
Israël bestookt omgeving Damascus met raketten
DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische gevechtsvliegtuigen hebben Iraanse en Syrische doelen in Syrië aangevallen. Volgens de woordvoerder van het Israëlische leger was het een vergelding voor raketten die een dag eerder op Israël waren afgevuurd.
"Gevechtsvliegtuigen hebben tientallen militaire doelen die behoren tot het Iraanse Quds-korps en het Syrische leger in Syrië bestookt, waaronder raketinstallaties, hoofdkwartieren, wapendepots en militaire bases", aldus de woordvoerder.
Syrisch afweergeschut heeft de meeste raketten neergehaald, meldde het Syrische staatspersbureau SANA. "Om 01.20 uur hebben Israëlische gevechtsvliegtuigen de nabijheid van de hoofdstad Damascus bestookt met meerdere raketten", berichtte SANA. "Onze luchtverdediging heeft de zware aanval weerstaan en de vijandelijke raketten onderschept voordat de meeste hun doelen konden bereiken."
Doden
Het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten meldt dat zeker elf "strijders" zijn gedood, onder wie zeven buitenlanders. De in Groot-Brittannië gevestigde organisatie, die zich baseert op lokale bronnen, kon niet zeggen of het gaat om Iraniërs. Ook zouden vier burgers gewond zijn geraakt.
Iran steunt in Syrië het regime van president Bashar al-Assad. De woordvoerder van het Israëlische leger zegt dat het belangrijkste doelwit zich bevond bij de internationale luchthaven van Damascus. Vanuit dat gebouw zou het transport worden gecoördineerd van "militaire hardware van Iran naar Syrië en dan vanuit Syrië naar andere bestemmingen".
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/JERUZALEM (ANP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bemiddelaars geïnformeerd dat ze van plan is woensdag opnieuw vier lichamen van overleden gijzelaars over te dragen. Dat meldt de Israëlische nieuwssite The Times of Israel op basis van een diplomaat en een ingewijde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de visa intrekken van buitenlanders die kritiek hebben geleverd op Charlie Kirk. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken op X. Volgens The New York Times gaat het ministerie ook de visumaanvragen weigeren van buitenlanders die kritische opmerkingen over Kirk hebben gemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verwijderen van verouderde dammen en stuwen wint snel terrein in Zuidoost-Europa, waardoor het aantal vrij stromende rivieren er toeneemt. Dat meldt het Wereldnatuurfonds (WWF) op basis van een rapport van de Southeastern Europe Barrier Removal Movement.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft dinsdag in een gerechtelijke procedure verklaard dat 778 medewerkers van het ministerie van Volksgezondheid vorige week ten onrechte zijn ontslagen te midden van een gedeeltelijke overheidssluiting.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vier Israëlische gijzelaars zijn overgedragen aan het Rode Kruis, meldt het Israëlische leger. Hamas maakte eerder op dinsdag aan de onderhandelaars bekend dat er "vier tot zes" lichamen zouden worden vrijgegeven.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire steun van Oekraïnes Europese bondgenoten is afgelopen zomer gehalveerd. De bijna 2 miljard euro die Nederland en andere Noord- en West-Europese landen staken in een nieuw aankoopprogramma van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, hebben de terugval niet goedgemaakt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Nog meer grote Amerikaanse media weigeren het nieuwe persbeleid van het Pentagon te ondertekenen, melden ze in een gezamenlijke verklaring. Het gaat nu om CBS News, ABC News, CNN, Fox News en NBC News.
10 uur geleden