Israël: bevrijden gijzelaars met gesprekken of andere middelen
DUBAI (ANP/RTR) - Er zijn meer manieren om de Israëlische gijzelaars vrij te krijgen dan een gevangenenruil alleen. Onderhandelingen zijn een optie, maar er zijn ook "andere middelen", zegt een hoge functionaris van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken tegen persbureau Reuters. Het is onverminderd de bedoeling om de gijzelaars te bevrijden, aldus Oded Joseph.
Deze vrijdag liep na zeven dagen een tijdelijke wapenstilstand af. Onder dat bestand hebben Israël en Hamas vele tientallen gevangenen uitgeruild, onder wie tientallen vrouwen en kinderen die ontvoerd werden door Hamas. In ruil voor hun vrijlating werd een drievoud aan gevangenen uit Israëlische detentie vrijgelaten.
Volgens Joseph wordt er "vanzelfsprekend" nog gezocht naar manieren om de resterende gijzelaars vrij te krijgen. "Deels kunnen die uit een soort van overleg volgen, maar deels ook met andere middelen." Wat hij met dat laatste bedoelt, liet Joseph in het midden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.
3 uur geledenLVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
5 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
19 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
20 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
1 dag geleden