Israël bombardeert centrum Beiroet na evacuatiebevel
BEIROET (ANP/RTR) - Israël heeft dinsdag meerdere bombardementen op de Libanese hoofdstad Beiroet uitgevoerd, nadat het vier gebieden in het centrum had verzocht te evacueren. Dat zeiden veiligheidsbronnen tegen persbureau Reuters. Omstreeks 21.00 uur wordt er een staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verwacht.
De oproepen om te evacueren werden gepubliceerd op X door de Israëlische militaire woordvoerder Avichay Adraee. Ze waren gericht op specifieke gebouwen in Beiroet. De mensen werd verzocht om daar 50 meter vandaan te gaan. De gebouwen worden volgens Israël door Hezbollah gebruikt.
Hezbollah kondigde een tegenaanval aan.
Eerder op dinsdag bombardeerde Israël al doelen in het centrum en het zuiden van Beiroet. Volgens het Libanese ministerie van Gezondheid werden daarbij zeven mensen gedood.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft een militaire onderscheiding toegekend aan de commandant die maandagavond twee lichtkogels afvuurde op een Deense helikopter. Volgens de Russen werd zijn fregat "geprovoceerd" door het Deense toestel en heeft de commandant met zijn actie de helikopter succesvol verjaagd.
18 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt voorstander te zijn van een internationaal verdrag om wapens in de ruimte te verbieden. Volgens onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov is het nog niet te laat om een wapenwedloop in de ruimte te voorkomen, ondanks dat de Verenigde Staten deze week erkenden over wapens te beschikken buiten de atmosfeer.
42 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid in het Europees Parlement zegt te willen samenwerken om de plannen aangekondigd in de State of the Union van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, uit te voeren. Dat zeiden de leiders van de Europese Volkspartij (EVP), de sociaaldemocraten (S&D), Renew en de Groene Fractie in het debat na de speech. In de speech werden politieke plannen voor het aankomende jaar aangekondigd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft vijf mensen aangeklaagd voor spionage, rekrutering en liquidaties in opdracht van de Russische inlichtingendiensten. Twee personen hebben de Russische nationaliteit, twee de Cubaanse en een de Venezolaanse.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil een veiligheidsakkoord met Israël sluiten zodra dat land zich uit het zuiden heeft teruggetrokken. Dat zegt de Libanese president Joseph Aoun tegen persbureau AFP. Volgens hem is onderhandelen de enige optie om een eind te maken aan de vijandelijkheden. "Want het alternatief is oorlog, wat ons duur zou komen te staan."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Kosovotribunaal in Den Haag heeft Hashim Thaçi schuldig bevonden aan oorlogsmisdaden in de jaren 90. Ook de drie medeverdachten werden daarvoor veroordeeld. Thaçi kreeg 25 jaar gevangenisstraf.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Ten minste twintig mensen, onder wie vijf kinderen, zijn omgekomen bij het instorten van een flatgebouw in Gaza. Veertien mensen raakten gewond. Dit meldt de Palestijnse burgerbescherming volgens Al Jazeera. Volgens de organisatie zijn nog minstens honderd mensen vermist.
2 uur geleden