Israël bombardeert centrum Beiroet na evacuatiebevel
BEIROET (ANP/RTR) - Israël heeft dinsdag meerdere bombardementen op de Libanese hoofdstad Beiroet uitgevoerd, nadat het vier gebieden in het centrum had verzocht te evacueren. Dat zeiden veiligheidsbronnen tegen persbureau Reuters. Omstreeks 21.00 uur wordt er een staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verwacht.
De oproepen om te evacueren werden gepubliceerd op X door de Israëlische militaire woordvoerder Avichay Adraee. Ze waren gericht op specifieke gebouwen in Beiroet. De mensen werd verzocht om daar 50 meter vandaan te gaan. De gebouwen worden volgens Israël door Hezbollah gebruikt.
Hezbollah kondigde een tegenaanval aan.
Eerder op dinsdag bombardeerde Israël al doelen in het centrum en het zuiden van Beiroet. Volgens het Libanese ministerie van Gezondheid werden daarbij zeven mensen gedood.
Meer uit Buitenland
LEIPZIG (ANP/DPA) - In het onderzoek naar het ontdekte gat in een hek bij de luchthaven van Leipzig zijn twee mannen aangehouden. Dat meldt persbureau dpa op basis van veiligheidsbronnen. Het zou gaan om twee mannen die aan het oefenen waren voor een rij-examen, maar daarbij de controle over het voertuig verloren.
22 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse regering heeft de Iraanse ambassadeur ontboden na de veroordeling van twee mannen die in Duitsland aanslagen zouden hebben voorbereid. "Aanvallen op het Joodse leven en op degenen die het verdedigen, tolereren we niet. Nergens, en zeker niet in Duitsland", stelde het ministerie op X. "Wij veroordelen de activiteiten van Iran in de allerscherpste bewoordingen."
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre houdt de deuren maandag gesloten in verband met een studentenprotest. Dat meldt het Franse kunstmuseum in een bericht op X en op zijn website. Het Franse persbureau AFP meldt dat demonstranten de ingangen van het museum hebben geblokkeerd. Het is niet bekend of het museum de hele dag gesloten blijft.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - Marseille heeft voor maandag een samenscholingsverbod afgekondigd als reactie op de rellen van afgelopen weekend. De stad in het zuiden van Frankrijk is bijzonder zwaar getroffen door het geweld.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat de energiesector in zijn land weer is aangevallen door Rusland. "Alleen al in deze ene nacht raakten meer dan tien energievoorzieningen beschadigd en gingen de lichten uit bij zeker 550.000 families", aldus de president.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Een nieuwe zoektocht naar het vliegtuig van luchtvaartpionier Amelia Earhart heeft het mysterie rond haar verdwijning niet opgelost. Onderzoekers wilden uitzoeken of een mysterieus object op satellietbeelden haar gecrashte toestel was. Dat lijkt niet het geval te zijn geweest.
2 uur geleden