Israël denkt dat uitschakelen van Hamas nog hele jaar kan duren
GAZA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Het zou nog het hele jaar kunnen duren voordat de Palestijnse militante beweging Hamas helemaal verslagen is en mogelijk zelfs nog langer, zegt een officier van de Israëlische militaire inlichtingendienst.
Volgens de inlichtingenofficier is de Israëlische krijgsmacht de komende tijd nog actief in de Gazastrook om de doelen te bereiken. De troepen moeten bijvoorbeeld militaire bases en tunnels van Hamas onbruikbaar maken en wapens en munitie vernietigen.
Israël zegt de hele organisatie van Hamas te willen elimineren, omdat die een bedreiging vormt voor de veiligheid van Israël. De huidige operatie begon na 7 oktober, toen Hamasstrijders Israël aanvielen en zo'n 1140 mensen doodden, 250 mensen gijzelden en vrouwen verkrachtten. Volgens premier Benjamin Netanyahu is "het volgende bloedbad slechts een kwestie van tijd" als Hamas niet totaal wordt verslagen.
In de oorlog die volgde op 7 oktober zijn volgens de Palestijnen meer dan 26.000 mensen in de Gazastrook omgekomen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
10 uur geleden