Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël bevestigt vrijlating twee gijzelaars door Hamas

Israël bevestigt vrijlating twee gijzelaars door Hamas

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël bevestigt de vrijlating van twee Amerikaanse gijzelaars door Hamas. Moeder en dochter zijn door het Rode Kruis naar de Israëlische grens gebracht en nu onderweg naar een legerbasis waar ze worden opgewacht door hun familie, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.

De vrouwen werden op 7 oktober in Nahal Oz ontvoerd, in de buurt van de grens met de Gazastrook. Op die dag begon Hamas met een grootschalige aanval tegen Israël. Volgens Israël zijn er in totaal 203 mensen gegijzeld, volgens Hamas zijn dat er ongeveer 250.

Hamas maakte eerder op vrijdag bekend de Amerikanen om humanitaire redenen vrij te laten. Een lid van de politieke tak van Hamas sprak in gesprek met nieuwszender Al Jazeera van een "gebaar van goede wil om de internationale gemeenschap te laten zien dat Hamas geen terroristische organisatie is".

Ook zei hij dat Hamas op een "positieve manier wil omgaan met de kwestie van gijzelaars", maar dat Israël eerst moet stoppen met de bombardementen op de Gazastrook. De vrijlating volgde na bemiddeling door Qatar. Dat land zegt dat met Israël en Hamas in dialoog te zullen blijven en te hopen dat dit leidt tot de vrijlating van alle gijzelaars.

Meer uit Buitenland

Human Rights Watch beschuldigt Israël van nieuw oorlogsmisdrijf

BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.

14 minuten geleden
Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

2 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

3 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

6 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

8 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

9 uur geleden