van het land. Door bemiddeling van Frankrijk en de VS is er sinds 27 november een wapenstilstand van kracht.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

3 minuten geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

25 minuten geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

26 minuten geleden
VAE onderschepten tot nu toe 172 Iraanse raketten en 755 drones

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.

47 minuten geleden
Zelensky betuigt steun aan Golfregio en biedt hulp aan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.

50 minuten geleden
VN: minstens 30.000 mensen ontheemd in Libanon

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.

1 uur geleden
NAVO ingenomen met overleg over Franse kernwapens

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.

1 uur geleden