Israël bestookt Beiroet in aanloop naar mogelijk bestand
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël voert zware luchtaanvallen uit op onder meer Beiroet, in aanloop naar een mogelijk bestand tussen Israël en de Libanese beweging Hezbollah. Er worden veel bombardementen gemeld in het zuiden van Beiroet, maar ook in het centrum, en in of bij Baalbek, Sidon en Tyrus en andere plaatsen in Libanon. Het Israëlische kabinet zou in de avond een wapenstilstand goedkeuren. Amerikaanse en Franse bemiddelaars zouden rond 21.00 uur onze tijd officieel een wapenstilstandsovereenkomst aankondigen.
Een Israëlische legerwoordvoerder spreekt dinsdag van "wijdverbreide aanvallen" op doelwitten van Hezbollah. Het zou in de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad gaan om zeker tien luchtaanvallen tegelijk.
In Beiroet wordt ook een bombardement in de centrale wijk Noueiri gemeld, waar geen waarschuwing aan voorafging. Volgens de eerste berichten in Libanese media zijn er zeker drie doden en 26 gewonden gevallen. Israël had bewoners van twintig plaatsen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet bevolen te vertrekken voordat de luchtaanvallen begonnen. Dit was het grootste evacuatiebevel in Beiroet in het huidige conflict. Twintig doelen zijn er aangevallen, aldus de Israëlische meldingen. De militaire operaties "aan het noordelijke front" zoals Israël de aanvallen op Libanon noemt, gaan door volgens defensieminister Israel Katz.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
27 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.
29 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
1 uur geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
3 uur geleden