Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël doodt Hamas-commandant op Westelijke Jordaanoever

Israël doodt Hamas-commandant op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft een luchtaanval uitgevoerd op een voertuig in de Westelijke Jordaanoever en daarbij is een commandant van Hamas gedood, melden Palestijnse media. Bij de aanval zouden ook vier andere mannen zijn omgekomen.

Israël bevestigt dat het een luchtaanval heeft uitgevoerd tegen een militaire cel nabij de plaats Tulkarm, bij de westgrens van de Westelijke Jordaanoever, en dat het daarbij een voertuig met strijders heeft geraakt. De identiteit van de omgekomen Hamas-leider en de andere slachtoffers is niet bekend.

Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël op 7 oktober vorig jaar is ook het geweld op de Westelijke Jordaanoever toegenomen.

Hamasleider Haniyeh

De afgelopen dagen nam de spanning verder toe na de dood van de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, bij een bomexplosie in Teheran. Israël bevestigt noch ontkent verantwoordelijk te zijn voor de aanslag in de nacht van dinsdag op woensdag, maar Hamas gaat er net als bondgenoot Iran wel vanuit.

Een dag eerder doodde Israël ook een hoge militaire commandant van Hezbollah in Beiroet. Er is de angst dat Hamas, Iran of Hezbollah met vergeldingsaanvallen zullen komen.

Meer uit Buitenland

Albanese premier stapt niet op, gewelddadige protesten houden aan

TIRANA (ANP/AFP) - De Albanese premier Edi Rama heeft zondag opnieuw de eis van demonstranten om af te treden van de hand gewezen. Zondag gingen in hoofdstad Tirana gewelddadige anti-regeringsprotesten hun zesde dag in.

2 uur geleden
Dode nabij Barcelona door overstromingen na stortregens in Spanje

BARCELONA (ANP/AFP) - Een krachtige mediterrane storm heeft zondag in Spanje straten onder water gezet en het verkeer ontwricht. Nabij Barcelona verdronk een vrouw en raakten inwoners ingesloten door het water.

2 uur geleden
Macron: verschil tussen mensen met valide eisen en plunderaars

PARIJS (ANP/AFP) - In een toespraak tot het Franse volk heeft president Emmanuel Macron erop aangedrongen onderscheid te maken tussen demonstranten met "legitieme eisen" en "degenen die hebben geplunderd". Ook riep hij op tot debatten "tussen de partijen - en niet op straat door middel van geweld".

3 uur geleden
Trump spreekt steun uit voor Netanyahu in verkiezingen Israël

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag zijn steun uitgesproken voor Benjamin Netanyahu in de Israëlische parlementsverkiezingen van volgende week. Netanyahu is de langstzittende premier uit de geschiedenis van het in 1948 gestichte land.

3 uur geleden
Vier militairen omgekomen bij brand op Canadese militaire basis

OTTAWA (ANP) - Bij de brand op een militaire basis in Canada in de nacht van zaterdag op zondag zijn vier militairen omgekomen. Dat meldt premier Mark Carney tijdens een persmoment in Ottawa. Tientallen anderen raakten zwaargewond. Een aantal noemde hij niet.

4 uur geleden
Oppositiealliantie Venezuela wijst Machado aan als leider

CARACAS (ANP/AFP) - Een alliantie van Venezolaanse oppositiepartijen heeft zondag de in ballingschap levende Nobelprijswinnares voor de Vrede, Maria Corina Machado, bevestigd als haar leider.

5 uur geleden
Canadezen denken niet aan terrorisme als oorzaak brand legerbasis

WAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.

6 uur geleden