Israël bombardeert woning Palestijnse Hamas-politicus Haniyeh
GAZA (ANP/RTR) - Israëlische gevechtsvliegtuigen hebben een woning van de Palestijnse politicus Ismail Haniyeh van de beweging Hamas in Gaza gebombardeerd. Volgens de Israëli's is in het pand een politiek en militair hoofdkwartier gevestigd van Hamas.
Haniyeh (61) was bij de enige relatief vrije verkiezingen in de Palestijnse gebieden in 2006 lijsttrekker van Hamas en hij won die stembusgang ruim. Hij werd premier van de Palestijnse Autoriteit, maar president Mahmoud Abbas ontsloeg hem in 2007 tijdens een conflict tussen Hamas en Abbas' partij Fatah. Haniyeh bleef echter tot begin 2017 de leider in de Gazastrook die volkomen werd geïsoleerd van de buitenwereld. Hij is nog steeds een topman van de beweging en leidt het politiek hoofdkwartier in Qatar, waar hij ook woont.
Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag de aanvallen en bombardementen op de Gazastrook voortgezet. Volgens het Palestijnse persbureau WAFA is er ook voor de tweede keer in 24 uur tijd een inval gedaan in het Al Shifaziekenhuis in Gaza-Stad. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft woensdag met twaalf stemmen voor en drie onthoudingen (Groot-Brittannië, Rusland en de VS) opgeroepen tot betekenisvolle gevechtspauzes om de bevolking hulp te bieden. Israël wijst ook deze oproep tot een tijdelijk staakt-het-vuren van de hand, meldt nieuwszender Al Jazeera.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
32 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Claims van president Donald Trump dat paracetamol gevaarlijk is tijdens de zwangerschap, hebben geleid tot een daling in het gebruik in ziekenhuizen door heel de Verenigde Staten. Tussen de toespraak op 22 september en 7 december werd de pijnstiller 10 procent minder verstrekt aan zwangere vrouwen, zo schrijven onderzoekers van de universiteiten van Harvard en Brown in het medische vakblad The Lancet.
4 uur geleden