Israël doodt hoge Hezbollahcommandant
TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Libanese kuststad Tyrus is een hooggeplaatste commandant van Hezbollah omgekomen, zeggen bronnen tegen internationale persbureaus. Hij zou gedood zijn door een aanval op een auto.
Nieuwszender Al Jazeera deelt geverifieerde beelden van de brandende auto, waar twee mensen in zouden hebben gezeten.
De gedode commandant, die niet bij naam genoemd wordt, zou verantwoordelijk zijn voor een deel van Hezbollahs operaties aan de zuidgrens van Libanon met Israël. Sinds de oorlog in de Gazastrook in oktober begon, beschieten Israël en Hezbollah elkaar regelmatig in dat grensgebied.
Volgens de bronnen van Reuters had de commandant dezelfde rang als Taleb Abdallah, die vorige maand omkwam bij een luchtaanval. Hij was het hoogstgeplaatste lid van Hezbollah dat in de afgelopen acht maanden is gedood. Hezbollah reageerde door tientallen raketten en drones af te vuren op Israël.
Meer uit Buitenland
OLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
46 minuten geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
48 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat op twee tankers explosies hebben plaatsgevonden nadat ze in de Straat van Hormuz op zeemijnen waren gevaren. Een van de schepen, een supertanker, staat in brand. Dat melden Iraanse staatsmedia, waaronder persbureau IRNA.
4 uur geledenLANSING (ANP/BLOOMBERG) - Afgevaardigde Haley Stevens, die de Democratische voorverkiezing voor een Senaatszetel namens de Amerikaanse staat Michigan verloor, heeft haar steun uitgesproken voor de Republikeinse kandidaat Mike Rogers. Hiermee is de breuk met de Democratische kandidaat Abdul El-Sayed definitief.
6 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen gewonnen, zo blijkt uit drie exitpolls. Zij kan rekenen op 50,7 tot 52,5 procent van de stemmen. Jotova's opponent Andrej Gjoerov, een bankier en voormalig interim-premier, krijgt 43,4 tot 44 procent van de stemmen.
7 uur geleden