Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël draagt mensen op historische stad Baalbek te verlaten

Israël draagt mensen op historische stad Baalbek te verlaten

BAALBEK (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft mensen in en rond de oude Libanese stad Baalbek opgedragen om te vertrekken. Er worden doelen van Hezbollah aangevallen, is aangekondigd. De stad staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO. Veel mensen gaven daaraan gehoor.

"De IDF zal krachtig optreden tegen de belangen van Hezbollah binnen uw stad en dorpen", schrijft de Israëlische krijgsmachtwoordvoerder Avichay Adraee op X. Bij de post staat een kaartje met daarop in rood aangegeven in welke gebieden mensen gevaar lopen. Baalbek geldt als Hezbollahbolwerk.

Een functionaris zei tegen persbureau AFP dat al voor de evacuatieopdracht zo'n 60 procent van de ongeveer 250.000 inwoners gevlucht waren. Na de Israëlische aankondiging gingen auto's van de burgerbescherming met luidsprekers door de straten om de oproep te verspreiden. Ook vanuit kerken en moskeeën waren oproepen te horen. Een correspondent van AFP zegt dat de huizen in de stad verlaten zijn.

Baalbek wordt al duizenden jaren bewoond. De stad werd door de oude Grieken Heliopolis genoemd, en kwam vooral tot bloei onder de Romeinen. "Baalbek, met zijn kolossale bouwwerken, is een van de mooiste voorbeelden van architectuur uit het Romeinse Rijk op zijn hoogtepunt", schrijft UNESCO. In de stad zijn beroemde tempels voor Jupiter en Bacchus gevestigd.

Meer uit Buitenland

Magyar: maximaal twee ambtstermijnen voor premier

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar stuurt na zijn verkiezingsoverwinning aan op een aanpassing van de grondwet. Hij wil dat premiers in de toekomst maximaal twee ambtstermijnen kunnen krijgen. Magyar verklaarde dat op een persconferentie nadat hij met zijn Tisza-partij de nationalistische premier Viktor Orbán had verslagen, die zestien jaar aan de macht was.

14 minuten geleden
VS waarschuwen schepen voor aanstaande blokkade

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zeevaarders gewaarschuwd voor de aanstaande maritieme blokkade in het Midden-Oosten. Die geldt voor schepen uit alle landen en wordt om 16.00 uur Nederlandse tijd ingesteld in de Golf van Oman en de Arabische Zee, ten oosten van de Straat van Hormuz.

26 minuten geleden
Von der Leyen: geen veiligheid Midden-Oosten als Libanon brandt

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."

1 uur geleden
Rusland wil goede banden met Hongarije na verkiezingsuitslag

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.

1 uur geleden
Paus na kritiek Trump: blijf me uitspreken voor vrede

ALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.

3 uur geleden
Nederlands defensiebedrijf gaat raketten bouwen met Rheinmetall

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.

4 uur geleden
Europese leiders vieren nederlaag Orbán: ik ben zo blij

BERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.

4 uur geleden