Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël doodt drie Hamasstrijders op Westelijke Jordaanoever

Israël doodt drie Hamasstrijders op Westelijke Jordaanoever

JENIN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt drie Hamasstrijders te hebben gedood op de Westelijke Jordaanoever. Een van hen zou Wassem Hazem zijn geweest, de lokale leider van de Palestijnse militante beweging in Jenin.

Volgens Israël kwam Hazem om bij een aanval op zijn auto. De andere twee vluchtten uit de auto en zijn toen gedood door een drone. Hazem zou eerder betrokken zijn geweest bij bomaanslagen en beschietingen op Israëlische troepen.

Israël begon woensdag een nieuwe militaire operatie op de Westelijke Jordaanoever, naar eigen zeggen om terroristen uit te schakelen. Tot nu toe zijn bij de operatie zeker zestien Palestijnen gedood, los van de drie Hamasstrijders in Jenin. Hun dood is nog niet bevestigd door de Palestijnen.

Het is een van de grootste Israëlische operaties op de Westelijke Jordaanoever sinds de oorlog in de Gazastrook bijna elf maanden geleden begon. Bondgenoten van Israël waarschuwen dat Israël de oorlog niet moet uitbreiden naar de Westelijke Jordaanoever. De Verenigde Naties stellen dat de operatie de "toch al explosieve situatie" in het gebied aanwakkert.

Meer uit Buitenland

Einde Mexicaans schooljaar toch niet vervroegd om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.

47 minuten geleden
Klopjacht na schietpartij net over Nederlandse grens in Duitsland

WASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.

58 minuten geleden
Zeven tijgers in beslag genomen bij arrestatie bendeleider Mexico

MONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.

1 uur geleden
Britse media: ministers vragen Starmer op te stappen

LONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".

5 uur geleden
Netanyahu ziet EU-sancties voor kolonisten als 'moreel bankroet'

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.

5 uur geleden
Zelensky over aflopend staakt-het-vuren: niet stil aan het front

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.

7 uur geleden
Trump uit nieuwe kritiek op Iraanse reactie: stom, stuk afval

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".

9 uur geleden