Israël draagt mensen op historische stad Baalbek te verlaten
BAALBEK (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft mensen in en rond de oude Libanese stad Baalbek opgedragen om te vertrekken. Er worden doelen van Hezbollah aangevallen, is aangekondigd. De stad staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO. Veel mensen gaven daaraan gehoor.
"De IDF zal krachtig optreden tegen de belangen van Hezbollah binnen uw stad en dorpen", schrijft de Israëlische krijgsmachtwoordvoerder Avichay Adraee op X. Bij de post staat een kaartje met daarop in rood aangegeven in welke gebieden mensen gevaar lopen. Baalbek geldt als Hezbollahbolwerk.
Een functionaris zei tegen persbureau AFP dat al voor de evacuatieopdracht zo'n 60 procent van de ongeveer 250.000 inwoners gevlucht waren. Na de Israëlische aankondiging gingen auto's van de burgerbescherming met luidsprekers door de straten om de oproep te verspreiden. Ook vanuit kerken en moskeeën waren oproepen te horen. Een correspondent van AFP zegt dat de huizen in de stad verlaten zijn.
Baalbek wordt al duizenden jaren bewoond. De stad werd door de oude Grieken Heliopolis genoemd, en kwam vooral tot bloei onder de Romeinen. "Baalbek, met zijn kolossale bouwwerken, is een van de mooiste voorbeelden van architectuur uit het Romeinse Rijk op zijn hoogtepunt", schrijft UNESCO. In de stad zijn beroemde tempels voor Jupiter en Bacchus gevestigd.
Meer uit Buitenland
VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
17 uur geleden