Israël draagt mensen op historische stad Baalbek te verlaten
BAALBEK (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft mensen in en rond de oude Libanese stad Baalbek opgedragen om te vertrekken. Er worden doelen van Hezbollah aangevallen, is aangekondigd. De stad staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO. Veel mensen gaven daaraan gehoor.
"De IDF zal krachtig optreden tegen de belangen van Hezbollah binnen uw stad en dorpen", schrijft de Israëlische krijgsmachtwoordvoerder Avichay Adraee op X. Bij de post staat een kaartje met daarop in rood aangegeven in welke gebieden mensen gevaar lopen. Baalbek geldt als Hezbollahbolwerk.
Een functionaris zei tegen persbureau AFP dat al voor de evacuatieopdracht zo'n 60 procent van de ongeveer 250.000 inwoners gevlucht waren. Na de Israëlische aankondiging gingen auto's van de burgerbescherming met luidsprekers door de straten om de oproep te verspreiden. Ook vanuit kerken en moskeeën waren oproepen te horen. Een correspondent van AFP zegt dat de huizen in de stad verlaten zijn.
Baalbek wordt al duizenden jaren bewoond. De stad werd door de oude Grieken Heliopolis genoemd, en kwam vooral tot bloei onder de Romeinen. "Baalbek, met zijn kolossale bouwwerken, is een van de mooiste voorbeelden van architectuur uit het Romeinse Rijk op zijn hoogtepunt", schrijft UNESCO. In de stad zijn beroemde tempels voor Jupiter en Bacchus gevestigd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
8 uur geleden