Israël bombardeert woning Palestijnse Hamas-politicus Haniyeh
GAZA (ANP/RTR) - Israëlische gevechtsvliegtuigen hebben een woning van de Palestijnse politicus Ismail Haniyeh van de beweging Hamas in Gaza gebombardeerd. Volgens de Israëli's is in het pand een politiek en militair hoofdkwartier gevestigd van Hamas.
Haniyeh (61) was bij de enige relatief vrije verkiezingen in de Palestijnse gebieden in 2006 lijsttrekker van Hamas en hij won die stembusgang ruim. Hij werd premier van de Palestijnse Autoriteit, maar president Mahmoud Abbas ontsloeg hem in 2007 tijdens een conflict tussen Hamas en Abbas' partij Fatah. Haniyeh bleef echter tot begin 2017 de leider in de Gazastrook die volkomen werd geïsoleerd van de buitenwereld. Hij is nog steeds een topman van de beweging en leidt het politiek hoofdkwartier in Qatar, waar hij ook woont.
Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag de aanvallen en bombardementen op de Gazastrook voortgezet. Volgens het Palestijnse persbureau WAFA is er ook voor de tweede keer in 24 uur tijd een inval gedaan in het Al Shifaziekenhuis in Gaza-Stad. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft woensdag met twaalf stemmen voor en drie onthoudingen (Groot-Brittannië, Rusland en de VS) opgeroepen tot betekenisvolle gevechtspauzes om de bevolking hulp te bieden. Israël wijst ook deze oproep tot een tijdelijk staakt-het-vuren van de hand, meldt nieuwszender Al Jazeera.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
1 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
2 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
7 uur geleden