Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël denkt dat uitschakelen van Hamas nog hele jaar kan duren

Israël denkt dat uitschakelen van Hamas nog hele jaar kan duren

GAZA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Het zou nog het hele jaar kunnen duren voordat de Palestijnse militante beweging Hamas helemaal verslagen is en mogelijk zelfs nog langer, zegt een officier van de Israëlische militaire inlichtingendienst.

Volgens de inlichtingenofficier is de Israëlische krijgsmacht de komende tijd nog actief in de Gazastrook om de doelen te bereiken. De troepen moeten bijvoorbeeld militaire bases en tunnels van Hamas onbruikbaar maken en wapens en munitie vernietigen.

Israël zegt de hele organisatie van Hamas te willen elimineren, omdat die een bedreiging vormt voor de veiligheid van Israël. De huidige operatie begon na 7 oktober, toen Hamasstrijders Israël aanvielen en zo'n 1140 mensen doodden, 250 mensen gijzelden en vrouwen verkrachtten. Volgens premier Benjamin Netanyahu is "het volgende bloedbad slechts een kwestie van tijd" als Hamas niet totaal wordt verslagen.

In de oorlog die volgde op 7 oktober zijn volgens de Palestijnen meer dan 26.000 mensen in de Gazastrook omgekomen.

Meer uit Buitenland

VS, Egypte, Turkije en Qatar praten vrijdag over vrede in Gaza

MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.

4 uur geleden
Zelensky wil NAVO-toetreding niet uit grondwet halen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".

6 uur geleden
Protestmars met boeren in Brussel vroegtijdig beëindigd

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.

7 uur geleden
Zelensky begrijpt risico's België, maar die van Oekraïne groter

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.

7 uur geleden
Boeren beginnen met mars naar Europese wijk in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.

7 uur geleden
Levenslang voor man die op menigte Mannheim inreed

MANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.

8 uur geleden
Frankrijk wil Mercosur-deal nog altijd niet ondertekenen

BRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.

8 uur geleden