Israël bevestigt dat gedode militant actief was als hulpverlener
TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zei zaterdag dat een militant die het heeft gedood werkzaam was voor hulporganisatie World Central Kitchen (WCK). Volgens Israël was hij betrokken bij de Hamas-aanval van 7 oktober vorig jaar.
Nieuwszender Al Jazeera en het Palestijnse persbureau WAFA schreven eerder dat drie WCK-medewerkers zaterdag waren omgekomen bij een aanval op een auto in Khan Younis. De Israëlische krijgsmacht zei vervolgens te onderzoeken of de gedode militant inderdaad werkzaam was voor de hulporganisatie.
In een verklaring zei WCK dat "het geen weet had dat een persoon in het voertuig vermeende banden had met de Hamas-aanval van 7 oktober". De organisatie zet de hulpverlening in Gaza voor nu stop.
In april kwamen ook al zeven medewerkers van WCK om het leven door een Israëlische beschieting. Ook toen staakte WCK tijdelijk zijn activiteiten in Gaza. Israël gaf toe verantwoordelijk te zijn en premier Netanyahu sprak over een "tragisch incident".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.
21 minuten geledenWINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De nabestaanden van Virginia Giuffre, de vrouw die Andrew Mountbatten-Windsor heeft beschuldigd van seksueel wangedrag, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van de ex-prins. "Eindelijk is vandaag ons gebroken hart verlicht door het nieuws dat niemand boven de wet staat - zelfs koninklijke personen niet", staat in een verklaring die in handen is van The Guardian.
50 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Laat me heel duidelijk zijn: het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.
1 uur geledenNONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.
3 uur geleden