Israël bombardeert Gaza minder tijdens feest einde vastenmaand
RAFAH/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische aanvallen op de Gazastrook lijken woensdagmiddag volgens nieuwszender Al Jazeera te zijn afgenomen in vergelijking met de meeste dagen sinds 7 oktober. Palestijnen in de verwoeste Gazastrook staan op bijeenkomsten stil bij het feest van het einde van de vastenmaand ramadan. Een woning in de plaats Nuseirat werd echter in de ochtenduren gebombardeerd en daarbij zijn volgens de plaatselijke autoriteiten veertien mensen onder wie kinderen gedood.
Sinds oktober hebben de aanvallen in de Gazastrook volgens de plaatselijke autoriteiten meer dan 100.000 doden en gewonden veroorzaakt, voornamelijk onder vrouwen en minderjarigen. Volgens de internationale organisatie Save The Children zijn er 13.800 kinderen gedood. Met meer dan 33.000 doden zijn er circa 180 Palestijnen per dag omgekomen.
Bij het islamitische heiligdom van de al Aqsamoskee in bezet Oost-Jeruzalem zijn woensdag duizenden Palestijnen bijeengekomen. Deelnemers hebben gezegd dat het een trieste dag is en dat de mensen niets vieren maar elkaar proberen te steunen. De aanvallen zouden al voor de feestdag in hevigheid zijn afgenomen. Dat is vooral sinds de Israëli's een week geleden een hulpkonvooi van een internationale voedselorganisatie (WCK) bombardeerden en een storm van kritiek over zich heen kregen uit onder meer Polen, de VS en Groot-Brittannië.
Ook de kritiek van de voornaamste bondgenoot Washington wordt steeds meer uitgesproken. De Amerikaanse president Joe Biden bestempelde dinsdag het Israëlische optreden in de Gazastrook als "een vergissing". De VS dringen nu aan op een bestand van zeker zes weken en hopen dat Israël en de Palestijnse beweging Hamas er een akkoord over kunnen sluiten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
33 minuten geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
36 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
1 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
2 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
3 uur geleden