Israël bombardeert Iraanse staatsomroep tijdens live-uitzending
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft in Teheran de Iraanse staatsomroep IRIB aangevallen. Het bombardement was te horen en te zien tijdens een uitzending van de omroep. Een presentatrice bekritiseerde live in een studio Israël toen een enorme explosie was te horen, waarna ze uit beeld loopt en er rook en puin te zien is. Op beelden van andere staatsmedia is te zien dat het gebouw in brand staat en er veel rook vanaf komt.
De Israëlische minister van Defensie, Israel Katz, zei vlak voor de aanval dat de omroep "op het punt staat te verdwijnen". De Israëlische krijgsmacht had even daarvoor de Iraanse bevolking in het gebied in Teheran waar het hoofdgebouw van de omroep zich bevindt, opgeroepen te vertrekken. Katz bevestigde later dat Israël de omroep heeft aangevallen.
IRIB heeft de uitzendingen weer hervat. Presentatrice Sahar Emami, die tijdens het bombardement te zien was, is een van de bekendste gezichten van de Iraanse staatstelevisie. "Luister, wat u hoort is het geluid van de agressor. U hoort het geluid van de agressor die de waarheid aanvalt", zei ze vlak voor het bombardement.
Technici gedood
Er zijn geen officiële meldingen over slachtoffers bij de aanval. Maar volgens bronnen zouden technici zijn gedood, mogelijk zelfs tientallen.
De staatsmedia in Iran staan onder controle van het Iraanse regime en verspreiden doorgaans propaganda.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsbodems maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het ministerie van Defensie weten.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.
5 uur geleden