Israël bevestigt vrijlating twee gijzelaars door Hamas
TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël bevestigt de vrijlating van twee Amerikaanse gijzelaars door Hamas. Moeder en dochter zijn door het Rode Kruis naar de Israëlische grens gebracht en nu onderweg naar een legerbasis waar ze worden opgewacht door hun familie, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.
De vrouwen werden op 7 oktober in Nahal Oz ontvoerd, in de buurt van de grens met de Gazastrook. Op die dag begon Hamas met een grootschalige aanval tegen Israël. Volgens Israël zijn er in totaal 203 mensen gegijzeld, volgens Hamas zijn dat er ongeveer 250.
Hamas maakte eerder op vrijdag bekend de Amerikanen om humanitaire redenen vrij te laten. Een lid van de politieke tak van Hamas sprak in gesprek met nieuwszender Al Jazeera van een "gebaar van goede wil om de internationale gemeenschap te laten zien dat Hamas geen terroristische organisatie is".
Ook zei hij dat Hamas op een "positieve manier wil omgaan met de kwestie van gijzelaars", maar dat Israël eerst moet stoppen met de bombardementen op de Gazastrook. De vrijlating volgde na bemiddeling door Qatar. Dat land zegt dat met Israël en Hamas in dialoog te zullen blijven en te hopen dat dit leidt tot de vrijlating van alle gijzelaars.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
2 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
4 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
6 uur geleden