Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël bombardeert doelen in Libanon en Gazastrook

Israël bombardeert doelen in Libanon en Gazastrook

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft donderdag en vrijdag luchtaanvallen op de Gazastrook en buurland Libanon uitgevoerd nadat het beloofde raketaanvallen vanuit Libanon eerder op de dag te zullen vergelden. Daar zitten volgens Israël Palestijnse groeperingen achter.

Het Israëlische leger "slaat momenteel toe in Libanon", luidde een verklaring van het Israëlische leger om 04.07 uur (lokale tijd). Doelwit van de bombardementen zijn installaties toebehorend aan de Palestijnse beweging Hamas, aldus Israël. Door persbureau AFP werden in het zuiden van Libanon sterke explosies gehoord.

Op donderdagavond voerde Israël al luchtaanvallen in de Gazastrook uit. Volgens een Palestijnse veiligheidsbron zijn daar verschillende trainingslocaties van de Palestijnse beweging Hamas getroffen.

Premier Benjamin Netanyahu beloofde dat de vijanden van Israël een "prijs zouden betalen" nadat eerder op de dag 34 raketten vanuit Libanon op Israëlisch grondgebied waren afgevuurd. Daarbij vielen twee gewonden. Israël zegt daarvoor de Libanese staat verantwoordelijk te houden.

Meer uit Buitenland

Ruim twintig gewonden Crans-Montana minstens 60 procent verbrand

CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.

4 uur geleden
VS: China verhoogt onnodig spanningen rond Taiwan met oefeningen

WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.

5 uur geleden
Venezuela wil met VS praten over oorlog tegen drugs en olie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.

7 uur geleden
New Yorkse burgemeester Mamdani: 'We zullen stoutmoedig besturen'

NEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."

8 uur geleden
Honderden mensen bij herdenking slachtoffers Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.

12 uur geleden
Rusland vraagt VS achtervolging olietanker te staken

WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.

13 uur geleden
Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

16 uur geleden