Israël bombardeert centrum Beiroet na evacuatiebevel
BEIROET (ANP/RTR) - Israël heeft dinsdag meerdere bombardementen op de Libanese hoofdstad Beiroet uitgevoerd, nadat het vier gebieden in het centrum had verzocht te evacueren. Dat zeiden veiligheidsbronnen tegen persbureau Reuters. Omstreeks 21.00 uur wordt er een staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verwacht.
De oproepen om te evacueren werden gepubliceerd op X door de Israëlische militaire woordvoerder Avichay Adraee. Ze waren gericht op specifieke gebouwen in Beiroet. De mensen werd verzocht om daar 50 meter vandaan te gaan. De gebouwen worden volgens Israël door Hezbollah gebruikt.
Hezbollah kondigde een tegenaanval aan.
Eerder op dinsdag bombardeerde Israël al doelen in het centrum en het zuiden van Beiroet. Volgens het Libanese ministerie van Gezondheid werden daarbij zeven mensen gedood.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
5 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
6 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
11 uur geledenADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
16 uur geleden