Israël biedt UEFA aan EK te organiseren mét publiek
TEL AVIV (ANP) - Israël heeft de UEFA aangeboden om komende zomer ten minste een deel van de Europese titelstrijd voetbal te organiseren. Het land biedt zich aan als alternatief, als het elders wegens de pandemie nog niet mogelijk is met publiek te spelen. Israël verwacht probleemloos fans op de tribunes toe te kunnen laten, omdat een groot deel van de bevolking inmiddels al is gevaccineerd.
Het aanbod geldt ook voor de ontknoping van de toernooien om de Europa League en de Champions League. Volgens de leiding van de Israëlische voetbalbond heeft de UEFA in elk geval al positief gereageerd over het voorstel met betrekking tot de Champions League, "als de pandemie het in de beslissende fase niet toelaat voor publiek te spelen."
Als alles volgens planning verloopt houdt de UEFA vast aan het plan om het EK in twaalf landen af te werken. Amsterdam behoort tot de speelsteden. Vooralsnog zijn er vanwege de reisbeperkingen in Europa al grote problemen om alle internationale wedstrijden in de daarvoor aangewezen stadions te spelen. Veel wedstrijden zijn derhalve verplaatst, waarbij onder meer Boedapest een populaire plaats van bestemming is. De UEFA wil de mogelijkheden in april verder bekijken, om tot een definitieve beslissing te komen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
48 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
16 uur geleden