
Israël: bijna alle drones onderschept, lichte schade aan basis
JERUZALEM (ANP/DPA) - Van de meer dan driehonderd drones en raketten die Iran op Israël heeft afgevuurd, is "99 procent" onderschept door luchtverdedigingssystemen en met hulp van "partners", zegt de Israëlische militaire woordvoerder Daniel Hagari. Wel heeft de militaire basis Nevatim, in de Negev-woestijn, lichte schade opgelopen.
Volgens Hagari vuurde Iran 170 drones op Israël, waarvan er niet een het Israëlische luchtruim binnenkwam. Ze werden allemaal neergehaald buiten de landsgrenzen door onder meer de Jordaanse luchtverdediging en met Amerikaanse en Britse hulp. Ook de dertig kruisraketten die Iran lanceerde kwamen het Israëlische luchtruim niet binnen. 25 werden er door de Israëlische luchtmacht neergehaald.
Iran vuurde ook 120 ballistische raketten af. "Een aantal Iraanse raketten viel op Israëlisch grondgebied", zegt Hagari. "Ze veroorzaakten lichte schade aan een militaire basis zonder dat er dodelijke slachtoffers vielen. Alleen een klein meisje is gewond geraakt", aldus Hagari, die benadrukt dat de aanval nog niet voorbij is.
Bondgenoten van Iran vuurden vanuit Irak en Jemen raketten en drones af op Israël. Ook die zouden Israël niet hebben bereikt.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Europa is van plan astronauten te laten afreizen naar een commercieel ruimtestation van Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-baas Jeff Bezos. Dat station, het Orbital Reef, moet in de komende jaren worden samengesteld in een baan rond de aarde, op 400 kilometer hoogte. Het is een opvolger van ruimtestation ISS, dat aan het einde van zijn levensduur komt.
51 minuten geledenSINT-PETERSBURG (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich bereid verklaard tot een gesprek met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. "Als Merz belt en wil praten, dan staat Rusland altijd open voor contact", zei Poetin woensdag in Sint-Petersburg tegen persbureau DPA. Toch betwijfelt Poetin naar eigen zeggen of Duitsland kan bemiddelen tussen Moskou en Oekraïne.
56 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk komen vrijdag in Genève samen met hun Iraanse ambtgenoot, meldt een Duitse diplomatieke bron aan persbureau Reuters. Ook de buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, zou aanwezig zijn om met de ministers te overleggen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij nog niet heeft besloten of de Verenigde Staten Israël zullen helpen met het aanvallen van Iran of niet. Hij overlegt over een uur weer met zijn veiligheidsadviseurs in de 'Situation Room' van het Witte Huis, maar sluit ook niet uit dat er nog een deal kan worden gesloten met Iran.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran zegt een nieuw type ballistische raket te hebben afgevuurd op Israël. Het gaat volgens de Revolutionaire Garde om de zogenoemde Sejjil-raket, die een bereik van 2000 kilometer heeft. Het is een van de modernste wapens van het Iraanse arsenaal.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Israëlische aanvallen op Iran zijn volgens de Franse president Emmanuel Macron steeds vaker gericht op plekken die helemaal niets te maken hebben met de Iraanse strijdkrachten of het Iraanse atoomprogramma. Macron heeft zijn Veiligheidsraad bijeengeroepen om de escalatie tussen Israël en Iran te bespreken en heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de opdracht gegeven om Franse burgers te helpen die beide landen willen verlaten.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - Het is nog altijd niet duidelijk waardoor de Boeing van Air India vorige week donderdag is neergestort. Voorzitter Natarajan Chandrasekaran van Air India denkt dat de eerste bevindingen van het onderzoek naar de oorzaak binnen dertig dagen bekend worden.
5 uur geleden