Israël bombardeert Gaza minder tijdens feest einde vastenmaand
RAFAH/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische aanvallen op de Gazastrook lijken woensdagmiddag volgens nieuwszender Al Jazeera te zijn afgenomen in vergelijking met de meeste dagen sinds 7 oktober. Palestijnen in de verwoeste Gazastrook staan op bijeenkomsten stil bij het feest van het einde van de vastenmaand ramadan. Een woning in de plaats Nuseirat werd echter in de ochtenduren gebombardeerd en daarbij zijn volgens de plaatselijke autoriteiten veertien mensen onder wie kinderen gedood.
Sinds oktober hebben de aanvallen in de Gazastrook volgens de plaatselijke autoriteiten meer dan 100.000 doden en gewonden veroorzaakt, voornamelijk onder vrouwen en minderjarigen. Volgens de internationale organisatie Save The Children zijn er 13.800 kinderen gedood. Met meer dan 33.000 doden zijn er circa 180 Palestijnen per dag omgekomen.
Bij het islamitische heiligdom van de al Aqsamoskee in bezet Oost-Jeruzalem zijn woensdag duizenden Palestijnen bijeengekomen. Deelnemers hebben gezegd dat het een trieste dag is en dat de mensen niets vieren maar elkaar proberen te steunen. De aanvallen zouden al voor de feestdag in hevigheid zijn afgenomen. Dat is vooral sinds de Israëli's een week geleden een hulpkonvooi van een internationale voedselorganisatie (WCK) bombardeerden en een storm van kritiek over zich heen kregen uit onder meer Polen, de VS en Groot-Brittannië.
Ook de kritiek van de voornaamste bondgenoot Washington wordt steeds meer uitgesproken. De Amerikaanse president Joe Biden bestempelde dinsdag het Israëlische optreden in de Gazastrook als "een vergissing". De VS dringen nu aan op een bestand van zeker zes weken en hopen dat Israël en de Palestijnse beweging Hamas er een akkoord over kunnen sluiten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".
6 uur geledenCRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.
8 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.
9 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.
9 uur geleden