Israël doodt hoge Hezbollahcommandant
TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Libanese kuststad Tyrus is een hooggeplaatste commandant van Hezbollah omgekomen, zeggen bronnen tegen internationale persbureaus. Hij zou gedood zijn door een aanval op een auto.
Nieuwszender Al Jazeera deelt geverifieerde beelden van de brandende auto, waar twee mensen in zouden hebben gezeten.
De gedode commandant, die niet bij naam genoemd wordt, zou verantwoordelijk zijn voor een deel van Hezbollahs operaties aan de zuidgrens van Libanon met Israël. Sinds de oorlog in de Gazastrook in oktober begon, beschieten Israël en Hezbollah elkaar regelmatig in dat grensgebied.
Volgens de bronnen van Reuters had de commandant dezelfde rang als Taleb Abdallah, die vorige maand omkwam bij een luchtaanval. Hij was het hoogstgeplaatste lid van Hezbollah dat in de afgelopen acht maanden is gedood. Hezbollah reageerde door tientallen raketten en drones af te vuren op Israël.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft opnieuw melding gemaakt van luchtaanvallen die de installaties hebben getroffen voor het ontzilten van zeewater en voor het opwekken van energie. Het ministerie van Energie en Water van Koeweit zegt dat het gaat om dezelfde installaties die vrijdag doelwit waren van aanvallen. Er is brand uitgebroken.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.
1 uur geledenBANDAR ABBAS/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen hebben volgens de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) een ongeluk gehad op "de zuidelijke route" door de Straat van Hormuz. Vier vaartuigen zouden ondanks waarschuwingen van Iran over die route hebben willen varen, wat tot het ongeluk leidde. De andere twee hebben het opgegeven.
2 uur geledenAQABA (ANP/RTR) - De internationale luchthaven en zeehaven in Aqaba, in het zuiden van Jordanië, zijn ontruimd vanwege een "specifieke en geloofwaardige dreiging", meldt de Amerikaanse ambassade zondag. De Jordaanse autoriteiten ontkennen dat ze een evacuatiebevel hebben uitgevaardigd.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Een grote natuurbrand in Spanje heeft ten noorden van Madrid al meer dan 12.000 hectare verwoest. Honderden mensen zijn geëvacueerd, melden lokale autoriteiten zondag.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een man van in de twintig is zondagochtend overleden na een schietincident bij een discotheek in Antwerpen. Er zijn meerdere personen gearresteerd.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Hoe de handhaving van het verbod op vrachtverkeer op de Merwedebrug er precies uit gaat zien, is nog onderwerp van gesprek met het Openbaar Ministerie en de politie. Dat laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat zondagochtend weten. Ze spreekt nu vooral van een oproep aan vrachtverkeer om zich aan de maatregel te houden.
5 uur geleden