Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël doodt Fatah-commandant in Libanon

Israël doodt Fatah-commandant in Libanon

SIDON (ANP/AFP) - Israël heeft met een luchtaanval in Libanon een commandant gedood van Fatah, de Palestijnse partij die de Westelijke Jordaanoever bestuurt. Volgens Israël was hij verantwoordelijk voor aanvallen op dat land, maar een Fatah-lid zegt dat Israël met deze liquidatie "een grootschalige oorlog in de regio wil ontketenen".

Het gaat om Khalil al Maqdah, die was aangesloten bij Fatah en de Al Aqsa Martelarenbrigades. Dat is een verband van Palestijnse milities die actief zijn op de Westelijke Jordaanoever en zich verzetten tegen de Israëlische bezetting. De beweging staat in Nederland op de lijst met terroristische organisaties. Volgens Israël werkte Maqdah voor Iran en hield hij zich bezig met de leveringen van wapens en financiering.

Het is voor het eerst sinds ruim tien maanden geleden de oorlog in de Gazastrook begon dat Israël een functionaris van Fatah doodt.

Meer uit Buitenland

Einde Mexicaans schooljaar toch niet vervroegd om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.

1 uur geleden
Klopjacht na schietpartij net over Nederlandse grens in Duitsland

WASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.

1 uur geleden
Zeven tijgers in beslag genomen bij arrestatie bendeleider Mexico

MONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.

2 uur geleden
Britse media: ministers vragen Starmer op te stappen

LONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".

5 uur geleden
Netanyahu ziet EU-sancties voor kolonisten als 'moreel bankroet'

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.

6 uur geleden
Zelensky over aflopend staakt-het-vuren: niet stil aan het front

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.

8 uur geleden
Trump uit nieuwe kritiek op Iraanse reactie: stom, stuk afval

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".

9 uur geleden