Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: bevrijden gijzelaars met gesprekken of andere middelen

Israël: bevrijden gijzelaars met gesprekken of andere middelen

DUBAI (ANP/RTR) - Er zijn meer manieren om de Israëlische gijzelaars vrij te krijgen dan een gevangenenruil alleen. Onderhandelingen zijn een optie, maar er zijn ook "andere middelen", zegt een hoge functionaris van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken tegen persbureau Reuters. Het is onverminderd de bedoeling om de gijzelaars te bevrijden, aldus Oded Joseph.

Deze vrijdag liep na zeven dagen een tijdelijke wapenstilstand af. Onder dat bestand hebben Israël en Hamas vele tientallen gevangenen uitgeruild, onder wie tientallen vrouwen en kinderen die ontvoerd werden door Hamas. In ruil voor hun vrijlating werd een drievoud aan gevangenen uit Israëlische detentie vrijgelaten.

Volgens Joseph wordt er "vanzelfsprekend" nog gezocht naar manieren om de resterende gijzelaars vrij te krijgen. "Deels kunnen die uit een soort van overleg volgen, maar deels ook met andere middelen." Wat hij met dat laatste bedoelt, liet Joseph in het midden.

Meer uit Buitenland

VN-chef: einde nucleair pact VS en Rusland is 'ernstig moment'

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een ​​"ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.

2 uur geleden
Kroon van Louvre-inbraak wordt gerestaureerd

PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.

5 uur geleden
Zelensky: 55.000 Oekraïense soldaten omgekomen in oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.

5 uur geleden
Trump: hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken

WASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.

6 uur geleden
Italië heeft verdachte in zaak 'sluipschutterstoerisme' Sarajevo

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.

6 uur geleden
Iraanse minister: vrijdag nucleaire gesprekken met VS in Oman

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.

6 uur geleden
VN-chef: humanitaire situatie Cuba verslechtert door olietekorten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.

7 uur geleden