
Israël blijft centraal Gaza bestoken na bevrijding gijzelaars
NUSEIRAT (ANP/RTR) - Een dag nadat Israëlische troepen vier gijzelaars uit de handen van Hamas hadden bevrijd in en bij de plaats Nuseirat, blijft het leger aanvallen uitvoeren in dezelfde regio. Daarbij zijn opnieuw dodelijke slachtoffers gevallen.
Het Israëlische leger bevestigt dat troepen acties uitvoeren nabij het vluchtelingenkamp Bureij en de stad Deir al-Balah. Beide plaatsen liggen op enkele kilometers van Nuseirat. Er vielen onder meer drie doden en meerdere gewonden toen een raket een huis raakte in Bureij.
Zaterdag zijn volgens de Palestijnse gezondheidsdiensten zeker 274 mensen omgekomen tijdens de actie die leidde tot de bevrijding van vier Israëlische gijzelaars. Onder de doden zouden veel vrouwen en kinderen zijn. Bijna zevenhonderd anderen raakten volgens de Palestijnse diensten gewond.
Rafah
Israël zegt op de hoogte te zijn van "minder dan honderd" dodelijke slachtoffers. Volgens het land kwam ook een Israëlische officier om het leven bij de actie.
Ook in de zuidelijke stad Rafah gaat het Israëlische offensief door. Volgens inwoners van de stad zijn Israëlische tanks er twee districten in het oosten van de stad binnengetrokken.
Meer uit Buitenland
LYON/BORDEAUX (ANP/DPA) - De hitte die Frankrijk begin deze week teistert is dinsdag vooral in het zuidwesten aan de noordkant van de Pyreneeën weer uitzonderlijk. Météo-France verwacht maximale temperaturen tussen de 40 en 42 graden in de middag in een driehoek boven de Pyreneeën, vanaf de Atlantische kust en een lijn van Bordeaux naar de Middellandse Zee. Er is angst dat er weer grote bosbranden kunnen ontstaan zoals afgelopen week bij Narbonne.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gewaarschuwd dat Rusland voorbereidingen lijkt te treffen voor nieuwe offensieven. Hij stelt in aanloop naar topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Russische leider Vladimir Poetin dat "Rusland niet de kans mag krijgen om de wereld weer te misleiden".
1 uur geledenWELLINGTON (ANP/RTR/DPA) - Een Nieuw-Zeelandse politica is tijdelijk uit het parlement gezet tijdens een debat over een Palestijnse staat. Chlöe Swarbrick, een van de leiders van de Groene Partij, drong aan op sancties tegen Israël wegens oorlogsmisdaden. "Als we zes van de 68 parlementsleden uit het regeringskamp vinden met een ruggengraat, kunnen we aan de goede kant van de geschiedenis staan."
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïners moeten over hun eigen toekomst kunnen beslissen. Dat benadrukken EU-leiders in een gezamenlijke verklaring in aanloop naar de bijeenkomst tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Russische leider Vladimir Poetin. "De weg naar vrede in Oekraïne kan niet worden bepaald zonder Oekraïne."
6 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - In het Franse departement Charente woedt sinds maandagmiddag een grote natuurbrand. Het vuur brak uit bij het gehucht Saint-Vallier, zo'n 80 kilometer ten noorden van Bordeaux. De brand verspreidde zich snel en heeft ongeveer 230 hectare natuur in de as gelegd. Maandagavond waren zo'n tweehonderd brandweerlieden betrokken bij de bestrijding van de brand, aldus BFMTV. Zij kregen het vuur nog niet onder controle.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De bekende Zweedse activist Greta Thunberg wil opnieuw meedoen met een poging van pro-Palestijnse actievoerders om de Gazastrook per zee te bereiken. De beweging Global Sumud Flotilla wil eind deze maand vanuit Spanje vertrekken en de Middellandse Zee overvaren richting het door Israël bezette gebied.
7 uur geledenVENETIË (ANP) - Voor de kust van de Italiaanse badplaats Cavallino Treporti, vlak bij Venetië, is maandagmiddag en -avond massaal gezocht naar een 6-jarig jongetje. Het kind was voor het strand bij de camping Vela Blu het water ingegaan en werd niet meer teruggevonden. Zijn moeder sloeg rond 16.00 uur alarm, waarna de hulpdiensten en toeristen op het strand massaal begonnen met de zoekactie.
7 uur geleden