Israël bombardeert woning Palestijnse Hamas-politicus Haniyeh
GAZA (ANP/RTR) - Israëlische gevechtsvliegtuigen hebben een woning van de Palestijnse politicus Ismail Haniyeh van de beweging Hamas in Gaza gebombardeerd. Volgens de Israëli's is in het pand een politiek en militair hoofdkwartier gevestigd van Hamas.
Haniyeh (61) was bij de enige relatief vrije verkiezingen in de Palestijnse gebieden in 2006 lijsttrekker van Hamas en hij won die stembusgang ruim. Hij werd premier van de Palestijnse Autoriteit, maar president Mahmoud Abbas ontsloeg hem in 2007 tijdens een conflict tussen Hamas en Abbas' partij Fatah. Haniyeh bleef echter tot begin 2017 de leider in de Gazastrook die volkomen werd geïsoleerd van de buitenwereld. Hij is nog steeds een topman van de beweging en leidt het politiek hoofdkwartier in Qatar, waar hij ook woont.
Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag de aanvallen en bombardementen op de Gazastrook voortgezet. Volgens het Palestijnse persbureau WAFA is er ook voor de tweede keer in 24 uur tijd een inval gedaan in het Al Shifaziekenhuis in Gaza-Stad. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft woensdag met twaalf stemmen voor en drie onthoudingen (Groot-Brittannië, Rusland en de VS) opgeroepen tot betekenisvolle gevechtspauzes om de bevolking hulp te bieden. Israël wijst ook deze oproep tot een tijdelijk staakt-het-vuren van de hand, meldt nieuwszender Al Jazeera.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.
4 uur geledenBERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. Het spant erom in de onderhandelingen nu de onderhandelaars steeds meer kleur moeten bekennen en tegelijkertijd het ongeduld in Washington groeit.
4 uur geleden