Israël bestelt helikopters en vliegtuigen voor luchtmacht
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft voor 2 miljard dollar, krap 1,8 miljard euro, aan oorlogstuig voor zijn luchtmacht gekocht van de Verenigde Staten. De deal behelst twaalf Lockheed Martin Corp CH-53K helikopters en twee Boeing Co KC-46 tankvliegtuigen, meldde het Israëlische ministerie van Defensie.
Ook heeft Israël de optie uitstaan om nog eens zes extra helikopters te kopen. De eerste helikopter moet in 2026 worden geleverd. De eerste Boeing komt niet voor 2025 aan. Wel probeert Israël de levering van de KC-46's te vervroegen.
Israëlische media stellen dat de bijtankvliegtuigen van cruciaal belang kunnen zijn voor het uitvoeren van een eventuele luchtaanval op nucleaire installaties in Iran. Volgens het leger is de huidige bijtankcapaciteit van de luchtmacht voldoende voor het uitvoeren van zijn missies, zonder in details te treden.
Meer uit Buitenland
BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
14 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
16 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
19 uur geleden