Israël doodt Hamas-commandant op Westelijke Jordaanoever
RAMALLAH (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft een luchtaanval uitgevoerd op een voertuig in de Westelijke Jordaanoever en daarbij is een commandant van Hamas gedood, melden Palestijnse media. Bij de aanval zouden ook vier andere mannen zijn omgekomen.
Israël bevestigt dat het een luchtaanval heeft uitgevoerd tegen een militaire cel nabij de plaats Tulkarm, bij de westgrens van de Westelijke Jordaanoever, en dat het daarbij een voertuig met strijders heeft geraakt. De identiteit van de omgekomen Hamas-leider en de andere slachtoffers is niet bekend.
Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël op 7 oktober vorig jaar is ook het geweld op de Westelijke Jordaanoever toegenomen.
Hamasleider Haniyeh
De afgelopen dagen nam de spanning verder toe na de dood van de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, bij een bomexplosie in Teheran. Israël bevestigt noch ontkent verantwoordelijk te zijn voor de aanslag in de nacht van dinsdag op woensdag, maar Hamas gaat er net als bondgenoot Iran wel vanuit.
Een dag eerder doodde Israël ook een hoge militaire commandant van Hezbollah in Beiroet. Er is de angst dat Hamas, Iran of Hezbollah met vergeldingsaanvallen zullen komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
29 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
33 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Premier Benjamin Netanyahu noemt het een schande dat partijen overwegen om samen te werken met Arabische partijen in Israël. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Premier Benjamin Netanyahu wil een sterke rechtse nationale regering vormen. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
1 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben dinsdag bij het parlement in Lissabon gedemonstreerd tegen de toenemende woningnood en recente politieacties tegen activisten. Binnen debatteerden parlementsleden over de ontwerpbegroting voor 2027.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Wereldwijd sterven steeds meer mensen door blootstelling aan extreem hoge temperaturen. Als doodsoorzaak is hitte in dezelfde orde van grootte beland als hiv en malaria, zo maakt het jaarlijkse Lancet Countdown-rapport duidelijk. De wetenschappers die het hebben opgesteld, vinden dat klimaatverandering officieel moet worden uitgeroepen tot wereldwijde gezondheidscrisis.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot heeft premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd de nationale veiligheid niet te misbruiken voor politiek gewin. Dat meldt onder meer The Times of Israel op basis van diens uitspraken op het hoofdkantoor van zijn partij Yashar.
3 uur geleden