Israël blijft VN-bufferzone Syrië mogelijk hele winter bezetten
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israëlische troepen blijven mogelijk de hele winter aanwezig in de VN-bufferzone tussen Syrië en de door Israël bezette Golanhoogten. Minister van Defensie Israel Katz heeft het leger de opdracht gegeven om in het hooggelegen gebied te blijven en zich voor te bereiden op de "uitdagende" winterse omstandigheden.
Israël trok vorige week de bufferzone binnen, waar troepen van de Verenigde Naties moeten toezien op de vrede tussen Israël en Syrië. Premier Benjamin Netanyahu gaf zijn troepen die opdracht na de val van het Syrische regime van Bashar al-Assad. Volgens Israël gaat het om een "tijdelijke, defensieve" maatregel voor de veiligheid van het land.
De bufferzone stamt uit 1974. Israël had enkele jaren daarvoor de Golanhoogten veroverd op Syrië en annexeerde het gebied in 1981. De Verenigde Staten zijn het enige land ter wereld dat die annexatie heeft erkend. De meerderheid van de wereld beschouwt de Golanhoogten als bezet Syrisch gebied.
Netanyahu verklaarde afgelopen week dat de Golanhoogten "voor eeuwig" deel zullen blijven van Israël. Ongeveer de helft van de inwoners is nog Syrisch.
Meer uit Buitenland
SAUMOS (ANP/DPA) - Duizenden toeristen zijn geëvacueerd vanwege een natuurbrand in de buurt van de Franse stad Bordeaux. Volgens de lokale autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel.
2 uur geledenALMOROX (ANP) - Een natuurbrand ten zuidwesten van Madrid bedreigt omliggende bebouwde plaatsen. Een wijk moet helemaal ontruimd en de inwoners van Villa del Prado moeten binnenblijven met hun ramen en deuren dicht. De brand brak woensdag door nog onbekende oorzaak uit ten noorden van Almorox en lijkt zich vooral in oostelijke richting uit te breiden.
6 uur geledenBUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.
12 uur geledenMONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.
13 uur geleden