Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël bevestigt plan voor bufferzone langs grens met Gaza

Israël bevestigt plan voor bufferzone langs grens met Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - De Israëlische regering wil na de oorlog een bufferzone inrichten langs de grens met Gaza. "Israël heeft een 'veiligheidshuls' nodig", zei regeringsadviseur Mark Regev zaterdag op een persconferentie in Tel Aviv. "Er mag nooit meer een situatie ontstaan waarbij leden van Hamas zich kunnen ophouden aan de grens, die oversteken en onze burgers kunnen vermoorden".

Hij gaf geen details over het plan, dat vrijdag al zou zijn gepresenteerd aan Egypte, Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten, maar insiders gaan ervan uit dat het ten koste gaat van de Gazastrook. Regev zei dat Israël er geen belang bij heeft het Palestijnse gebied opnieuw te bezetten of er langdurig de baas te spelen. Tegelijkertijd moet Israël volgens hem na beëindiging van de oorlog wel controle houden over de veiligheid in Gaza.

Regev herhaalde nog eens dat de doelstelling is om na zestien jaar een eind te maken aan de heerschappij van Hamas in de regio en de militaire capaciteit van de terreurorganisatie te breken. "We willen een nieuwe realiteit in Gaza, zodat Israëlische burgers niet langer voortdurend in angst leven dat Hamas het land binnendringt en hun kinderen afslacht".

De Israëlische veiligheidsexpert gaf toe dat Hamas nog lang niet is verslagen. "Ze schieten nog altijd raketten richting Israël en maken nog altijd de dienst uit in grote delen van de Gazastrook. Er staat ons nog veel te doen."

Meer uit Buitenland

Venezuela wil met VS praten over oorlog tegen drugs en olie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.

12 minuten geleden
New Yorkse burgemeester Mamdani: 'We zullen stoutmoedig besturen'

NEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."

1 uur geleden
Honderden mensen bij herdenking slachtoffers Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.

5 uur geleden
Rusland vraagt VS achtervolging olietanker te staken

WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.

6 uur geleden
Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

9 uur geleden
Veel jongeren onder slachtoffers brand Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.

9 uur geleden
Landen betuigen steun aan Zwitserland na fatale brand

DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.

11 uur geleden