Israël biedt UEFA aan EK te organiseren mét publiek
TEL AVIV (ANP) - Israël heeft de UEFA aangeboden om komende zomer ten minste een deel van de Europese titelstrijd voetbal te organiseren. Het land biedt zich aan als alternatief, als het elders wegens de pandemie nog niet mogelijk is met publiek te spelen. Israël verwacht probleemloos fans op de tribunes toe te kunnen laten, omdat een groot deel van de bevolking inmiddels al is gevaccineerd.
Het aanbod geldt ook voor de ontknoping van de toernooien om de Europa League en de Champions League. Volgens de leiding van de Israëlische voetbalbond heeft de UEFA in elk geval al positief gereageerd over het voorstel met betrekking tot de Champions League, "als de pandemie het in de beslissende fase niet toelaat voor publiek te spelen."
Als alles volgens planning verloopt houdt de UEFA vast aan het plan om het EK in twaalf landen af te werken. Amsterdam behoort tot de speelsteden. Vooralsnog zijn er vanwege de reisbeperkingen in Europa al grote problemen om alle internationale wedstrijden in de daarvoor aangewezen stadions te spelen. Veel wedstrijden zijn derhalve verplaatst, waarbij onder meer Boedapest een populaire plaats van bestemming is. De UEFA wil de mogelijkheden in april verder bekijken, om tot een definitieve beslissing te komen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
16 minuten geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
14 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
21 uur geleden