Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël bombardeert Gaza minder tijdens feest einde vastenmaand

Israël bombardeert Gaza minder tijdens feest einde vastenmaand

RAFAH/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische aanvallen op de Gazastrook lijken woensdagmiddag volgens nieuwszender Al Jazeera te zijn afgenomen in vergelijking met de meeste dagen sinds 7 oktober. Palestijnen in de verwoeste Gazastrook staan op bijeenkomsten stil bij het feest van het einde van de vastenmaand ramadan. Een woning in de plaats Nuseirat werd echter in de ochtenduren gebombardeerd en daarbij zijn volgens de plaatselijke autoriteiten veertien mensen onder wie kinderen gedood.

Sinds oktober hebben de aanvallen in de Gazastrook volgens de plaatselijke autoriteiten meer dan 100.000 doden en gewonden veroorzaakt, voornamelijk onder vrouwen en minderjarigen. Volgens de internationale organisatie Save The Children zijn er 13.800 kinderen gedood. Met meer dan 33.000 doden zijn er circa 180 Palestijnen per dag omgekomen.

Bij het islamitische heiligdom van de al Aqsamoskee in bezet Oost-Jeruzalem zijn woensdag duizenden Palestijnen bijeengekomen. Deelnemers hebben gezegd dat het een trieste dag is en dat de mensen niets vieren maar elkaar proberen te steunen. De aanvallen zouden al voor de feestdag in hevigheid zijn afgenomen. Dat is vooral sinds de Israëli's een week geleden een hulpkonvooi van een internationale voedselorganisatie (WCK) bombardeerden en een storm van kritiek over zich heen kregen uit onder meer Polen, de VS en Groot-Brittannië.

Ook de kritiek van de voornaamste bondgenoot Washington wordt steeds meer uitgesproken. De Amerikaanse president Joe Biden bestempelde dinsdag het Israëlische optreden in de Gazastrook als "een vergissing". De VS dringen nu aan op een bestand van zeker zes weken en hopen dat Israël en de Palestijnse beweging Hamas er een akkoord over kunnen sluiten.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Witkoff snel naar Rusland voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.

17 minuten geleden
FT: EU overweegt Draghi of Merkel voor gesprekken met Poetin

LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
Xi begroet Poetin in Grote Hal van het Volk in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.

1 uur geleden
Kunstveilingen in New York maken comeback met recordprijzen

NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.

6 uur geleden
Venezuela laat voor vrijdag 300 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.

6 uur geleden
Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

13 uur geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

13 uur geleden