Israël claimt aanval op 'belangrijk' Hamas-lid in Noord-Libanon
TRIPOLI (ANP/AFP) - De Israëlische luchtmacht zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd op Tripoli, een stad in het noorden van Libanon. Daar zou een "belangrijk" lid van de Palestijnse beweging Hamas hebben gezeten, maar Israël zegt niet om wie het gaat.
De Libanese autoriteiten melden dat er twee mensen zijn gedood bij de aanval en dat drie mensen gewond zijn geraakt. Er zou een voertuig zijn geraakt.
Israël voert sinds 7 oktober 2023 een oorlog tegen Hamas en die oorlog slaat ook regelmatig over naar Libanon, het noordelijke buurland van Israël. De Libanese militante beweging Hezbollah steunt Hamas en mengde zich in de oorlog door Israël te bestoken met raketten. Israël vuurde veelvuldig terug, maar op 27 november 2024 sloot het een staakt-het-vuren met Hezbollah.
Hoeveelheid aanvallen
Sindsdien is het aantal Israëlische luchtaanvallen op Libanon afgenomen, maar de beschietingen zijn niet helemaal gestopt. Israël claimde zondag en maandag nog luchtaanvallen op militaire infrastructuur van Hezbollah.
De luchtaanval op Tripoli was wel de eerste op het noorden van Libanon sinds het staakt-het-vuren met Hezbollah.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Afgelopen juli was voor het vasteland van Spanje de warmste maand sinds het begin van de metingen in 1961. De gemiddelde temperatuur was 25,7 graden, aldus de Spaanse weerdienst AEMET. Zo warm werd het alleen eerder in juli 2022.
56 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Door een nieuwe uitbarsting van de vulkaan Etna op Sicilië zijn aankomende vluchten op de luchthaven van Catania geannuleerd. Vulkanische as in de lucht zorgt voor problemen rondom het vliegveld. De luchthaven verwacht dat het vliegverkeer maandag vanaf 17.00 uur geleidelijk volledig kan worden hervat.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - In de buurt van Athene is maandag een nieuwe natuurbrand uitgebroken. Het vuur verspreidt zich snel door windstoten van meer dan 70 kilometer per uur, meldt de Griekse brandweer.
2 uur geledenCUENCA (ANP/AFP) - In een illegale mijn in de Ecuadoraanse provincie Azuay zijn zondag acht verminkte lichamen aangetroffen. Dat maakte de politie bekend.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De nieuwe president van Colombia, Abelardo de la Espriella, heeft gezegd dat zondag zes leden van gewapende groeperingen zijn gedood tijdens botsingen met Colombiaanse veiligheidsdiensten. Die vonden plaats vlak na de inauguratie van De la Espriella, die zaterdag zijn eerste werkdag had.
6 uur geledenSUMMERLAND (ANP/AFP/DPA) - Een 80-jarige vrouw is om het leven gekomen toen ze haar huis probeerde te ontvluchten voor een grote natuurbrand in de West-Canadese provincie British Columbia. Er zijn volgens de politie voor zover bekend geen andere doden gevallen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Nog nooit waren de wereldzeeën in juli zo warm als vorige maand. De gemiddelde temperatuur van het water was ongeveer 21 graden. Voor het eerst sinds het begin van de metingen in 1979 komen de watertemperaturen in deze tijd van het jaar boven de 21 graden uit.
8 uur geleden