Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël bevestigt aanhouding directeur Al Shifaziekenhuis in Gaza

Israël bevestigt aanhouding directeur Al Shifaziekenhuis in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) bevestigt dat directeur Mohammad Abu-Salmiya van het Al Shifaziekenhuis in Gaza is opgepakt. Dat werd eerder al gemeld door een afdelingshoofd van het ziekenhuis. De reden is volgens de IDF dat het ziekenhuis fungeerde als uitvalsbasis voor Hamas.

De ziekenhuisdirecteur is op basis van "veel bewijsmateriaal" aangehouden en voor verhoor overgedragen aan de binnenlandse veiligheidsdienst Shin Bet, meldt de IDF. De krijgsmacht zegt dat voorzieningen van het ziekenhuis misbruikt zijn voor het ondergrondse tunnelsysteem van Hamas. Het zou onder meer gaan om elektriciteit, waar momenteel een groot tekort aan is.

"In het ziekenhuis was onder zijn leiding uitgebreide terroristische activiteit van de terreurorganisatie Hamas", meldt de IDF in een verklaring.

Meer uit Buitenland

Europese Unie: stroomuitval niet door cyberaanval

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie ziet op dit moment geen aanwijzingen dat de enorme stroomstoring in Spanje en Portugal door een cyberaanval komt. Voorzitter António Costa van de Europese Raad meldt dat op X.

1 uur geleden
Mugshots van opgepakte migranten geplaatst langs oprit Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heeft langs de oprijlaan van het Witte Huis zo'n honderd posters opgehangen van gearresteerde migranten. Bovenaan de poster staat "gearresteerd" en onderaan het delict waarvoor ze zijn aangehouden met daarbij een (politie)foto van de migrant en de tekst "illegale vreemdeling".

1 uur geleden
Weer stroom in delen van Spanje, meldt netbeheerder

MADRID (ANP/RTR) - Delen van Spanje krijgen weer stroom na de grote storing die kort na het middaguur begon. In gebieden in het noorden, zuiden en westen van het land is de elektriciteitsvoorziening hersteld, meldt netbeheerder Red Eléctrica.

1 uur geleden
Duitse CDU keurt coalitieakkoord met SPD goed

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse partij CDU heeft het onlangs overeengekomen coalitieakkoord met de sociaaldemocratische SPD goedgekeurd. Eerder ging ook het bestuur van CDU's zusterpartij uit de zuidelijke deelstaat Beieren al akkoord. Dat betekent dat alleen de SPD nog moet instemmen.

2 uur geleden
Portugese netbeheerder weet niet wanneer situatie weer normaal is

LISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het is onmogelijk te voorspellen wanneer de situatie na de grote stroomstoring weer normaal wordt, meldt de Portugese netbeheerder REN. Het bedrijf sluit niet uit dat de problemen nog een week duren. De storing, ontstaan in Spanje, zou te maken hebben met een zeldzaam atmosferisch probleem.

2 uur geleden
Proces rond overval op Kim Kardashian in Parijs begonnen

PARIJS (ANP/AFP) - Het proces rond de overval op de Amerikaanse realityster Kim Kardashian in Parijs in 2016 is begonnen. De behandeling van de zaak duurt tot en met 23 mei. Kardashian (44) was niet aanwezig in de rechtbank. Op 13 mei wil ze getuigen. Tien verdachten worden berecht.

3 uur geleden
Oekraïense minister wil niet wachten tot 8 mei met bestand

KYIV (ANP) - Oekraïne wil dat er per direct een staakt-het-vuren met Rusland komt, zegt minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha in reactie op het bestand dat eenzijdig door de Russische president Vladimir Poetin is uitgeroepen voor 8 tot en met 10 mei. "Waarom wachten tot 8 mei?" schrijft Sybiha op X.

3 uur geleden