Israël doet laatste oproep om Gaza-Stad te verlaten
GAZA (ANP/RTR) - Israël zegt zijn laatste oproep aan inwoners te hebben gedaan om Gaza-Stad te verlaten. Israël bereidt een volgende grootschalige aanval voor op de stad.
"Dit is de laatste kans voor inwoners om de stad te verlaten en de strijders van Hamas geïsoleerd achter te laten, in het licht van onze voortdurende full-scale aanvallen", waarschuwt de Israëlische defensieminister Israel Katz. De belangrijkste route naar de stad is intussen afgesloten door tanks, melden getuigen aan persbureau Reuters. Mensen kunnen de stad wel uit, maar daarna niet meer in.
Volgens een schatting van de VN zijn er op dit moment nog 600.000 tot 700.000 mensen in Gaza-Stad, terwijl inmiddels ongeveer 400.000 Palestijnen zijn vertrokken, veelal naar het zuiden van de Gazastrook. Israël heeft al herhaaldelijk opgeroepen om uit de grootste stad van Gaza te vertrekken.
Israëlische aanvallen hebben in de afgelopen 24 uur ten minste 77 mensen in de enclave gedood, verklaren lokale autoriteiten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De aantijgingen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu aan het adres van de Arabisch-Israëlische Ra'ampartij zijn bedoeld om rechtse kiezers naar de stembus te lokken. Dat zegt partijleider van Ra'am, Mansour Abbas. In een video noemt het kopstuk van de voor de coalitievorming mogelijk belangrijke partij Netanyahu een opruier en een leugenaar.
15 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt te verkennen of het samen met Amerikaanse partners bijvoorbeeld aardgas kan winnen in het noordpoolgebied, zegt president Vladimir Poetin. Het Hoge Noorden vangt steeds meer begerige blikken nu klimaatverandering belooft het de komende jaren toegankelijker te maken.
2 uur geledenHELSINKI (ANP) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen.
2 uur geledenMINNA (ANP/AFP) - De dood van tientallen opgepakte mijnwerkers is vorige maand in Nigeria veroorzaakt door de "wrede en inhumane" manier waarop ze waren opgesloten. Dat concludeerden de onderzoekers die moesten ophelderen hoe de gevangenen de dood vonden in een cel in de stad Minna.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Het olierijke Saudi-Arabië lag ook dinsdag onder vuur van de Houthi's uit Jemen. Die maakten bekend dat ze een raketaanval hadden uitgevoerd op de olieraffinaderij van Ras Tanura, de grootste in het koninkrijk.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een 72-jarige tandarts met een keelfetisj heeft in Antwerpen zeven jaar cel opgelegd gekregen voor het misbruik van tientallen patiënten. Carl S. uit Wilrijk raakte opgewonden van de kokhalzende geluiden die vrouwen maakten terwijl hij vingers in hun keel stak. De autoriteiten vonden bij huiszoekingen video's waarop te zien was hoe de tandarts daarbij masturbeerde.
3 uur geledenOLESJKY (ANP/RTR) - De wapenstilstand rond de door Rusland bezette stad Olesjky zal tot en met 1 november duren, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar Davyd Arachamja op Telegram.
3 uur geleden