Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël bevestigt vrijlating twee gijzelaars door Hamas

Israël bevestigt vrijlating twee gijzelaars door Hamas

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël bevestigt de vrijlating van twee Amerikaanse gijzelaars door Hamas. Moeder en dochter zijn door het Rode Kruis naar de Israëlische grens gebracht en nu onderweg naar een legerbasis waar ze worden opgewacht door hun familie, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.

De vrouwen werden op 7 oktober in Nahal Oz ontvoerd, in de buurt van de grens met de Gazastrook. Op die dag begon Hamas met een grootschalige aanval tegen Israël. Volgens Israël zijn er in totaal 203 mensen gegijzeld, volgens Hamas zijn dat er ongeveer 250.

Hamas maakte eerder op vrijdag bekend de Amerikanen om humanitaire redenen vrij te laten. Een lid van de politieke tak van Hamas sprak in gesprek met nieuwszender Al Jazeera van een "gebaar van goede wil om de internationale gemeenschap te laten zien dat Hamas geen terroristische organisatie is".

Ook zei hij dat Hamas op een "positieve manier wil omgaan met de kwestie van gijzelaars", maar dat Israël eerst moet stoppen met de bombardementen op de Gazastrook. De vrijlating volgde na bemiddeling door Qatar. Dat land zegt dat met Israël en Hamas in dialoog te zullen blijven en te hopen dat dit leidt tot de vrijlating van alle gijzelaars.

Meer uit Buitenland

Japan wil verouderde kernreactoren vervangen

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.

1 uur geleden
Chinese president Xi volgende week naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.

2 uur geleden
Huis van Afgevaardigden VS stemt voor steun aan Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.

2 uur geleden
Geen akkoord over gezant Bosnië, VS heroverwegen rol

BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.

4 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

4 uur geleden
Nederlander Rob Smeets nieuwe ceo van haven Antwerpen-Brugge

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.

6 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

8 uur geleden