Israël bombardeert woning Palestijnse Hamas-politicus Haniyeh
GAZA (ANP/RTR) - Israëlische gevechtsvliegtuigen hebben een woning van de Palestijnse politicus Ismail Haniyeh van de beweging Hamas in Gaza gebombardeerd. Volgens de Israëli's is in het pand een politiek en militair hoofdkwartier gevestigd van Hamas.
Haniyeh (61) was bij de enige relatief vrije verkiezingen in de Palestijnse gebieden in 2006 lijsttrekker van Hamas en hij won die stembusgang ruim. Hij werd premier van de Palestijnse Autoriteit, maar president Mahmoud Abbas ontsloeg hem in 2007 tijdens een conflict tussen Hamas en Abbas' partij Fatah. Haniyeh bleef echter tot begin 2017 de leider in de Gazastrook die volkomen werd geïsoleerd van de buitenwereld. Hij is nog steeds een topman van de beweging en leidt het politiek hoofdkwartier in Qatar, waar hij ook woont.
Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag de aanvallen en bombardementen op de Gazastrook voortgezet. Volgens het Palestijnse persbureau WAFA is er ook voor de tweede keer in 24 uur tijd een inval gedaan in het Al Shifaziekenhuis in Gaza-Stad. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft woensdag met twaalf stemmen voor en drie onthoudingen (Groot-Brittannië, Rusland en de VS) opgeroepen tot betekenisvolle gevechtspauzes om de bevolking hulp te bieden. Israël wijst ook deze oproep tot een tijdelijk staakt-het-vuren van de hand, meldt nieuwszender Al Jazeera.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
5 uur geledenKOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.
5 uur geledenDARFUR (ANP/AFP) - Droneaanvallen op markten in de Soedanese regio Kordofan hebben zondag 33 mensen het leven gekost, melden medische bronnen in het land. Bij een aanval in Darfur ontstond een hevige oliebrand, zeiden bronnen tegen persbureau AFP.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De christelijke partij CDU van de Duitse bondskanselier Friedrich Merz stevent af op een nederlaag tegen de Groenen in de welvarende deelstaat Baden-Württemberg, in het zuidwesten van Duitsland. De deelstaat was ooit een conservatief bolwerk.
7 uur geledenMADRID (ANP/DPA) - In Spanje hebben tienduizenden mensen gedemonstreerd ter gelegenheid van Internationale Vrouwendag. Het ging niet alleen om gelijkheid tussen de seksen maar ook om vrede en een einde aan de oorlog tegen Iran. Ze droegen spandoeken met leuzen zoals "No a la guerra!" ("Nee tegen oorlog!"), een leus die premier Pedro Sánchez de afgelopen dagen meerdere malen heeft uitgesproken.
7 uur geleden