Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël draagt mensen op historische stad Baalbek te verlaten

Israël draagt mensen op historische stad Baalbek te verlaten

BAALBEK (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft mensen in en rond de oude Libanese stad Baalbek opgedragen om te vertrekken. Er worden doelen van Hezbollah aangevallen, is aangekondigd. De stad staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO. Veel mensen gaven daaraan gehoor.

"De IDF zal krachtig optreden tegen de belangen van Hezbollah binnen uw stad en dorpen", schrijft de Israëlische krijgsmachtwoordvoerder Avichay Adraee op X. Bij de post staat een kaartje met daarop in rood aangegeven in welke gebieden mensen gevaar lopen. Baalbek geldt als Hezbollahbolwerk.

Een functionaris zei tegen persbureau AFP dat al voor de evacuatieopdracht zo'n 60 procent van de ongeveer 250.000 inwoners gevlucht waren. Na de Israëlische aankondiging gingen auto's van de burgerbescherming met luidsprekers door de straten om de oproep te verspreiden. Ook vanuit kerken en moskeeën waren oproepen te horen. Een correspondent van AFP zegt dat de huizen in de stad verlaten zijn.

Baalbek wordt al duizenden jaren bewoond. De stad werd door de oude Grieken Heliopolis genoemd, en kwam vooral tot bloei onder de Romeinen. "Baalbek, met zijn kolossale bouwwerken, is een van de mooiste voorbeelden van architectuur uit het Romeinse Rijk op zijn hoogtepunt", schrijft UNESCO. In de stad zijn beroemde tempels voor Jupiter en Bacchus gevestigd.

Meer uit Buitenland

Nederland haalt oude NAVO-norm ruim, handvol landen ternauwernood

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de oude NAVO-norm voor defensie-uitgaven vorig jaar, toen de deadline verliep, ruim gehaald. Een handvol andere NAVO-landen lukte dat maar ternauwernood, terwijl de lidstaten sinds de top in Den Haag alweer moeten toewerken naar een veel hogere ondergrens. Het afgesproken minimum voor het aandeel dat voor wapens is bestemd, is niet door alle landen nagekomen.

16 minuten geleden
Europarlement maakt weg vrij voor terugkeerhubs voor migranten

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement heeft donderdag de weg vrijgemaakt voor strengere straffen voor illegale migranten en hun mogelijke uitzetting naar zogenoemde terugkeerhubs buiten de EU. De maatregelen, die door mensenrechtenorganisaties worden bekritiseerd, maken deel uit van een aanscherping van Europese immigratieregels als reactie op de druk binnen de lidstaten om migratie in te dammen.

17 minuten geleden
Russische rechter verbiedt Oscar-winnende documentaire om kritiek

TSJELJABINSK (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin verboden voor een aantal streamingplatforms. Volgens de rechter promoot de film terrorisme en "negatieve houdingen" ten opzichte van het Kremlin.

54 minuten geleden
Iran zegt Israëlische nucleaire installaties te hebben bestookt

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.

1 uur geleden
Rusland dreigt demonstranten tegen internetblokkade op te pakken

MOSKOU (ANP/AFP) - Iedereen die in Rusland wil demonstreren tegen de grootschalige internetverstoringen zal worden opgepakt, dreigt de Russische regering donderdag. Er is in Rusland steeds meer onvrede over de internetbeperkingen die zijn opgelegd door de staat.

1 uur geleden
Doden en gewonden bij neerhalen raket in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.

3 uur geleden
Pakistan vroeg VS en Israël om Araghchi en Qalibaf niet te doden

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad ⁠Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.

3 uur geleden