Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël doodt Hamas-commandant op Westelijke Jordaanoever

Israël doodt Hamas-commandant op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft een luchtaanval uitgevoerd op een voertuig in de Westelijke Jordaanoever en daarbij is een commandant van Hamas gedood, melden Palestijnse media. Bij de aanval zouden ook vier andere mannen zijn omgekomen.

Israël bevestigt dat het een luchtaanval heeft uitgevoerd tegen een militaire cel nabij de plaats Tulkarm, bij de westgrens van de Westelijke Jordaanoever, en dat het daarbij een voertuig met strijders heeft geraakt. De identiteit van de omgekomen Hamas-leider en de andere slachtoffers is niet bekend.

Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël op 7 oktober vorig jaar is ook het geweld op de Westelijke Jordaanoever toegenomen.

Hamasleider Haniyeh

De afgelopen dagen nam de spanning verder toe na de dood van de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, bij een bomexplosie in Teheran. Israël bevestigt noch ontkent verantwoordelijk te zijn voor de aanslag in de nacht van dinsdag op woensdag, maar Hamas gaat er net als bondgenoot Iran wel vanuit.

Een dag eerder doodde Israël ook een hoge militaire commandant van Hezbollah in Beiroet. Er is de angst dat Hamas, Iran of Hezbollah met vergeldingsaanvallen zullen komen.

Meer uit Buitenland

Macron wil Europees verbod sociale media voor kinderen onder 15

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.

22 minuten geleden
Duizenden betogen in Berlijn tegen AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.

1 uur geleden
Finland rondt bouw af van grenshek bij Rusland

HELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.

2 uur geleden
Mladić begraven in Servië, duizenden mensen nemen afscheid

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.

3 uur geleden
Witkoff meldt flinke vooruitgang na bezoek aan Kyiv en Moskou

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff meldt dat vooruitgang is geboekt tijdens zijn bezoeken aan Kyiv en Moskou. Hij schreef op X dat president Donald Trump nog altijd hard werkt om een einde te maken aan de oorlog.

4 uur geleden
Italië beleefde heetste zomer in meer dan 75 jaar

ROME (ANP/RTR) - De zomer van 2026 was de heetste zomer in Italië sinds 1950, volgens het Italiaanse instituut CNR-IBE. Het is het grootste publieke onderzoeksinstituut van het land. De gemiddelde temperatuur was 24,3 graden Celsius.

5 uur geleden
Lichte stijging terugkeer afgewezen asielzoekers door Frontex

WARSCHAU (ANP) - De EU-grensbewakingsdienst Frontex heeft in de eerste zes maanden van dit jaar EU-lidstaten ondersteund bij de terugkeer van ruim 33.000 afgewezen asielzoekers naar landen buiten de Europese Unie. In dezelfde periode vorig jaar ging het om ongeveer 30.000 mensen. Dit heeft Frontex maandag bekendgemaakt.

5 uur geleden