Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël bevestigt plan voor bufferzone langs grens met Gaza

Israël bevestigt plan voor bufferzone langs grens met Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - De Israëlische regering wil na de oorlog een bufferzone inrichten langs de grens met Gaza. "Israël heeft een 'veiligheidshuls' nodig", zei regeringsadviseur Mark Regev zaterdag op een persconferentie in Tel Aviv. "Er mag nooit meer een situatie ontstaan waarbij leden van Hamas zich kunnen ophouden aan de grens, die oversteken en onze burgers kunnen vermoorden".

Hij gaf geen details over het plan, dat vrijdag al zou zijn gepresenteerd aan Egypte, Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten, maar insiders gaan ervan uit dat het ten koste gaat van de Gazastrook. Regev zei dat Israël er geen belang bij heeft het Palestijnse gebied opnieuw te bezetten of er langdurig de baas te spelen. Tegelijkertijd moet Israël volgens hem na beëindiging van de oorlog wel controle houden over de veiligheid in Gaza.

Regev herhaalde nog eens dat de doelstelling is om na zestien jaar een eind te maken aan de heerschappij van Hamas in de regio en de militaire capaciteit van de terreurorganisatie te breken. "We willen een nieuwe realiteit in Gaza, zodat Israëlische burgers niet langer voortdurend in angst leven dat Hamas het land binnendringt en hun kinderen afslacht".

De Israëlische veiligheidsexpert gaf toe dat Hamas nog lang niet is verslagen. "Ze schieten nog altijd raketten richting Israël en maken nog altijd de dienst uit in grote delen van de Gazastrook. Er staat ons nog veel te doen."

Meer uit Buitenland

Merz bezoekt Kyiv met Duitse defensiebedrijven

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is in Kyiv voor overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij wordt vergezeld door topbestuurders van Duitse defensiebedrijven die samen met Oekraïne werken aan onder meer de productie van raketten en drones.

2 uur geleden
Pro-Oekraïense partij boekt ruime verkiezingszege in Letland

RIGA (ANP/RTR) - De centrumpartij United List van de Letse premier Andris Kulbergs heeft de parlementsverkiezingen van zaterdag met ruime voorsprong gewonnen. Na telling van 88 procent van de stemmen kreeg de pro-Oekraïense partij 36,6 procent van de stemmen.

2 uur geleden
Recordregen en overstromingen treffen Catalonië

BARCELONA (ANP) - Zwaar noodweer heeft in Catalonië in de nacht van zaterdag op zondag tot overstromingen en grote verkeersproblemen geleid. Straten in en rond Barcelona liepen onder water en wegen werden afgesloten, melden Spaanse media, waaronder El País.

3 uur geleden
Cornell belooft maatregelen na ophef over verkrachtingszaak

ITHACA (ANP) - De rector van Cornell University heeft maatregelen beloofd na de ophef over de vermeende groepsverkrachting van een studente in 2024. "Dit zal geen moment zijn dat zomaar voorbijgaat", zei Michael Kotlikoff zaterdag in een videoboodschap van acht minuten.

3 uur geleden
Jemenitische regeringstroepen vallen Houthi's aan

SANAA (ANP/RTR) - Jemenitische strijdkrachten van de internationaal erkende regering hebben aanvallen uitgevoerd op de Houthi's in de hoofdstad Sanaa en de noordelijke provincie Saada. Dat meldde een woordvoerder van de strijdkrachten in de nacht van zaterdag op zondag.

9 uur geleden
VS zetten twee leden Iraanse VN-delegatie uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben twee leden van de Iraanse delegatie bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties het land uitgezet. Ze waren ondanks een bevel om te vertrekken in de VS gebleven, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

9 uur geleden
Hamasleider in Gaza doelwit van dodelijke Israëlische aanval

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zaterdag geprobeerd de leider van Hamas in Gaza te doden met een luchtaanval op een appartement. Volgens lokale functionarissen stierven vijf mensen door de aanval. Het is onduidelijk of Hamaskopstuk Ali al-Amoudi nog leeft.

11 uur geleden