Israël doodt Hamas-commandant op Westelijke Jordaanoever
RAMALLAH (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft een luchtaanval uitgevoerd op een voertuig in de Westelijke Jordaanoever en daarbij is een commandant van Hamas gedood, melden Palestijnse media. Bij de aanval zouden ook vier andere mannen zijn omgekomen.
Israël bevestigt dat het een luchtaanval heeft uitgevoerd tegen een militaire cel nabij de plaats Tulkarm, bij de westgrens van de Westelijke Jordaanoever, en dat het daarbij een voertuig met strijders heeft geraakt. De identiteit van de omgekomen Hamas-leider en de andere slachtoffers is niet bekend.
Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël op 7 oktober vorig jaar is ook het geweld op de Westelijke Jordaanoever toegenomen.
Hamasleider Haniyeh
De afgelopen dagen nam de spanning verder toe na de dood van de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, bij een bomexplosie in Teheran. Israël bevestigt noch ontkent verantwoordelijk te zijn voor de aanslag in de nacht van dinsdag op woensdag, maar Hamas gaat er net als bondgenoot Iran wel vanuit.
Een dag eerder doodde Israël ook een hoge militaire commandant van Hezbollah in Beiroet. Er is de angst dat Hamas, Iran of Hezbollah met vergeldingsaanvallen zullen komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.
35 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie vallen.
4 uur geleden