Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

 Israël bestookt Beiroet in aanloop naar mogelijk bestand

Israël bestookt Beiroet in aanloop naar mogelijk bestand

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël voert zware luchtaanvallen uit op onder meer Beiroet, in aanloop naar een mogelijk bestand tussen Israël en de Libanese beweging Hezbollah. Er worden veel bombardementen gemeld in het zuiden van Beiroet, maar ook in het centrum, en in of bij Baalbek, Sidon en Tyrus en andere plaatsen in Libanon. Het Israëlische kabinet zou in de avond een wapenstilstand goedkeuren. Amerikaanse en Franse bemiddelaars zouden rond 21.00 uur onze tijd officieel een wapenstilstandsovereenkomst aankondigen.

Een Israëlische legerwoordvoerder spreekt dinsdag van "wijdverbreide aanvallen" op doelwitten van Hezbollah. Het zou in de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad gaan om zeker tien luchtaanvallen tegelijk.

In Beiroet wordt ook een bombardement in de centrale wijk Noueiri gemeld, waar geen waarschuwing aan voorafging. Volgens de eerste berichten in Libanese media zijn er zeker drie doden en 26 gewonden gevallen. Israël had bewoners van twintig plaatsen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet bevolen te vertrekken voordat de luchtaanvallen begonnen. Dit was het grootste evacuatiebevel in Beiroet in het huidige conflict. Twintig doelen zijn er aangevallen, aldus de Israëlische meldingen. De militaire operaties "aan het noordelijke front" zoals Israël de aanvallen op Libanon noemt, gaan door volgens defensieminister Israel Katz.

Meer uit Buitenland

VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

2 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

2 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

3 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

3 uur geleden
Iran bedreigt scheepvaart in regio als blokkade VS voortduurt

TEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.

4 uur geleden
Onderzoek Spanje wijst schuldigen aan voor grote stroomstoring

MADRID (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring vorig jaar in Spanje is te wijten aan de regering, de netbeheerder en energietoezichthouder, aldus een onderzoek van de Spaanse senaat. Dit is het eerste onderzoek waarin een of meerdere schuldigen worden aangewezen.

4 uur geleden