Israël doet tweede reeks onderscheppingen boten Gaza-vloot
GAZA-STAD (ANP) - De Israëlische marine heeft opnieuw in internationale wateren boten van de hulpvloot voor Gaza onderschept en de opvarenden gearresteerd. Dat meldt de organisatie van de Global Sumud Flotilla op sociale media. Het gaat vooralsnog om zes boten, blijkt uit de datatracker van de vloot.
Een van de in het afgelopen uur onderschepte vaartuigen is de Nederlandse boot Mohammad Bhar, met zes Nederlanders aan boord.
Eerder in de nacht van woensdag op donderdag onderschepten de Israëliërs al dertien boten van de 44 boten tellende flottielje, eveneens in internationale wateren. Daarbij zijn meer dan 200 mensen gearresteerd. Volgens de tracker zijn nog 25 schepen onderweg naar Gaza. Al Jazeera schrijft dat de dichtstbijzijnde schepen nog zo'n 60 kilometer van het Palestijnse gebied verwijderd zijn.
De actievoerders proberen de zeeblokkade van Israël te doorbreken om hulpgoederen te leveren aan de door Israël belegerde Palestijnen in de Gazastrook. Israël staat dat niet toe. Op sociale media benadrukte de voormalige Britse diplomaat Craig Murray dat Israëls acties tegen de activisten in strijd zijn met het internationaal recht.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
1 uur geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
2 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
4 uur geleden