Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël bevestigt vrijlating twee gijzelaars door Hamas

Israël bevestigt vrijlating twee gijzelaars door Hamas

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël bevestigt de vrijlating van twee Amerikaanse gijzelaars door Hamas. Moeder en dochter zijn door het Rode Kruis naar de Israëlische grens gebracht en nu onderweg naar een legerbasis waar ze worden opgewacht door hun familie, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.

De vrouwen werden op 7 oktober in Nahal Oz ontvoerd, in de buurt van de grens met de Gazastrook. Op die dag begon Hamas met een grootschalige aanval tegen Israël. Volgens Israël zijn er in totaal 203 mensen gegijzeld, volgens Hamas zijn dat er ongeveer 250.

Hamas maakte eerder op vrijdag bekend de Amerikanen om humanitaire redenen vrij te laten. Een lid van de politieke tak van Hamas sprak in gesprek met nieuwszender Al Jazeera van een "gebaar van goede wil om de internationale gemeenschap te laten zien dat Hamas geen terroristische organisatie is".

Ook zei hij dat Hamas op een "positieve manier wil omgaan met de kwestie van gijzelaars", maar dat Israël eerst moet stoppen met de bombardementen op de Gazastrook. De vrijlating volgde na bemiddeling door Qatar. Dat land zegt dat met Israël en Hamas in dialoog te zullen blijven en te hopen dat dit leidt tot de vrijlating van alle gijzelaars.

Meer uit Buitenland

Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

8 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

8 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

10 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

10 uur geleden
Duiker sterft bij zoekactie naar omgekomen Italiaanse grotduikers

MALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.

10 uur geleden
Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

12 uur geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

12 uur geleden