Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël denkt dat uitschakelen van Hamas nog hele jaar kan duren

Israël denkt dat uitschakelen van Hamas nog hele jaar kan duren

GAZA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Het zou nog het hele jaar kunnen duren voordat de Palestijnse militante beweging Hamas helemaal verslagen is en mogelijk zelfs nog langer, zegt een officier van de Israëlische militaire inlichtingendienst.

Volgens de inlichtingenofficier is de Israëlische krijgsmacht de komende tijd nog actief in de Gazastrook om de doelen te bereiken. De troepen moeten bijvoorbeeld militaire bases en tunnels van Hamas onbruikbaar maken en wapens en munitie vernietigen.

Israël zegt de hele organisatie van Hamas te willen elimineren, omdat die een bedreiging vormt voor de veiligheid van Israël. De huidige operatie begon na 7 oktober, toen Hamasstrijders Israël aanvielen en zo'n 1140 mensen doodden, 250 mensen gijzelden en vrouwen verkrachtten. Volgens premier Benjamin Netanyahu is "het volgende bloedbad slechts een kwestie van tijd" als Hamas niet totaal wordt verslagen.

In de oorlog die volgde op 7 oktober zijn volgens de Palestijnen meer dan 26.000 mensen in de Gazastrook omgekomen.

Meer uit Buitenland

Zes doden bij Israëlische luchtaanval in zuiden Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.

2 uur geleden
Volledige Epstein-bestand tentoongesteld in New York

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.

3 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op Kyiv na verlopen bestand

KYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.

4 uur geleden
Recordaantal beren gezien en gedood in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.

4 uur geleden
Einde Mexicaans schooljaar toch niet vervroegd om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.

6 uur geleden
Klopjacht na schietpartij net over Nederlandse grens in Duitsland

WASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.

6 uur geleden
Zeven tijgers in beslag genomen bij arrestatie bendeleider Mexico

MONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.

7 uur geleden