Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël bombardeert Gaza minder tijdens feest einde vastenmaand

Israël bombardeert Gaza minder tijdens feest einde vastenmaand

RAFAH/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische aanvallen op de Gazastrook lijken woensdagmiddag volgens nieuwszender Al Jazeera te zijn afgenomen in vergelijking met de meeste dagen sinds 7 oktober. Palestijnen in de verwoeste Gazastrook staan op bijeenkomsten stil bij het feest van het einde van de vastenmaand ramadan. Een woning in de plaats Nuseirat werd echter in de ochtenduren gebombardeerd en daarbij zijn volgens de plaatselijke autoriteiten veertien mensen onder wie kinderen gedood.

Sinds oktober hebben de aanvallen in de Gazastrook volgens de plaatselijke autoriteiten meer dan 100.000 doden en gewonden veroorzaakt, voornamelijk onder vrouwen en minderjarigen. Volgens de internationale organisatie Save The Children zijn er 13.800 kinderen gedood. Met meer dan 33.000 doden zijn er circa 180 Palestijnen per dag omgekomen.

Bij het islamitische heiligdom van de al Aqsamoskee in bezet Oost-Jeruzalem zijn woensdag duizenden Palestijnen bijeengekomen. Deelnemers hebben gezegd dat het een trieste dag is en dat de mensen niets vieren maar elkaar proberen te steunen. De aanvallen zouden al voor de feestdag in hevigheid zijn afgenomen. Dat is vooral sinds de Israëli's een week geleden een hulpkonvooi van een internationale voedselorganisatie (WCK) bombardeerden en een storm van kritiek over zich heen kregen uit onder meer Polen, de VS en Groot-Brittannië.

Ook de kritiek van de voornaamste bondgenoot Washington wordt steeds meer uitgesproken. De Amerikaanse president Joe Biden bestempelde dinsdag het Israëlische optreden in de Gazastrook als "een vergissing". De VS dringen nu aan op een bestand van zeker zes weken en hopen dat Israël en de Palestijnse beweging Hamas er een akkoord over kunnen sluiten.

Meer uit Buitenland

Pride-vlag verwijderd van lhbti-monument in New York

NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.

11 minuten geleden
Colombiaanse president zegt ontsnapt te zijn aan moordaanslag

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.

15 minuten geleden
Trump zei volgens FBI-document dat 'iedereen' wist over Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.

23 minuten geleden
Democraten willen af van verjaringstermijn bij zedenmisdrijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.

2 uur geleden
FBI geeft beelden vrij van persoon met masker bij huis Guthrie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.

3 uur geleden
Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

3 uur geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

3 uur geleden