Israël bombardeert doelen in Libanon en Gazastrook
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft donderdag en vrijdag luchtaanvallen op de Gazastrook en buurland Libanon uitgevoerd nadat het beloofde raketaanvallen vanuit Libanon eerder op de dag te zullen vergelden. Daar zitten volgens Israël Palestijnse groeperingen achter.
Het Israëlische leger "slaat momenteel toe in Libanon", luidde een verklaring van het Israëlische leger om 04.07 uur (lokale tijd). Doelwit van de bombardementen zijn installaties toebehorend aan de Palestijnse beweging Hamas, aldus Israël. Door persbureau AFP werden in het zuiden van Libanon sterke explosies gehoord.
Op donderdagavond voerde Israël al luchtaanvallen in de Gazastrook uit. Volgens een Palestijnse veiligheidsbron zijn daar verschillende trainingslocaties van de Palestijnse beweging Hamas getroffen.
Premier Benjamin Netanyahu beloofde dat de vijanden van Israël een "prijs zouden betalen" nadat eerder op de dag 34 raketten vanuit Libanon op Israëlisch grondgebied waren afgevuurd. Daarbij vielen twee gewonden. Israël zegt daarvoor de Libanese staat verantwoordelijk te houden.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
3 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
4 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
11 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
12 uur geleden